REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 listopada 2020, 14:17 komentarzy 11

  (SK)

  Ursynowskie biblioteki, Dzielnicowy Ośrodek Kultury oraz Multikino od soboty będą zamknięte. Dla kultury zły czas trwa już od wiosny. Dla tej branży kolejny lockdown oznacza bezrobocie.

  Ursynowskie placówki kultury szykują się do zamknięcia. Od jutra nie mogą już działać. Taką decyzję podjął rządowy zespół zarządzania kryzysowego. To kolejny lockdown dla kultury, pierwszy miał miejsce wiosną. Do dziś cała branża nie może się po nim podnieść.

  29 października premier ogłosił obowiązkowe zamknięcie placówek kulturalnych, nie zakazując jednocześnie np. działalności kościołów czy zajęć sportowych przygotowujących do zawodów.

  - Jesteśmy wszyscy bardzo źli. Z jednej strony wiemy, że to konieczne, ale z drugiej razi nielogika tych zarządzeń. Do przedszkola dzieci mogą chodzić, ale na kameralne i dobrze zabezpieczone zajęcia w domu kultury już nie - mówi Beata Rusinowska, dyrektorka DOK "Ursynów".

  W ostatnim czasie DOK-owi udało się bezpiecznie zorganizować m.in. duży Festiwal Komedii "Stolica" w pełnym reżimie sanitarnym. Nikt nie zachorował, ani nie skarżył się na ryzyko zakażenia. To dowód na to, że można prowadzić działalność w dobie pandemii. Nikt nie słyszał bowiem o ognisku koronawirusa w domu kultury czy teatrze.

  Decyzja rządu oznacza kłopoty dla branży. Domy kultury, teatry czy biblioteki utrzymywane z pieniędzy podatników przetrwają, ale instruktorów, artystów czy techników, którzy najczęściej są "wolnymi strzelcami", czekają miesiące bezrobocia. Bo dyrekcje ośrodków kulturalnych są niemal pewne, że lockdown zostanie przedłużony także na grudzień.

  Odwołanie imprezy i seanse

  Ośrodek przy Kajakowej część zajęć przenosi do internetu np. jogę, język angielski, lekcje karate czy Musicalową Spiżarnię. Ale odwołanych będzie mnóstwo dużych imprez, które przygotowywano w ostatnich miesiącach, m.in. za pieniądze z funduszu "ratunkowego" Ministerstwa Kultury.

  Nie będzie więc koncertu chóru Ars Chori 8 listopada, Gali Konkursu Kompozytorskiego 28 listopada, przedstawień teatralnych „Epopeja” 14.11, „Niedźwiedź” (15.11) czy „Henio czyli sposób na babcię” (29.11) oraz „Turnieju Majonga” (21.11-22.11).

  - Imprezy te zostają przeniesione na inne terminy, niewykluczone, że w przyszłym roku - zapowiada DOK.

  Nie będzie też zapowiadanej na 11 listopada imprezy plenerowej. W niebo, ze szczytu Kopy Cwila, miały poszybować 102 latawce na 102. rocznicę odzyskania niepodległości.

  Piątek jest też ostatnim dniem otwarcia kin. W ursynowskim Multikinie dziś wieczorem jest jeszcze kilka seansów. W ostatnich dniach uczestniczy w nich po kilka-kilkanaście osób, mimo iż kino wprowadziło wszystkie niezbędne środki ostrożności. Niska frekwencja wynika ze strachu widzów, którzy wolą obejrzeć coś w domowym zaciszu, nie ryzykując zarażeniem w kinie, mimo iż to ryzyko jest znikome.

  Zgodnie z rządowym rozporządzeniem kina zamykają się w sobotę, 7 listopada, aż do niedzieli, 29 listopada. Nie podarowano im więc nawet kluczowych w tej branży weekendów.

  - Osoby które zakupiły bilety do w kanale on-line automatycznie otrzymają zwrot środków na swoje konto. Natomiast widzowie, którzy dokonali zakupu biletów w kasie kina mogą je zwrócić do piątku lub w momencie, kiedy nasze multipleksy wznowią działalność - poinformowało Multikino.

  Wszystkie kupony i kody ważne do 30 listopada i 23 grudnia będą miały przedłużoną ważności do 31 marca 2021 r.

  - Nie żegnamy się, mówimy: Do szybkiego zobaczenia! - napisało Multikino w swoim komunikacie.

  Książki też pod kluczem

  Lockdown dotyka też biblioteki. Od soboty niczego nowego już nie wypożyczymy, ograniczona będzie także możliwość zwrotu już wypożyczonych pozycji.

  Wszystkie placówki Ursynoteki będą nieczynne przynajmniej do 29 listopada. - Bardzo prosimy o zwrot wypożyczonych książek do umieszczonych przed placówkami bibliotecznymi wrzutni – biblioboxów, tam, gdzie jest to możliwe - poinformowała Ursynoteka.

  Czytelnicy, którzy z powodu zamknięcia placówek nie będą mogli zwrócić wypożyczonych materiałów na czas, nie będą ponosili opłat za ich przetrzymanie - zapowiedziała biblioteka. Zamknięcie od soboty placówek bibliotecznych dotyczy również możliwości zamawiania książek z katalogu online.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Realistatut 11 2 miesiące temuocena: 80% 

   W tym przypadku to czysta oszczednosc dla miasta. Lepiej im płacić za to żeby siedzieli w domu niż do tego bulić za wode, prąd, sprzątanie i te hałtury. Choć lepiej by było ich zwolnić a budynek przerobić na szpital. Przynajmniej tymczasowo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 10 2 miesiące temuocena: 83% 

   "Razi NIELOGIKA tych zarządzeń" - kto jak kto, ale dyrektor Domu Kultury powinien mówić poprawnie po polsku.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hahaha 9 2 miesiące temuocena: 60% 

   Zamknąć urzędy, szczególnie samorządowe - cacy, biblioteki i domy kultury - beee. Barwo towarzyszu Kińczuk. Słuszną macie linię, wszak za to wam płacą. Oczywiście o tym, co dzieje się w innych krajach cicho sza. Tylko pisi źli. Trzeba nie było agitować za lewacko-nazistowskimi spędami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 8 2 miesiące temuocena: 42% 

   Jak chorym umysłowo, debilem wręcz, trzeba być, ażeby zamknąć także BIBLIOTEKI ? Chory kraj, chora władza - nieuleczalnie wręcz. Karma powróci z całą podwójną mocą !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~myślenie nie boli 7 2 miesiące temuocena: 54% 

   Jak chorym umysłowo, debilem wręcz, trzeba być, ażeby -- nie wiedzieć że wirus przenosi się na różnych powierzchniach , niektórzy ludzie ślinią palce aby przewrócić stronę , kichają itp. , ktoś zarażony odda a za godzinę ktoś wypożyczy i też będzie ślinił palce.......

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sadi 6 2 miesiące temuocena: 75% 

   Książki trafiają na kwarantannę, więc wirus na poślinionych stronach zdąży "umrzeć"

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 5 2 miesiące temuocena: 54% 

   Uważam, że zamknięcie to jednak półśrodek. Należałoby wezwać narodowe lotnictwo i te siedliska zarazy zbombardować! Razem z tą siłownią pod chmurką. Którą jednak przed nalotem koniecznie trzeba owinąć 10 warstwami folii! Tylko zbombardowanie zagwarantuje, że już się w tych wrednych kinach i domach kultury nikt nie zarazi!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niezadowolony 4 2 miesiące temuocena: 43% 

   Chory kraj ...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Kabat 3 2 miesiące temuocena: 27% 

   Raczej władza, jam jest zdrowy !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 2 2 miesiące temuocena: 56% 

   To pojedz sobie do zdrowego kraju. Doradzi Ci Budka, Grodzki, Trzaskowski i inne mądrale z totalnej opozycji. I nie zapomnij zabrać z sobą konstytucji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3713 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021