REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Zniszczona i zaniedbana, wręcz koszmarna droga dojazdowa do PKP Okęcie wymaga remontu. Dostać się do stacji to coraz większe wyzwanie dla zwykłych samochodów. - A co, kiedy będzie musiała dojechać tam karetka? - zastanawiają mieszkańcy.

  Pociągi SKM to szybki i popularny środek transportu. Na stację trzeba jednak jakoś podejść lub podjechać. O ile piesi z Ursynowa bez większych problemów mogą dostać się na PKP Okęcie, tak samochody już tak łatwo nie mają. 

  - Ciężarówki z bocznicy kolejowej nagminnie niszczą drogę łącząca ul. Kłobucka z dworcem PKP Okęcie. Co będzie, jak coś stanie się na dworcu i będzie potrzebna pomoc karetki pogotowia? Ona tam nie dojedzie - pisze do nas pan Zbigniew.

  Tor dla terenówek

  Droga jest w fatalnym stanie. Ciągnie się od ul. Kłobuckiej wzdłuż budynków archiwum Instytutu Pamięci Narodowej do samej stacji. Wygląda jak szutrowa droga pełna dziur i kolein. Już patrząc na sam wjazd w nią, kierowcy powinni się zastanowić, czy na pewno chcą na nią wjechać.

  - Po deszczu już kilka samochodów nie dało rady przejechać i stały w kałuży - opowiada mieszkaniec. 

  Droga ma 330 metrów i w znacznej większości należy do miasta. Jest jedynym - jak informuje ursynowski ratusz - dojazdem na stację od strony Ursynowa. Jeśli nie w ogóle jedynym.

  Kiedy remont?

  W 2018 roku władze dzielnicy postanowiły ułatwić życie pieszym i wybudowały tam chodnik z ledowym oświetleniem. Remontu całej drogi urząd jednak się nie podjął. A ten z pewnością by się przydał, bo już nawet tiry - które zdaniem mieszkańca odpowiadają za zły stan drogi - mają problem z przejazdem. 

  - W tym roku nie jest planowany remont tej drogi - mówi Aneta Wolska z ursynowskiego ratusza.

  A w przyszłym? Tak dalekosiężnych planów ratusz nie robi. To oznacza, że mieszkańcy raczej nie doczekają się nowej drogi w najbliższym czasie. Więc aby dostać się na stację PKP Okęcie, pozostaje albo dojeżdżać na stację terenówkami, albo na piechotę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~dark fajf 8 miesiąc temu

   Pora zbudować tam wielki P+R, trochę za mało ich jest...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ślepi kierowcy 7 miesiąc temuocena: 0% 

   Ślepi więc stoją- a to w kałuży a to w kokokorku

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bo 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Są (bardzo często) momenty, że pieszemu też nie jest łatwo w tym miejscu, pomimo ślicznego, nowiuśkiego asfaltu. Nie widziałam, żeby samochody stały w błocie, bo ugrzęzły. Widuję za to prawie codziennie kierowców jadących dla ułatwienia asfaltowym poboczem. Dzięki temu kiedy jest mokro, na asfalcie mamy błoto, w zimne dni - błotną ślizgawkę, w suche dni, kiedy błoto wyschnie idzie się jak po pustyni i dodatkowo oddycha się tumanami pyłu wzniecanymi przez samochody. Mało kto jedzie zresztą na stację. Celem podróży jest skup złomu. To prawda, że sytuacja bardzo się pogorszyła w ciągu ostatniego roku, kiedy zwiększył się ruch ciężarówek przy bocznicy, ale biedni kierowcy jadący do skupu dokładają wybitnie swoje 3 grosze. Skoro rozwalona jest już droga, nie mają skrupułów, żeby rozwalać pobocze. Tym sposobem sprawiedliwie jest.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 2 miesiące temuocena: 33% 

   Jeśli da się przejechać rowerem to ja bym tej drogi nie ruszał :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karczoch 4 2 miesiące temuocena: 83% 

   W tamtym rejonie to cała Kłobucka woła o remont, zwłaszcza z chodnikiem po obu stronach, ścieżką rowerową i co najważniejsze - sprawnym odwodnieniem!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gorzkiewicz 3 2 miesiące temuocena: 50% 

   "Dworca PKP"? Przecież to tylko peron, z którego i tak niemal nikt nie korzysta. Ponoć zresztą planują przenieść ten przystanek w okolice wiaduktu Półeczki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bo 2 2 miesiące temuocena: 67% 

   Jednak sporo osób korzysta, chociaż o niektórych porach dnia można odnieść inne wrażenie. Tutaj wysiadają rano choćby pracownicy sortowni pocztowej. Całkiem pokaźny tłumek ludzi, którym ciężko będzie dojeżdżać inaczej. Komunikacja autobusowa jest mocno upośledzona i przeciążona w godzinach szczytu. Tak naprawdę do centrum najsprawniej dojedzie się z Kłobuckiej pociągiem, chociaż na początku ciężko się przekonać do tego pomysłu. I łatwo się zrazić, kiedy pociąg nie przyjeżdża, bo ma ważniejsze sprawy na głowie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ta droga ma wielu właścicieli, w tym upadłe zakłady przemysłowe do których prowadziły bocznice kolejowe w poprzek tej "drogi". Pamiętam jeszcze w latach 70-tych, to nie była droga tylko jedno wielkie błotne bajoro z torami kolejowymi i szlabanikami z rurek żeby nikt tam nie łaził.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4726 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022