REKLAMAA1 AUTOGT 16.12.2022 - 15.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2022, 12:01 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ursynowski rejon Szlachetnej Paczki pilnie poszukuje darczyńców. W tym roku wolontariusze z Ursynowa włączyli do projektu ponad 50 rodzin. Jednak nadal dla kilku z nich wciąż potrzebna jest pomoc.

  Szlachetna Paczka działa na Ursynowie już kilkanaście lat. Wolontariusze docierają do potrzebujących rodzin, które chcą pracować nad zmianą swojej sytuacji życiowej.

  - Pomagamy naszym sąsiadom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Kierujemy się ideą mądrej pomocy. Chcemy im dać impuls do trwałej poprawy ich sytuacji - mówi Bartosz Uśniacki, lider Szlachetnej Paczki na Ursynowie.

  Sytuacja z naszego podwórka

  Naszymi sąsiadami, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, są m.in. pani Teresa i pan Ignacy – małżeństwo emerytów. Choć w latach 90. zostali dotknięci problemami finansowymi i bezrobociem, nie poddali się.

  Ostatnie lata przyniosły im problemy ze zdrowiem – pani Teresa zachorowała na depresję i reumatoidalne zapalenie stawów, natomiast pan Ignacy – na nowotwór trzustki i zakrzepicę. Mimo własnej ciężkiej sytuacji materialnej i zdrowotnej, są dużym wsparciem dla córki pomagając jej i zięciowi w opiece nad niepełnosprawną wnuczką.

  W tej chwili pomocy w naszej dzielnicy szuka wciąż kilka rodzin w podobnie trudnej sytuacji. Wszyscy czekają na darczyńców, którzy pozwolą im odczarować nadchodzące Święta i pomóc w dalszym rozwoju. Nie ma na to dużo czasu – finał akcji zaplanowany jest na weekend 10 – 11 grudnia.

  Liczymy na Państwa pomoc! Wszystkie te rodziny powinny znaleźć swoich darczyńców możliwie szybko, aby udało się skompletować paczki na kolejny weekend - dodaje lider ursynowskiej zbiórki.

  Jak dołączyć?

  Ursynowskie rodziny i ich historie znajdziemy po linkiem https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/120. (na liście po lewej stronie należy wybrać rejon Warszawa – Ursynów). Na darczyńców wciąż czeka kilka rodzin.

  Głównymi potrzebami tych rodzin są meble, odzież, obuwie czy pościel. Dzieci również czekają na gest świętego Mikołaja, który ubarwi ich Święta drobnymi prezentami - materiałami szkolnymi, klockami i innymi zabawkami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kkk 1 2 miesiące temuocena: 38% 

   teraz strach do sklepu pójść - co chwila jakieś żebry uprawiane przez caritas

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6467 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023