REKLAMAA1-FortSłużew-17-06----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Zależy ci na środowisku naturalnym? W takim razie przy doborze odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego warto także pomyśleć o ekologii. Czym dokładnie jest dom ekologiczny i jakie powinien mieć projekt?

  Idea budownictwa ekologicznego jest coraz bardziej popularna. W Polsce jednak dopiero raczkuje – domy ekologiczne są bardziej popularne w krajach bardziej rozwiniętych. Oczywiście, wykonanie takiego domu wymaga poniesienia wyższych wydatków, niemniej jednak niesie ze sobą również liczne korzyści.

  Czym jest dom ekologiczny?

  Przede wszystkim nie powinniśmy stosować terminów domu ekologicznego oraz domu energooszczędnego zamiennie. Dom ekologiczny jest znacznie szerszym pojęciem, ponieważ odnosi się ono nie tylko do samego zapotrzebowania na energię, ale również do tego, z czego i jak dom jest wybudowany, a tym samym, jak wpływa on na swoje otoczenie.

  Dom ekologiczny jest takim domem, którego projekt uwzględnia lokalne uwarunkowania, pozwala na obniżenie wpływu budowy oraz gotowego już domu na środowisko naturalne, który wykorzystuje ekologiczne, przyjazne dla natury materiały. Zatem nie każdy projekt domu jest w stanie spełnić warunki domu ekologicznego.

  Wyróżniki domów ekologicznych:

  • do budowy domu ekologicznego wykorzystuje się materiały naturalne, ekologiczne, najczęściej pozyskiwane lokalnie, dlatego zamiast egzotycznego drewna wykorzystuje się to rodzime, do ocieplania zamiast styropianu stosuje się takie materiały jak słoma czy trzcina
  • zamiast cementu stosuje się wapienne jastrychy, tynki zbrojone są naturalnymi materiałami, na przykład sierścią końską
  • dom ekologiczny powinien być odpowiednio izolowany, aby nie wymagał dużej ilości energii do ogrzewania
  • stosuje się instalacje pozwalające na oszczędność wody oraz energii, na przykład mało znane w Polsce toalety z wbudowanymi umywalkami

  To tylko kilka wyróżników domów ekologicznych. Aktualnie takie projekty domów są oferowane i realizowane głównie przez wykwalifikowane firmy, które mają w tej dziedzinie właściwą wiedzę oraz doświadczenie.

  Możemy również zdecydować się na projekt domu ekologicznego w wersji light, czyli bazującego na bardziej nowoczesnych, ale też przyjaznych dla środowiska materiałach.

  Gdzie znaleźć projekty domów ekologicznych?

  Gdy także zainteresowały cię domy ekologiczne, z ich projektami oraz z informacjami dotyczącymi ich realizacji możemy znaleźć już teraz on-line. Do dyspozycji mamy wiele ofert, ale nadal jest to technologia rozwijająca się, a raczej wracająca do korzeni, o których nie każdy pamięta.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2602 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO