REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Park Kultury w Powsinie

  Park Kultury w Powsinie (SK)

  Majówka to spacery i rekreacyjne wyprawy do lasów i parków. W lasach możemy wreszcie zdjąć maseczkę, ale co zrobić w parku leśnym, jakim jest chętnie odwiedzany Park Kultury w Powsinie? - Nosić tam maseczki czy nie? - pyta nas czytelnik.

  Tegoroczny początek maja będzie raczej chłodny, pochmurny i deszczowy. Synoptycy nie przewidują zbyt dużo chwil ze słońcem. Ale dla mieszkańców Ursynowa, spragnionych wyjścia z domu i oddychania świeżym powietrzem, nic nie jest przeszkodą, by wyjść na dłuższy spacer czy wsiąść na rower. Las Kabacki jest tak blisko, że aż grzech nie skorzystać...

  W rezerwacie kabackim na pewno bez maseczki...

  W lesie nie musimy zakrywać twarzy chustami, apaszkami czy maseczkami. I to jest jeden z największych plusów takich spacerów.

  - Czuję się znowu jak wolna osoba! Oddychamy pełną piersią! - śmieje się pani Barbara, która z koleżanką spraceruje po leśnych ścieżkach. Zdecydowana większość odwiedzających kabacki rezerwat tuż po przekroczeniu jego granicy ściąga maseczki na brodę lub chowa je do torby. Zdarzają się pojedyncze przypadki zakrytych twarzy.

  - Nosimy maseczki, bo jesteśmy już tak do tego przyzwyczajeni, że nam nie przeszkadzają. Poza tym czujemy się w nich bezpieczniej, nawet w lesie - mówi nam małżeństwo w średnim wieku, oboje "zamaskowani".

  Po wejściu na teren Parku Kultury w Powsinie, który jest częścią Lasu Kabackiego widać, że większość osób również ma zdjęcte maseczki. Ludzie siedzący na ławeczkach i leżakach wystawiają twarze do nieba, bez zakrycia.

  - Może nie jest to pytanie najważniejsze na świecie, ale interesuje mnie odpowiedź: Czy w Parku Kultury w Powsinie obowiązuje noszenie maseczki czy nie. Z jednej strony to park, w którym trzeba mieć maskę, a z drugiej strony to przecież las... - zapytał nasz czytelnik.

  Park Kultury to park czy las?

  Bo, przypomnijmy, Park Kultury składa się z dwóch części: na północ od wąwozu oraz w sąsiedztwie boisk w południowej jego części mamy do czynienia z przestrzenią parkową, a teren leśny to pozostały obszar zadrzewiony. Jak więc postępować z maseczką? O to zapytaliśmy administratorów parku.

  - Zgodnie z obowiązującymi przepisami odsłonić twarz można jedynie w części leśnej, na pozostałym obszarze należy chodzić w maseczkach. W trosce nie tylko o nas samych, ale o pozostałych użytkowników parku rekomendujemy zasłanianie twarzy na całym terenie - odpowiada nam Marcin Osuch z Parku Kultury w Powsinie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 8 3 miesiące temuocena: 100% 

   Piękne zdjęcie klubo-kawiarni, jeszcze trzyma się ale powoli popada w ruinę. Taras widokowy (ładny widok) zamknięty od niepamiętnych czasów, toalety nieopodal (w oddzielnym domku) zamknięte, kolejki w kawiarni. Takich ma Powsin gospodarzy, za wszelką cenę prowadzą do upadku.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 7 3 miesiące temuocena: 100% 

   no proszę, da się jednak coś napisać bez wyzwisk, neurobiałków, dywersantów i bez kłamstw.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 3 miesiące temu

   Jeśli się nie mylę to jest projekt rewitalizacji Powsina. Zaczęto od basenu. Ciekawe tylko kiedy ruszy reszta inwestycji w dobie zarazy i pustej kasie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wąchock 5 3 miesiące temuocena: 25% 

   Jak rozpoznać człowieka z Pacanowa? - Nie nosi maseczki.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oiektywnie biorąc 4 3 miesiące temuocena: 79% 

   Na świeżym powietrzu wszyscy powinni chodzić bez maseczki aby odpowiednio się dotleniać. Dziwię się że pan Szumowski o tym nie wie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 3 miesiące temuocena: 19% 

   nie do wiary.............nie można przez trzy miesiące z całego długiego życia usiedzieć na tyłku w domu,albo założyć maseczkę w lesie. Tacy ,jak ty rozsiewają ten syf po świecie

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 2 3 miesiące temuocena: 95% 

   @pol: Jakie trzy miesiące? Politycy straszą latami. Poza tym popieram przedmówcę: maseczki tylko w pomieszczeniach. Dziś byłem w LK i jedna z kobiet trafnie, a zarazem nieco ironicznie, skomentowała bieżącą sytuację, mówiąc do swoich dzieci: tam (= poza rezerwatem) jest mniej ludzi, więc musimy założyć maseczki. Już zresztą widzę, jak wszyscy paradują w maskach, kominiarkach i przyłbicach, gdy temperatura będzie oscylować wokół 35 stopni w cieniu. Nawet jeśli ktoś założy wtedy maseczkę, będzie ona mokra po 5 minutach spaceru.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 3 miesiące temuocena: 89% 

   On to doskonale wie, sam mówił, że maseczki to taki puder na syfilis i jej nie nosił. Ale potem rząd postanowił przykręcić śrubę, zakazał wychodzenia z domów, podróżowania i nakazał zakrywać usta i nos. A efekt tych działań jest żaden, za to ludzie są "wdzięczni" za znoszenie restrykcji. Ten kto wierzy, że maseczka go od czegoś uchroni powinien przeanalizować czego dotyka w swoim otoczeniu, dokąd idzie na zakupy, co pakuje do torby, w jaki sposób ją trzyma, jak wchodzi do mieszkania, jak wypakowuje zakupy. Maseczka i mycie rąk niewiele da. Ale jak ktoś czuje się bezpieczny to niech nawet nosi w domu. A i tak większość z nas będzie musiało odchorować.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.326 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020