REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  W 64 lokalach na Ursynowie w niedzielę od 7:00 rozpoczną się wybory prezydenta Rzeczypospolitej. Miasto od piątku dezynfekuje wszystkie komisje. Wprowadzone zostaną też niespotykane dotąd środki ostrożności. 

  Na Ursynowie działać będą 62 komisje otwarte oraz dwie zamknięte - w Instytucie Hematologii oraz w Areszcie Śledczym przy Kłobuckiej. Uprawnionych do głosowania jest prawie 112 tys. osób. Lokale wyborcze zostaną otwarte o 7:00, a zamknięte o 21:00.

  Głosować możemy w tych samych miejscach, w których głosowaliśmy w poprzednich latach. Jak znaleźć swój lokal wyborczy? Można wejść na stronę z wyszukiwarką - wystarczy wpisać swój adres zamieszkania, by po chwili zobaczyć adres lokau wyborczego, do którego jesteśmy przypisani.

  KLIKNIJ W PONIŻSZY OBRAZEK, BY PRZEJŚĆ DO WYSZUKIWARKI LOKALI WYBORCZYCH:

  Jak oddać ważny głos?

  Aby otrzymać kartę do głosowania w lokalu wyborczym, musimy wylegitymować się ważnym dokumentem tożsamości ze zdjęciem (np. dowodem osobistym, paszportem lub prawem jazdy). Członek komisji wyda nam jedną kartę do głosowania z nazwiskami 11 kandydatów. Powinniśmy zwrócić uwagę czy jest na niej pieczątka obwodowej komisji wyborczej. I druga pieczątka - PKW - może być ona wydrukowana.

  Najlepiej mieć ze sobą własny długopis, którym zaznaczamy wybranego kandydata. Przy imieniu i nazwisku jednego z nich stawiamy wyraźny znak X. Jeśli postawimy go prawidłowo, a np. dopiszemy coś na karcie, głos zostanie zaliczony jako ważny. Nie można natomiast stawiać krzyżyków przy większej liczbie nazwisk - wówczas głos będzie nieważny. 

  Wypełnioną kartę wrzucamy do urny wyborczej. W tym roku - z powodu epidemii - będzie przy niej stał jeden z członków komisji i pilnował, by nie gromadziło się wokół niej zbyt wiele osób naraz.

  Zachowaj odstęp!

  Przy wejściu do lokalu wyborczego zobaczymy wywieszki z infomacją ile osób może znajdować się jednocześnie w środku. Ruchem przy wejściu i wyjściu będzie kierować osoba wyznaczona przez komisję.

  Członkowie komisji będą obsługiwać wyborców w przyłbicach i rękawiczkach oraz zachowywać 1,5 m dystansu między sobą. Na stole ze spisem wyborców, do którego podchodzą głosujący nie będzie sukna. Dla wszystkich dostępny będzie płyn do dezynfekcji. Lokale mają być jak najczęściej wietrzone - przez minimum 10 minut, a powierzchnie najczęściej używane dezynfekowane co najmniej 6 razy. Miasto dodatkowo zapewniło nalepki na podłogę ułatwiające zachowanie dystansu oraz plakaty przypominające o zasadach ostrożności.

  - Zalecamy, by wyborcy mieli założone maseczki, zasłaniające nos i usta. Członkowie komisji będą pilnować stosowania powyższych zaleceń ministra zdrowia. Mają prawo zwracać uwagę wyborcom, jeśli ci nie będą stosować się do rygorów sanitarnych. Osoby, które nie zastosują się do ich zaleceń, mogą zostać wyproszone z lokalu - informuje stołeczny ratusz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.4823 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021