REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 marca 2021, 21:07 komentarzy 38

  (SK)

  Nie doszło do dyskusji na temat dalszego funkcjonowania bazarku "Na Dołku" na pętli autobusowej przy Płaskowickiej. Doszło natomiast do gigantycznej awantury między radnymi tuż po zakończeniu wyjątkowo krótkiej, nadzwyczajnej sesji przerwanej na życzenie... wnioskodawców.

  Ośmioro radnych opozycji zażądało zwołania nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy Ursynów. Temat: Porządek wokół bazarku "Na Dołku". Politycy będący w kontrze do burmistrza i koalicji rządzącej Ursynowem chcieli wykorzystać głośny ostatnio temat dzierżawy dawnej pętli autobusowej.

  W projekcie stanowiska, które zaproponowali, zażądali jak najszybszego przeniesienia bazarku z pętli w docelowe miejsce, dodatkowych pieniędzy na sprzątanie wokół targowiska oraz dodatkowych patroli Straży Miejskiej, która wlepiałaby mandaty za chaotyczne parkowanie.

  Próba zmiany prowadzącego

  Wnioskodawcy sesji z Projektu Ursynów, Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa i PiS nie spodziewali się, że obrady poprowadzi wiceprzewodniczący Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa - zaciekły przeciwnik przenosin bazarku na pętlę. Zastąpił w tym szefa rady - koalicjanta Michała Matejkę z Koalicji Obywatelskiej - który nie mógł poprowadzić posiedzenia ze względu na sytuację rodzinną.

  Zaskoczony tym faktem Projekt Ursynów, jeszcze przed rozpoczęciem sesji zawnioskował o zmianę prowadzącego na wiceprzewodniczącą rady z opozycji - Katarzynę Polak (PiS).

  - To Skubiszewski składał wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez miasto w sprawie przenosin bazarku. Jest w aktywnym konflikcie z radnym Karczewskim, od którego chcemy co nieco się dziś dowiedzieć - argumentował Maciej Antosiuk z Projektu.

  Karczewski jest byłym prezesem bazarku, który wkrótce ma go znów przejąć w wyniku wygranej licytacji. W sesji nadzwyczajnej dotyczącej targowiska nie uczestniczył, choć brał udział w zakończonej chwilę wcześniej sesji zwykłej.

  Niespodziewana pomoc przewodniczącej

  Skubiszewski nie chciał poddać wniosku Projektu Ursynów pod głosowanie. - Nie ma takiej podstawy prawnej. Działamy w granicach prawa, statut dzielnicy nie przewiduje czegoś takiego. Proszę wskazać taki przepis - mówił prowadzący obrady.

  - To jest wniosek formalny, który można głosować. Ma Pan obowiązek to przegłosować - domagał się Kamil Orzeł z PU.

  Niespodziewanie na ratunek Skubiszewskiemu przyszła Katarzyna Polak z PiS, wiceprzewodnicząca ursynowskiej rady, jedna z wnioskodawczyń sesji ws. bazarku.

  - Skubiszewski ma rację, nie ma takiego wniosku w statucie. Mogę prowadzić sesję, jeśli jest taka wola, ale to nie jest właściwa formuła do przeprowadzenia tego - stwierdziła.

  Prowadzący obrady, wsparty autorytetem doświadczonej koleżanki, kontratakował. - Jeśli Pan chce, aby ta sesja się odbyła, proszę dać mi dojść do głosu i ją rozpocząć. A jeśli się wycofujecie z wniosku o sesję, to proszę to zakomunikować. Wówczas sesja się nie odbędzie - mówił Piotr Skubiszewski.

  - Nie wycofujemy wniosku - stwierdził kategorycznie Antoni Pomianowski z IMU.

  Chwilę później obrady wreszcie ruszyły, Kamil Orzeł z PU wniósł jednak o... ich przerwanie. Do czasu powrotu przewodniczącego Michała Matejki.

  - Mamy daleko idące obawy o brak obiektywizmu, w związku z zaangażowaniem przewodniczącego Skubiszewskiego w sprawy związane z przeprowadzką targowiska - argumentował radny.

  "Polityka koalicji PiS-IMU-PU wygrywa nad merytoryką"

  Ku zaskoczeniu wszystkich, wniosek o przerwanie sesji przeszedł głosami radnych Koalicji Obywatelskiej oraz jej wnioskodawców z PU, IMU i PiS. Przeciwko było tylko ugrupowanie Skubiszewskiego - Otwarty Ursynów, koalicjant KO. Jak się dowiedzieliśmy nieco później, stało się tak, "ze względu na problemy w komunikacji między koalicjantami".

  Do dyskusji na temat funkcjonowania bazarku na terenie pętli przy Płaskowickiej nie doszło więc, bo... nie chcieli tego sami wnioskodawcy. - I tak właśnie polityka w wydaniu koalicji PiS-IMU-PU wygrywa nad merytoryką. Obnażyliście swój wniosek! - wykrzykiwał już po sesji burmistrz Robert Kempa, wywołując furię radnych opozycji.

  - Swojej koalicji Pan zaprzecza! - ripostował Mateusz Rojewski z PiS. - Najwyraźniej radni Projektu Ursynów, IMU i PiS są za tym, aby bazarek dalej był na pętli. Mieszkańcy Wam za to "podziękują" - kwitował Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  Wszyscy zaczęli się przekrzykiwać, choć - zgodnie ze statutem - sesja się zakończyła i transmisja online powinna zostać zakończona. Ten wyjątkowo żenujący tumult trwał jeszcze przez kilka minut. Sesja o bazarku ma jednak wrócić. Powinna zostać wznowiona przed upływem 30 dni od przerwania obrad.

  ZOBACZ JAK WRZESZCZĄ NA SIEBIE URSYNOWSCY RADNI - źródło: YT/urząd dzielnicy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 80

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 42
   BRAK SŁÓW

  38Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Precz z rządami kupców na Ursynowie! 38 2 miesiące temuocena: 75% 

   Bazarek pod Ratusz. Albo zamknąć KEN od Gandhi do Polaka na kilka godzin, zostawiając wjazd na parking pod Ratuszem. Problem rozwiązany? Każde rozwiązanie, które zmusi kupców do całkowitego sprzątania po sobie jest OK.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Saruman 37 2 miesiące temuocena: 40% 

   Jestem za pozostaniem bazarku w takiej formie i tym miejscu, co obecnie! A panu Skubiszewskiemu "podziękujemy" w najbliższych wyborach!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadbajmy o nasz Ursynow! 36 2 miesiące temuocena: 94% 

   Jedyną akceptowalną formą bazarku jest jego istnienie tylko w godzinach otwarcia. Po zamknięciu nie powinno być po nim śladu. Jak w innych miastach europejskich, gdzie do 12 są stragany, a o 13 nikt by się nie domyślił, że godzinę wcześniej był w tym miejscu. Tak jest wysprzątne. I muszą być miejsca parkingowe, bo mega ściemą jest mówienie, że bazarek jest dla okolicznych mieszkańców. Kto w to wierzy- zapraszam w weekend.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 35 2 miesiące temuocena: 100% 

   dokladnie tak to powinno wygladac. a nie przez caly tydzien wiatr hula miedzy pustymi namiotami, resztki smieci i innego syfu czesto leza do wtorku. Obiecywali nam juz duzo, ladne estetyczne budki a mamy wielkie odpustowe gowno. Nie wierze w zadne zapewnienia i obietnice ze bedzie lepiej to wygladalo, bo lepiej - oznacza wydatki dla sprzedajacych co przelozy sie na kupujacych .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smaczek 34 2 miesiące temu

   Jak czytam takie wypowiedzi to mam wrażenie, że stoją za nimi handlarze. Chcą kolejny raz oszukać wszystkich, wydębić pieniądze a później robić kasę. W naszych realiach to niemożliwe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 33 2 miesiące temuocena: 67% 

   Słychać, że panowie radni Malesa, Antosiuk i Pomianowski wzniecają kakofonie i nic z tego nie wynika. Co za bajzel. Pan Skubiszewski jak prowadzi Pan radę, niech wyłącza mikrofon krzykaczom.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 32 2 miesiące temu

   Chyba zapomniałeś wymienić wśród tych nazwisk czerwoną gwiazdkę Krajewską, która w tej kakofonii pełni rolę solistki

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton 31 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dyskusja o zbędnych rzeczach rozwalona kłótnią. Powinno się towarzystwo wywalić dyscyplinarnie za marnotrawienie publicznych pieniędzy. Wokół pełno lokali, a dyskusja o powstaniu bazarku. Pewnie jakby ktoś posmarował to by i pojechali z tematem szybko i ponad podziałami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 30 2 miesiące temuocena: 82% 

   Jestem za całkowitą likwidacją bazaru. Czy radni mnie słyszą?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smaczek 29 2 miesiące temuocena: 89% 

   Popieram. Ale czy słyszą Ciebie też handlarze i p. Karczewski? Oni przez lata uzyskali wpływy które jak widać wykorzystują. Oczywiście po to by mogli dzięki nim zarobić. Nic lub niewiele inwestując.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 28 2 miesiące temuocena: 0% 

   Przestań tyle gadać bo się muchy zlatują .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 27 2 miesiące temuocena: 25% 

   A po co go likwidować? Bardzo dobre miejsce , żeby jeszcze kupić sobie w miarę świeże produkty a nie umytą 40 raz nadgniłą sałatę jak w większości marketów na Ursynowie. Inna sprawa, że faktycznie wypadałoby to ogarnąć ale u nas jak to u nas w Ratuszu jest klasycznie. Najpierw zrobi się burdel i bajzel a potem sprzątać nie ma komu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erazm 26 2 miesiące temuocena: 0% 

   I co, jak u Barei, po świeże warzywa i zioła będziemy jeździć z trzema przesiadkami do innej dzielnicy?!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eram 25 2 miesiące temu

   Nie kazdy chce sie zywic w lipcu hiszpańską pietruszka nabyta w dyskoncie po tygodniowym transporcie. Poczytaj etykiety w środku lata w dyskontach. Wiesz co sie robi z warzywami, żeby przetwaly piec dni podskakiwania w tirze? W dodatku niektórzy lubia mieć dostep do dwudziestu odmian jablek, świeżej bazylii, grzybów leśnych, itd. Na straganach rozstawionych na ulicach jest podstawowa oferta z Bronisz.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do jana prostaka 24 2 miesiące temuocena: 0% 

   paszoł won z łapskami , bazarek to miejsca pracy,

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arystoteles 23 2 miesiące temuocena: 67% 

   Niestety na całym świecie zanika sztuka prowadzenia sporów. Wszysko sprowadza się do kłutni i wzajamnych oskarżeń.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Platon 22 2 miesiące temuocena: 89% 

   Arystotelesie, słownik ortograficzny kupić bądź łaskaw i zatop się w lekturze.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erazm 21 2 miesiące temu

   Mylisz sie. W wielu państwach dyskutuje sie na forach jak należy: dłuższe wypowiedzi, argumenty, itd. Nie podam nazwy państwa, język dosc rzadki, pełna anonimowość, a kultura na forum taka, że mi sie oczy szeroko otworzyły ze zdziwienia, że tak można i że wszystkie wypowiedzi (setki) w podobnym tonie. Odwykłem. W innym kraju na forach pod artykułami prawie brak dyskusji, ale jak ktos sie wypowiada, to grzecznie wyraża opinie lub sypie faktami. U nas głownie drwiny i pyskówki. Nawet słowa "kulturalnie", "grzecznie" brzmią po polsku... sami czujecie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 20 2 miesiące temuocena: 70% 

   To nie kto inny, tylko Kempa załatwił ten pier...nik w środku dzielnicy... Osoba, która powinna dbać o mienie mieszkańców w znacznym stopniu przyczyniła (i nadal się przyczynia) do dewastacji i strat w mieniu Ursynowian. A wszystko to w ramach interesów wąskiej grupy handlarzy broniszowym towarem.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smaczek 19 2 miesiące temuocena: 79% 

   Których to handlarzy zawsze wspierała dzisiejsza opozycja.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 18 2 miesiące temuocena: 0% 

   Nie wszyscy są rolnikami z Bronisz. Wiem co mówię kolego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~StaryUBEK 17 2 miesiące temuocena: 19% 

   Kompania zwartych oddziałów, kilka ciężarówek, trochę wapna i do lasu te mendy społeczne.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olszar 16 2 miesiące temuocena: 100% 

   Dno , dno i jeszcze raz dno

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obiektywny 15 2 miesiące temuocena: 66% 

   Skubiszewski udzielał głosu bez żadnego trybu swoim kolegom, którzy mogli przemawiać. Bez trybu przemawiał również burmistrz. Radni PiS i PU (wnioskodawcy) nie mogli zabrać głosu. Do kłótni - takim zachowaniem - doprowadził więc Skubiszewski.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert30 14 2 miesiące temuocena: 43% 

   Burmistrz może zabierać głos poza kolejnością.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obiektywny 13 2 miesiące temuocena: 50% 

   Do Robert 30 - może, ale nie po zamknięciu sesji. A kłótnia wybuchła już po jej oficjalnym zamknięciu. Skubiszewski nad tym nie panuje i do prowadzenia obrad się nie nadaje. Amen.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smaczek 12 2 miesiące temuocena: 67% 

   Obiektywny - jak ma panować po zamknięciu sesji? Ma zabronić radnym prywatnego wygłaszania prywatnych opinii? Nie ma takiego prawa i mam nadzieję, że nikt nigdy takiego nie będzie miał.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 11 2 miesiące temuocena: 50% 

   @~Robert30 jeśli chodzi o tego naszego "burmistrza" to będzie lepiej jak nie będzie głosu zabierać w ogóle.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 10 2 miesiące temuocena: 58% 

   Rojewski zwany lubrykantem do spółki z przedszkolakami z Projektu i IMU i wszystko jasne

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 9 2 miesiące temuocena: 40% 

   A ty jak jesteś zwany hejterze internetowy? Jak się nazywasz? Powiesz, czy będziesz się ukrywał i wylewał pomyje pełne nienawiści? Bardzo słabe jest to, że w społeczeństwie takie jednostki jak ty funkcjonują i obrażają innych.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęka 8 2 miesiące temuocena: 100% 

   ale jaką metodą wybierzemy metodę głosowania? Czyli sejmikowanje do upadłego, aż sprawy same się jakoś załatwią. Na szczęście wyborcy patrzą i pamiętają ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beka 7 2 miesiące temuocena: 85% 

   Czyżby Orły z PU nie miały czasu przestudiować statutu dzielnicy przez 2,5 roku (połowę kadencji) ;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bingoo 6 2 miesiące temuocena: 81% 

   Czy tak ciezko burmistrzom wnioskować i wysłać pismo do strazy miejskiej i policji o wiecej patroli w weekend przy bazarku? Kazdy mówi duzo a nic nie robi w tym temacie! Straż miejska kiedyś dostała auta od dzielnicy Ursynów i już zapomniała! Od momentu jak się przenieśli się na Wilanów to Ursynów im nie po drodze. Brak adresu numeru z ulicą przy bazarku też jest przyczyną braku podania dokładnego adresu interwencji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   podaje sie skrzyzowanie plaskowickiej i lanciego - wtedy juz wiedza gdzie, ale niestety to tylko 1 etap bo na interwencje trzeba czekac wiele godzin, o ile wogole dochodzi do skutku -bo przeciez nikt nie siedzi i czeka na patrol tyle czasu. Od momentu przenosin na Wilanow mam wrazenie ze Ursynow jest traktowany jako teren innej kategorii mniej waznej

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szok 4 2 miesiące temuocena: 91% 

   SZOK ! SZOK! SZOK ! Poziom radnych zszedł na dno den. Koszmar, tacy ludzie decydują o sprawach dzielnicy? Gorzej już być nie może! A Karczewski dzięki temu kręci lody!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   jacy radni taki elektorat, przeciez to My mieszkancy wybieralismy ich . Niedlugo bedzie czas wyborow - wtedy nalezy podsumowac co kto jakie ugrupowanie zrobilo dla mieszkancow a kto tylko macil wode

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wuj Dobra Rada 2 2 miesiące temuocena: 79% 

   A zamknąć ten bazar w cholerę i już

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Król Kreon Wspaniały 1 2 miesiące temuocena: 79% 

   Wolę oglądać Animal Planet - więcej uroku, klasy, wdzięku...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2523 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021