REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lutego 2014, 14:06 komentarzy 3

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Tak wkrótce będzie wyglądał teren przy ulicy Wiolinowej

  Tak wkrótce będzie wyglądał teren przy ulicy Wiolinowej (Wizualizacja SMB Jary)

  W miejscu Domu Sztuki przy Wiolinowej spółdzielnia Jary wybuduje nowe bloki. Budynek ma zostać zrównany z ziemią.  Mieszkańcy boją się o przyszłość domu kultury. 

  W czerwcu 2010 roku, na walnym zgromadzeniu spółdzielców osiedla Jary, przegłosowano projekt wyburzenia Domu Sztuki. W głosowaniu wówczas wzięło udział około 220 spośród 6246 członków spółdzielni. Tylko 147 osób opowiedziało się za wyburzeniem, ale plan został przegłosowany. 

  - Krążą plotki, że Dom Sztuki zostanie zburzony, a w jego miejscu staną budynki mieszkalne. Chcemy wiedzieć czy to prawda. Czy spółdzielnia odetnie nas od lokalnych wydarzeń kulturalnych? - pytają mieszkańcy.

  Spółdzielnia tłumaczy, że Dom Sztuki generuje ogromne koszty. A pieniądze na jego utrzymanie wyciągane są z kieszeni spółdzielców.

  W miejscu Domu Sztuki spółdzielnia ma zamiar postawić budynek mieszkalno-usługowy. "Wiolinowy Pasaż", bo taką nazwę nosi inwestycja, został już zaprojektowany. Obecnie wprowadzane są poprawki do projektu. Na działce u zbiegu alei KEN i Surowieckiego staną cztery bloki. Ma się w nich znaleźć 200 mieszkań, 13 lokali usługowych i 350 miejsc postojowych. Najwyższe spośród budynków mają mieć osiem pięter.

  Co z Domem Sztuki?

  Mimo, że spółdzielcy opowiedzieli się za jego wyburzeniem, to w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego uwzględnione jest tu miejsce na usługi kultury. Wniosek z tego prosty – nawet jeśli Dom Sztuki w obecnej postaci zostanie zburzony to i tak w nowych zasobach lokalowych spółdzielni musi znaleźć się miejsce na jego odtworzenie. A jego utrzymanie ma przejąć urząd dzielnicy. 

  - Spółdzielnia ma obowiązek w nowych budynkach wyznaczyć miejsce na siedzibę Domu Sztuki. Nie może być ona mniejsza niż obecnie, czyli ponad tysiąc metrów kwadratowych. Zapewniam mieszkańców, że Dom Sztuki nie zostanie zlikwidowany. Nawet wtedy, gdy powstaną nowe budynki. Lokal przeznaczony pod usługi kulturalne albo wykupimy, albo od spółdzielni wynajmiemy – mówi burmistrz dzielnicy, Piotr Guział.

  Są już pierwsi chętni na nowe mieszkania

  Inwestycja jeszcze się nie rozpoczęła, a do spółdzielni dzwonią już pierwsi klienci, którzy chcieliby nabyć lokal w nowych budynkach. Nic dziwnego – bloki powstaną w bardzo atrakcyjnym miejscu – obok parku i stacji metra Ursynów. Spółdzielnia nie prowadzi jeszcze sprzedaży lokali. Nie wiadomo też, kiedy konkretnie rozpocznie się budowa. Dyrektor Domu Sztuki jest jednak spokojny o jego przyszłość.

  - Dom Sztuki na pewno nie zniknie. Będzie funkcjonował jak do tej pory – zapewnia Andrzej Bukowiecki.

  Ośrodek kultury przy Wiolinowej powstał w latach 70-tych wraz z Ursynowem. Od lat oferuje mieszkańcom udział w licznych zajęciach, wystawach i projekcjach filmowych. Dzieci z całego Ursynowa przyjeżdżają tu na pokazy i zajęcia tematyczne. W 2014 roku będzie obchodził swoje trzydziestolecie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ratuszanin 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Robert 'Bob Budowniczy' Kempa zabuduje każdą wolną przestrzeń na Ursynowie! Zobaczycie za 3 lata nie będzie ni skrawka zieleni, bo Kempa z Jurczyńską-Owczarek chodzą na pasku developerów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tym 2 ponad rok temu

   Dziś dowiedziałem się że żadnych budynków nie będzie a zaliczki na mieszkania trzeba oddawać z odsetkami czy spółdzielnia jary to zniesie finansowo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kama 1 ponad rok temu

   tak tak teraz tak mówią żeby nie było protestów natomiast jak bloki staną to Dom Sztuki zostanie zapomniany i pewnie juz nie powstanie na nowo

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4578 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021