REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Google Maps)

  Przy metrze Ursynów wieczorami brakuje miejsc parkingowych. Radny chciałby udostępnienia części P+R Metro Ursynów dla mieszkańców. Wcześniej jedna z okolicznych spółdzielni chciała wybudować duży parking. Kłody pod nogi rzuca jednak miasto.

  Ze znalezieniem miejsca na zaparkowanie samochodu przy metrze Ursynów większego kłopotu nie ma. Potwierdzają to pytani przez nas kierowcy. Nie oznacza to, że problemu nie ma wcale.

  - Parkuję tutaj codziennie. O tej porze (ok. 12 – dop. red.) zawsze jest jakieś miejsce. Ale wiem, że nie zawsze tak jest i nie w każdej części Ursynowa. Wieczorem na pewno jest problem – mówi jeden z kierowców parkujących przy al. KEN.

  - Korzystałem z tutejszej siłowni, gdy była jeszcze otwarta. W godzinach 17-19 rzeczywiście nie było wolnych miejsc – stwierdza pan Piotr.

  - Sama parkuję na strzeżonym, ale innym trudno jest czasem znaleźć miejsce. W normalnych czasach nawet rano bywały problemy, żeby zaparkować. Ludzie zostawiali tu samochody i przesiadali się w metro. P+R był wtedy wypełniony – dodaje pani Krystyna.

  Aktualnie "Parkuj i Jedź" Metro Ursynów nie jest jednak wykorzystywany w takim stopniu. Dlatego też ursynowski radny Tomasz Sieradz zaapelował do miasta o udostępnienie go dla okolicznych kierowców.

  - Okolice Metra Ursynów charakteryzują się znaczącym deficytem miejsc parkingowych (...). Rozwiązanie takie może zostać wprowadzone także okresowo (...). Oczywiście po przyjęciu stosownego regulaminu, który zabezpieczy zarówno interesy mieszkańców jak i podróżnych - proponuje radny.

  P+R Metro Ursynów świeci ostatnio pustkami.

  Publiczny parking sfinansowany został ze środków unijnych. W związku z tym przez pewien czas musiał być wykorzystany tylko zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem czyli do przesiadek. Według Sieradza okres ten już się skończył lub skończy się niedługo. Warto więc pomyśleć o zmianie przeznacznia tego miejsca.

  Zarząd Transportu Miejskiego wyprowadza radnego z błędu. - Do końca okresu trwałości projektu (sierpień 2021 rok) te warunki muszą być dotrzymane, aby Zarząd Transportu Miejskiego nie utracił prawa do dofinansowania – odpowiada ZTM.

  Ponadto zamontowany tam system pobierania opłat uniemożliwia bezpłatne parkowanie wybranym samochodom. Wobec tego prośba radnego Sieradza - wg urzędników - nie może być zrealizowana.

  Miasto zamiast pomóc - przeszkadza

  Pomysły, aby poprawić dostępność miejsc parkingowych w okolicy metra Ursynów, pojawiały się już wcześniej. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Koński Jar - Nutki” miała w planach budowę dwupoziomowego parkingu dla swoich mieszkańców w miejscu obecnego w pobliżu ul. Koński Jar 4.

  - Plan miejscowy nie pozwala nam na zadaszenie takiego parkingu – mówi prezes spółdzielni Grzegorz Adamczyk.

  To kłopot w czasie zimy. Gdy spadnie śnieg, pojawia się problem z odśnieżaniem takiego parkingu. Jak zauważa Adamczyk, wielopoziomowe parkingi stoją już przy ul. Surowieckiego, kawałek dalej. Tam już zadaszone być mogą. Dodatkowym problemem jest własność terenu, na którym parking się znajduje. W połowie należy on do miasta, a w połowie jest dzierżawiony przez spółdzielnię.

  - Byliśmy nawet w sądzie w sprawie zasiedzenia tego terenu. Wygraliśmy w pierwszej instancji. Miasto się jednak odwołało. W drugiej sędzia się pomylił i przeinaczył wyrok. Musieliśmy do tego zapłacić kary – opowiada prezes SM "Koński Jar - Nutki".

  A rosnąca liczba samochodów staje się coraz większym wyzwaniem - dla wszystkich mieszkańców Ursynowa Północnego. Osiedle nie było zaplanowane na tak dużą liczbę aut. Jak twierdzi SM „Koński Jar Nutki” na jedno mieszkanie przypada w tej części Ursynowa nawet do 4-5 pojazdów. Dlatego też nie ma gdzie parkować i najprawdopodobniej będzie tylko gorzej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 89

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 26
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 15 miesiąc temu

   Najwyższy czas zamknąć parking przy Tesco, Lidl pokazał jak poradzić sobie z polaczkami, i przy Urzędzie też, jest podziemny (dla kamandy) ten naziemny zbędny. Neurbiałki ucieszą się jak zwykle niepomiernie, hi, hi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak od x pokoleń 14 miesiąc temuocena: 100% 

   Warszawą rządzą deweloperzy a nie jakiś srajdek z ratusza

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 13 miesiąc temuocena: 100% 

   I to coraz twardszą ręką. Burmistrz może po prostu poprosić Pana Dewelopera o audiencję :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak od x pokoleń 12 miesiąc temuocena: 100% 

   Warszawą rządzą deweloperzy a nie jakiś srajdek z ratusza

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bella1 11 miesiąc temuocena: 100% 

   Parkingów brakuje, a deweloperzy za zgodą Ratusza wciskają nowe wielkie budynki "gdzie się da". Niestety Ratusz daje bardzo niskie wskaźniki gwarantowania miejsc parkingowych na terenie budowy dewelopera (np. 1 miejsce na mieszkanie, jak w Zakątku Cybisa), gdy np. w Poznaniu dla podobnej budowy nakazano wskaźnik 1,3 miejsca na mieszkanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 10 miesiąc temuocena: 80% 

   Parkingu nie będzie to jasne. miasto likwiduje parkingi przy przychodniach, aptekach, szkołach i sklepach -zatem i tu nie będzie. Za to prace przy "odbudowie" ronda KEN/Płaskowickiej idą dzień i noc. Podobnie przy Rosoła, hi, hi. Już wysepki - łabuszki przy rondzie Płaskowickiej zrobili. Tempo przy "odbudowie" nieco przewyższa szybkość robót "ogrodniczych", ha, ha.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Slonko 9 miesiąc temuocena: 67% 

   Wolne miejsca są na parkinach strzeżonych tylko każdy chciałby za darmo,żeby mu wybudować pod blokiem..

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rob 8 miesiąc temuocena: 50% 

   To niech Pan Prezes wpusci "swoje" samochody na osiedle. A nie zabarykadował sie szlabanami a samochody chce wyrzucić na części wspólne.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 7 miesiąc temuocena: 82% 

   "Jak twierdzi SM „Koński Jar Nutki” na jedno mieszkanie przypada w tej części Ursynowa nawet do 4-5 pojazdów.". Sorry, ale co to za jakis pieprzony bajt?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klikklik 6 miesiąc temuocena: 40% 

   Dolicz samochody firmowe, lokali użytkowych i obcych.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 5 miesiąc temuocena: 88% 

   Doliczylem. Jesli dalej chcesz mnie przekonywac, ze na np. 1000 mieszkan przypada 4000-5000 aut to mnie nie przekonałeś.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jasio 4 miesiąc temuocena: 78% 

   Najlepiej parkować pod samą klatką schodową, P+Ride Stoklosy nawet w polowie niezapelniony ale koniecznie musi być P+R Ursynów poza tym 3/4 miejsc parkingowych wzdluz Al.KEN wieczorem jest pusta, proszę prawde pisać!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~awd 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Ciekawe, że P+R Stokłosy w połowie puste. Ale tam do metra jest 150 m, a to ciężko przejść kierowcy przyzwyczajonemu do parkowania pod domem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik 2 miesiąc temuocena: 71% 

   Nowy "pan redaktor" albo ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo szuka sensacji, choć nie wykluczam że jedno i drugie. Wystarczy zajrzeć do internetu i przeczytać odpowiedź ZTM na interpelację radnego Sieradza żeby zobaczyć: "Dodatkowo informujemy, iż przyjęty przez Zarząd Transportu Miejskiego plan zadań inwestycyjnych zakłada docelowe uruchomienie systemów pobierania opłat na wszystkich parkingach działających w formule „Parkuj i Jedź”. Nowe systemy będą posiadały szerszą możliwość kształtowania taryfy parkingowej. Wraz z uruchamianiem SPO na kolejnych obiektach analizowana będzie możliwość korzystania z parkingów P+R szerszej grupy odbiorców. Podsumowując, wskazane powyżej uwarunkowania nie przewidują na chwilę obecną możliwości zmiany funkcji obiektu lub komercjalizacji jego części."

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klikklik 1 miesiąc temuocena: 64% 

   Czyli parkingu dla ludzi nie będzie. Bez odbioru. Nie wprowadzaj niepotrzebnego zamieszania swoim bełkotem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4813 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021