REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 marca 2020, 15:00 komentarzy 6

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Janusz Radek spotkał się z fanami w środę wieczorem podczas transmisji na żywo

  Janusz Radek spotkał się z fanami w środę wieczorem podczas transmisji na żywo (fb/januszradek.music)

  Domówka, a na niej 20 tysięcy osób! Wszystko legalne i zgodne z zasadami bezpieczeństwa, bo odbywa się za pośrednictwem internetu. Janusz Radek zaprosił słuchaczy na swój koncert nadawany prosto z domu w Krakowie. Dzielnicowy Ośrodek Kultury "Ursynów" planuje więcej takich spotkań z artystami.

  Wszyscy artyści musieli odwołać koncerty i spektakle na kilka najbliższych tygodni, w ramach utrzymania kontaktu z fanami, niektórzy sięgają po nowoczesne technologie i organizują spotkania on-line. Pierwszą wirtualną "domówkę" transmitował w środę Dzielnicowy Ośrodek Kultury. Na swój minikoncert zaprosił zaprzyjaźniony z Ursynowem muzyk – Janusz Radek.

  Transmisja z domu artysty miała na żywo 20 tys. obserwujących, a dzisiaj liczba wyświetleń przekroczyła 28 tys. Z samego Ursynowa ponad 1 tys. mieszkańców śledziło występ Janusza Radka. Zapytaliśmy go skąd pomysł na taką formę kontaktu z fanami.

  - Środowa Domówka jest kontynuacją koncertów/prób domowych sprzed dwóch lat. To najprostsza forma kontaktu ze słuchaczami. Pokazuje nad czym pracuję, przedstawiam piosenki w różnych ujęciach. Mam okazję do improwizacji, form wokalnych wykraczających poza ramy piosenki – opowiada Janusz Radek

  - To się dzieje na żywo u nas w domach, bez pośredników mediowych, zapowiedzi i promocji. Lubię to, mogę sobie na taką zabawę pozwolić. Wspólnie tworzymy więź , która jest wyczuwalna na koncertach, to są ci sami ludzie. Słuchają piosenek, o których już coś wiedzą w przedpremierowych spotkaniach domówkowych. W obecnym okresie, taki kontakt jest czymś zupełnie naturalnym, bo zawsze jest wiarygodne, tak jak dwa lata temu – tłumaczy artysta.

  "Miód na moje uszy"

  Słuchacze byli zachwyceni takim bliskim kontaktem z muzykiem: „Pozytywna strona siedzenia w domu”,  „Jak zawsze miód na moje uszy i przecudna niespodzianka na wieczór po trudnym dniu” – pisali w komentarzach.

  Także dyrektorka Dzielnicowego Ośrodka Kultury, przyznaje, że pierwsza „domówka”, której byli partnerem jako zaprzyjaźniony dom kultury, była zaskakującym sukcesem, tym bardziej, że została zorganizowana spontanicznie. W planach są kolejne!

  - Będziemy informowali o kolejnych wydarzeniach. Rozmawiamy z zaprzyjaźnionymi artystami, ustalamy pasujące im terminy – zapowiada Beata Rusinowska.

  W ramach akcji „Zostań z kulturą w domu” w sieci można śledzić wiele wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Od lekcji muzealnych, przez „domówki” organizowane przez artystów, po przedstawienia teatralne. Poniżej przydatne linki. 

  Zostań z kulturą w domu

  Dzięki Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie i studenci mogą uczestniczyć w lekcjach historii on-line, a rodzice z dziećmi znajdą propozycje na wartościowe spędzanie czasu podczas pobytu w domach. Codziennie emitowane będą na żywo dwa bloki tematyczne – poranny skierowany do dzieci oraz popołudniowy – do studentów i dorosłych, podczas których, eksperci podzielą się swoją wiedzą i pasją. W programie lekcje, wykłady historyczne i wirtualne zwiedzanie. Zachęcamy również do korzystania ze zbiorów online, w tym 8 tysięcy zdjęć, kartek z Powstania, powstańcze biogramy czy Archiwum Historii Mówionej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin udostępnia w swojej ofercie edukacyjnej lekcje na żywo #PolinMuseumOnline. Z Marią Seweryn i Maciejem Orłosiem warto wyruszyć na wędrówkę po wystawie przez osiem galerii, opowiadających o 1000 lat historii polskich Żydów. Na stronie muzeum znajdują się również podcasty, video z dyskusji z udziałem znakomitych gości (m.in. Agnieszki Holland czy Normana Daviesa), wykłady oraz spacery. Więcej informacji tutaj.

  Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego tymczasowo przeniosło swoje działania na kanał YouTube. Można tam znaleźć m.in. przygotowane przez serię „Przerysowane lata” – filmowe portrety karykaturzystów i rysowników satyrycznych, którzy w ciekawy i inspirujący sposób opowiadają o sobie i swojej twórczości. Zachęcamy również do odwiedzania strony www.muzeumkarykatury.pl i zakładki „Wystawy”, gdzie znajdują się filmy, zdjęcia i masa informacji o karykaturze i artystach związanych z tym wyjątkowym rodzajem sztuki.

  Dom Spotkań z Historią, dzięki uruchomionym aplikacjom, zaprasza m.in. na wirtualny spacer po dawnej Warszawie - Warszawa zapamiętana. Przygotowana z okazji stulecia odzyskania niepodległości bezpłatna aplikacja Wasza Warszawa 1918/2018, pozwoli na nowo odkryć nieco zapomnianą codzienność stolicy oraz społeczne i kulturowe realia odradzającej się Polski. 30. rocznica wyborów ’89 – stała się osnową dla ciekawych zapisów z debat i dyskusji online. O pierwszych chwilach warszawianek i warszawiaków wracających po wojnie, tułaczce do swojego ukochanego miasta opowiada m.in. słuchowisko "Powroty. Warszawa 1945–46" Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA. Więcej informacji tutaj.

  Centrum Interpretacji Zabytków (oddział Muzeum Warszawy) zaprasza do wysłuchania opowieści o dawnej Warszawie, która dostępna jest tutaj.

  Biennale Warszawa przypomina, że na swojej stronie internetowej, w zakładce „Zasoby” posiada spory wybór zapisów debat i wykładów, opublikowanych tekstów, katalogów i readerów. Zakładka jest na bieżąco uaktualniania, dodawane są kolejne materiały. Szczegółowe informacje tutaj.

  Centrum Kultury Filmowej im. A. Wajdy na swoim Facebook’u poleca wartościowe kino dla młodszych i starszych widzów (część z filmów dostępna jest bezpłatnie online).
  Polecamy również kanał You Tube Orkiestry Sinfonia Varsovia, a także filmy o kolekcji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

  #Zostań w domu, nie wychodź z teatru!
  To akcja zainicjowana przez warszawskie teatry w odpowiedzi na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa. Dzięki tej inicjatywie możemy obejrzeć spektakle on-line, spotkania z aktorkami i aktorami w mediach społecznościowych, mamy okazję na popatrzenie na teatr od kuchni.

  TR Warszawa, zwracając się do widzów z hasłem „Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” na początek proponuje oglądanie on-line  "Między nami dobrze jest" (Doroty Masłowskiej) w reż. Grzegorza Jarzyny. W najbliższą sobotę, 21 marca, o godz. 19.00 na Facebook’u Live TR Warszawa odbędzie się specjalny pokaz rejestracji spektaklu „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó. Wkrótce teatr planuje udostępnienie kolejnych tytułów.

  Teatr Lalka proponuje spektakl „Krawiec Niteczka” wg Kornela Makuszyńskiego. Będzie dostępny na platformie vod.tvp.pl.

  Teatr Ateneum dołączając do akcji na początek poleca widzom spektakl będący debiutem reżyserskim Piotra Fronczewskiego - "Ja, Feuerbach", który dostępny jest tutaj. 

  Teatr Powszechny zaprasza do udziału w wirtualnym eksperymentalnym slamie poetyckim. Uczestnicy w piątek, 20 marca, udostępniać będą nagrania video i dźwiękowe swoich eksperymentów. Szczegółowe informacje tutaj.

  Teatr Dramatyczny informuje, że na swoim kanale You Tube ma ponad 30 nagrań z czytań i dyskusji Laboratorium Dramatu. Szczegóły tutaj.

  Teatr Studio informuje o darmowych streamingach spektakli operowych ze świata. Więcej informacji tutaj.

  Teatr Lalek Guliwer zaprasza do projektu #TeatrGuliwerOnline. Na profilu FB ruszają z cyklem Wirtualnych Podróży Guliwera.

  Teatr Syrena zaprasza na swój Facebookowy profil na spotkanie z aktorami i aktorkami grającymi na scenie co dzień, a także do oglądania kanału You Tube, gdzie pokazuje kulisy powstawania spektakli.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 70

  • 47
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~noez 6 3 miesiące temu

   Dobry wokalista, co nie często się słyszy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobasek1 5 3 miesiące temu

   Czy ktoś z oglądających zapłacił?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 4 3 miesiące temuocena: 0% 

   Co za de....il. Szkoda że lekarza ma teraz dostępnego tylko na telefon.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 3 3 miesiące temuocena: 83% 

   Klasyczny przykład wypowiedzi gdy nie ma się rzeczowych argumentów ! Uderzyć inwektywą ! Szkoda słów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Super Express 2 3 miesiące temu

   Super dużo zdrowia

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 1 3 miesiące temuocena: 58% 

   Gdyby wszystkie osoby zapłaciły po symbolicznej złotówce Panu Januszowi Radkowi, to byłoby pewnie z 50 koła. I tym sposobem zostałby on uratowany od bankructwa ..... które z lubością mu już wieszczą Panie i Panowie z opozycji. Pomyślcie, przecież każdy operator sieci może ustalić, kto z złączą korzystał. Proste proste. Tym sposobem "ratujemy" wszystkie gwiazdy estrady przed ich bankructwem i życia na garnuszku opieki społecznej. Także można zrobić to z innymi dziadzinami kultury. Przecież tym sposobem kasa płynie strumieniem o jakim mogliby tylko sobie pomarzyć w tradycyjnej codzienności.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3204 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO