REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Nowy front Domu Sztuki zaskakuje czystością i bielą, a choć tył jest nadal dość wstydliwy, to mieszkańcy przyznają, że budynek od lat nie wyglądał tak dobrze.

  To miejsce kojarzy każdy, kto na Ursynów wprowadził się w latach 80. czy 90. Dom Sztuki jest swego rodzaju reliktem tamtych czasów, a patrzenie na jego nadgryzioną zębem czasu elewację, zasmucało nie jednego mieszkańca.

  Na 35. urodziny spółdzielnia „Jary” - właściciel budynku - zafundowała mu „lifting”. I choć na razie zajęto się jedynie frontem, może być to zwiastun dobrych zmian.

  Kultowe miejsce

  Dom Sztuki zaczęto budować w 1977 roku, uroczyste otwarcie nastąpiło 7 lat później, 29 lutego 1984 roku. Przez pierwsze dziesięć lat działalności ursynowski dom kultury miał się naprawdę świetnie, gościł m.in. gwiazdy kultowego brazylijskiego serialu „Niewolnica Isaura” oraz aktorkę grająca główną rolę w australijskim serialu „Powrót do Edenu”.

  Prężnie działał tu zespół taneczny Jaromiry i kino, w którym nie jeden rdzenny ursynowianin oglądał „Króla Lwa” czy „Titanica”. Dużym powodzeniem cieszył się też Dyskusyjny Klub Filmowy. Ciosem w kinowe serce Domu Sztuki okazało się otwarcie Multikina, z którym kameralna sala nie mogła konkurować.

  Mimo ratującego budżet wynajmowania czy nawet sprzedaży kolejnych części budynku na sklep, restaurację czy szkołę językową, w Domu Sztuki nadal jest miejsce na sztukę. Zarówno tę przez duże „s”, jak i na tę, w której swoje pasje mogą rozwijać mieszkańcy.

  Chętnie na bezpłatne zajęcia uczęszczają tu zarówno dzieci, młodzież, jak i seniorzy. Po darmowe karty wstępu na przedstawienia teatralne zawsze ustawia się kolejka chętnych. Niestety, widmo budowy w tym miejscu "Wiolinowego Pasażu" sprawiło, że zarówno wnętrze, jak i elewacja budynku przez lata były niedoinwestowane i zaczęły niszczeć.

  Nowe rozdanie

  Okres letni był czasem intensywnych prac na terenie wokół Domu Sztuki. Najpierw na warsztat poszedł gazon starej wierzby, który został powiększony i odnowiony, a później zasypano i obsadzono starą fontannę. Następnie stanęły rusztowania przy domu kultury.

  - Cały zespół Domu Sztuki jest bardzo zadowolony z efektów prac przeprowadzonych podczas wakacji. Na razie wyremontowane są ściany od strony metra i frontowe, te które najbardziej widoczne i reprezentacyjne. Cieszymy się także ze zmian przed budynkiem – pięknego gazonu wierzby i klombu – mówi dyrektor Domu Sztuki, Andrzej Bukowiecki.

  Remont, który na razie objął część ścian naprawdę robi wrażenie. – Nie pamiętam kiedy Dom Sztuk wyglądał tak dobrze, a mieszkam tu od zawsze. Mam nadzieję, że dokończą prace, bo szkoda by było to tak zostawić – mówi mieszkanka Wiolinowej.

  Wiadomo, że w tym sezonie prace ze strony spółdzielni zostały zakończone. A o tym czy Dom Sztuki doczeka się także eleganckich "tyłów", dowiemy się zapewne w przyszłym roku. 

  W GALERII ZDJĘCIA DOMU SZTUKI PO REMONCIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~robak 3 ponad rok temuocena: 55% 

   Panie Bukowiecki na ten Dom Sztuki płacą mieszkańcy SMB Jary. Też za nowy tynk zapłaciła Spółdzielnia Jary czyli mieszkańcy. A repertuar słabiutki - kto tam chodzi? (Pomijając oczywiście tych co po mięso i kiełbasę)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alicja Szczygieł 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Dom Sztuki? Chyb Dom kumpli dyrektora Bukowieckiego? Repertuar oraz poziomu nie zmienia się od wczesnego Jaruzelskiego. Ale wiadomiz że dzielnica bardzo dba o tego pana to i halo pisze o tym nie, że nowe drzwi wstawione. Jak w DK Stokłosy zrobili remont ewlewacji i odzyskano dawne pomieszczenia to wasz niezależny periodyk milczał i milczy. Jesteście żałośni. Natolin i Imien też dla was nie istnieją. Dzienikarstwo na zamówienie władzuni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Idiotyczne robić coś z przodu a tył zostawiać syfiasty. Ciekawe kto jest pomysłodawcą czy decydentem?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5959 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021