REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2020, 07:33 komentarzy 45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Liczy się tylko interes najmłodszych - napisała do nas pani Małgorzata, która nie zgadza się z planami dzielnicy dotyczącymi utworzenia na tzw. psiej górce parku im. Polskich Wynalazców. Czytelniczka apeluje o zmianę planów. Jej list opublikowaliśmy w ostatnią środę. A dziś riposta od innego naszego czytelnika, który sprzeciwia się postawie seniorów. Jego list publikujemy w całości, zachęcamy do komentowania.

  Po przeczytaniu listu Pani Małgorzaty nt. przesadnej rozbudowy infrastruktury dziecięcej w naszej dzielnicy, postanowiłem napisać własny list. Mam bowiem subiektywną teorię, dlaczego obecne pokolenie ursynowskich 30-40-latków (a podejrzewam, że nie tylko ursynowskich) ignoruje potrzeby osób starszych, skupiając się raczej na potrzebach własnych dzieci i psów.

  "Podwórko to nie boisko"

  Dorastałem na Ursynowie w drugiej połowie lat 90. i na początku nowego millenium. To były czasy, kiedy całe dnie spędzało się na podwórku, ale dorastaliśmy w przekonaniu, że niemal każdej starszej osobie to przeszkadzało.

  Emeryci i renciści - o pardon, seniorzy - potrafili przyczepić się praktycznie do wszystkiego. "Chodnik służy do chodzenia, nie do biegania", "Kocyk to możecie sobie rozłożyć we własnym ogródku, a nie tutaj", "Do domu lekcje robić!", "Podwórko to nie boisko", "Złaźcie z tego drzewa" - te i inne tego typu teksty słyszeliśmy regularnie.

  Lubiliśmy przesiadywać we wnękach przy blokowych transformatorach, bo nawet jak padało, to tam było sucho. Zresztą to była dla nas kolejna atrakcja, siedzieć tam podczas deszczu. Żadnego "jurajskiego" za grube miliony nie potrzebowaliśmy. No, ale wygoniono nas stamtąd, a wnęki okratowano.

  No to przenieśliśmy się do piaskownicy, już jako nastolatki. Oczywiście zaraz wyskoczyli do nas sąsiedzi z bardzo ważną informacją - "piaskownica jest dla dzieci”. Tyle, że nigdy nie widzieliśmy w niej żadnego dzieciaka, bo piaskownica była pełna psich odchodów. Ale i to nam zabrano. Piaskownica została zasypana i obsadzona krzewami.

  "Korty zlikwidowano, nie proponując nic w zamian"

  Ostatnim bastionem, który zlikwidowano, były osiedlowe ławeczki. Obecnie zostały już tylko te przy alei KEN i w parkach, których kiedyś nie było. Ogólnodostępne ławki między blokami trafiają się sporadycznie, bo na tych osiedlowych same żule przesiadywały. Wiadomo!

  Chłopaki z naszej ekipy jeździli na desce. Zaczęliśmy więc chodzić dalej, na korty pod Kopą Cwila. To była super miejscówka, gdzie zjeżdżali się ludzie z całej Warszawy, dobrze pomyślana i zadbana. Oczywiście, przy Zaolziańskiej również mieszkali szacowni seniorzy, którym nie podobała się młodzież na wspólnym – jakby nie patrzeć - terenie. Po paru latach batalii korty zlikwidowano, nie proponując nam nic w zamian.

  Kolejne miejsca znikały pod nowe bloki lub parkingi, aż w końcu został nam tylko park JPII, który jednak na początku swojego istnienia nie był tak atrakcyjny, jak teraz. Nie zmienia to faktu, że podczas jego budowy (wraz z okolicznymi blokami przy pasażu), seniorzy – a jakże – protestowali przeciwko zasłanianiu kościoła, a na płocie okalającym teren budowy, ktoś wymazał napis „Oddajcie nam pole!”. Polacy chcieli mieć pole, logiczne.

  "Bezsilny wobec chamstwa dorosłych"

  Dziś, w dorosłym życiu, również miewam problemy z seniorami, które wydawać by się mogło, w wieku 36 lat już dawno powinny się skończyć. „Niestety” mam dużo młodych znajomych i czasem obrywa mi się przy okazji.

  Na przykład w ubiegłym roku zabrałem swojego młodego kolegę na kebaba przy Dereniowej. Jedzonko pyszne, ale lokal raczej nieciekawy, nie chcieliśmy tam siedzieć. Poza tym było lato. Najbliższe ławki - tradycyjnie - obsrane przez ptaki, więc musieliśmy pójść z szamą gdzieś dalej. Nie znoszę jeść w biegu, toteż usiedliśmy na schodkach mojego starego liceum przy ul. Hirszfelda. Byliśmy cicho, rozmawialiśmy normalnie i nie mieliśmy przy sobie żadnego alkoholu.

  Niestety, fajny klimat kebsa z nastolatkiem na schodach własnego ogólniaka postanowił popsuć starszy pan z psem. Wyskoczył jak spod ziemi z wrzaskiem „Nie ma żadnego przesiadywania!” i zaczął grozić nam swoim kundlem, jeśli natychmiast stąd nie pójdziemy. Przed oczami stanęło mi moje dzieciństwo, w którym byłem bezsilny wobec chamstwa dorosłych.

  Podobnych sytuacji z osobami starszymi miałem w swoim życiu znacznie więcej, ale mimo wszystko nie czuję do seniorów jakiejś szczególnej pogardy. Mam nawet normalnych znajomych w wieku 50+ i spotykam się z nimi prywatnie. Wiek nie gra roli, jeżeli łapię z kimś dobry kontakt. Ale myślenie o potrzebach seniorów przerasta mnie.

  Podobnego zdania są moi przyjaciele z podwórka, z którymi jestem blisko do dziś, bo Ursynów jednak integruje. Natomiast w powyższym temacie jesteśmy zgodni. O potrzebach osób starszych myślimy tak samo „ciepło”, jak oni myśleli o naszych potrzebach, kiedy sami byliśmy mali.

  I mam przeczucie, że w takim podejściu nie jesteśmy osamotnieni...

  Czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 278

  • 99
   BARDZO PRZYDATNY
  • 29
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 21
   OBOJĘTNY
  • 20
   NIEPRZYDATNY
  • 38
   WKURZONY
  • 56
   BRAK SŁÓW

  45Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~eco 45 4 miesiące temu

   Każdy będzie kiedyś stary albo umrze zanim się zestarzeje. Bombelki też.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia88 44 4 miesiące temuocena: 60% 

   Ubecki Ursynów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielinczyk 43 4 miesiące temuocena: 81% 

   Kluczem do rozwiazania problemu jest dobre planowanie przestrzenne. Place zabaw i inne miejsca, które generują hałas, powinny być tak lokalizowane, by nie był uciążliwe dla okolicznych mieszkańców. Obecnie zdaje się jest to 8-9 metrów od ściany budynku, czyli niewiele. Gdy we własnym mieszkaniu słyszy się przez kilka godzin dziennie krzyki dzieci z placu zabaw, czy łomot deskorolki, toleracja schodzi niestety na drugi plan. Z pozostałymi argumentami młodych ludzi zgadzam się - można spotkać osoby którym wszystko przeszkadza, choćby chęć położenia koca na trawniku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zxcvb 42 4 miesiące temuocena: 78% 

   Chciałem tylko przypomnieć jak to chętnie zostały polikwidowane boiska i jak chętnie są wieszane tabliczki "zakaz gry w piłkę". A potem zdziwienie, że młodzież znajduje inną drogę do wyładowania energii. Nie samym mieszkaniem i sklepem .... P.s. Mój rocznik bardzo seniorski. Za mojej młodości brakowało wszystkiego ale boiska były. Szkolne tez były otwarte.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pyton 41 4 miesiące temuocena: 41% 

   Cóż, jakoś seniorzy zapominają, że to dzięki nam, 30latkom, są w budżecie pieniądze na wypłaty ich emerytur. Przy okazji, jak ma być normalnie w Polsce, skoro to seniorzy właśnie łamią wszelkie zasady społeczne. A młodzi to widzą. Pozdrawiam, rocznik '85!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logika się kłania. 40 4 miesiące temuocena: 61% 

   Logika się kłania: a co stało się z pieniędzmi, które właśnie ci EMERYCI przez lata pracy wpłacali do ZUS? Przecież wypracowane przez nich pieniądze poszły na wypłaty emerytur pokolenia ich dziadków, ojców i matek! Więc seniorzy niczego "nie zapominają", bo nie mają czego zapominać, chłopcze!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pyton 39 4 miesiące temuocena: 44% 

   @logika O demografii dziadziu słyszałeś? Jesteśmy bardziej obciążeni fiskalnie, niż pokolenia starsze. Pozdrawiam, Gingo biloba.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 38 4 miesiące temuocena: 55% 

   Panie Pyton , jak w wieku 35 lat można pisać takie głupoty ? PS . Nie oczekuję odpowiedzi , z uszanowaniem stary dziad .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 37 4 miesiące temuocena: 60% 

   ~Pyton, jakos tak od 90 lat, czyli reformy emerytalnej, pieniądze trafiaja na indywidualne konta emerytalne. A przynajmniej powinny tam trafiac. To że zostały prze.pieprzone przez kolejne ekipy to nie wina emerytów. I tylko niesmiało przypomnę, że emeryci ciagle płaca podatki ze swoich emerytur, z ktorych to podatków wypłacane sa 500 plusy na wasze bachory ( bo juz słów brakuje...naprawdę...) Emeryci nie są wam (tobie) niczego winni.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~8+7=15 36 4 miesiące temuocena: 67% 

   ~issaa IKE są od 2004 roku i jest to zaledwie III filar, polecam wikipedię. Pyton ma rację, że kasa na emerytury płynie z bieżących składek i z bieżącego budżetu na który składamy się wszyscy ale bardziej ci co więcej wydają (czyli raczej ludzie z dziećmi a nie emeryci). I ma rację Pyton w tym, że mamy zdecydowanie gorszą sytuację jeśli chodzi o stosunek pracujących do emerytów a będzie niestety jeszcze gorzej. I jest waszą winą obecna sytuacja bo to wybieraliście i wybieracie debili do rządzenia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swojak 35 4 miesiące temuocena: 67% 

   postanowił popsuć starszy pan z psem. Wyskoczył jak spod ziemi z wrzaskiem „Nie ma żadnego przesiadywania!” i zaczął grozić nam swoim kundlem, jeśli natychmiast stąd nie pójdziemy. Trzeba było zareagować jak facet a nie bać się kundla.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warsz 34 4 miesiące temuocena: 24% 

   Dziadki są już na wylocie, trzeba inwestować w dzieci, w młodzież! PS. Co to za słowo "bombelek", z jakiej to wsi?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~K-2/22 33 4 miesiące temuocena: 54% 

   Bo wszystkiemu winny jest jeden z mieszkańców Żoliborza, on nawet tu u nas na Ursynowie jest wszystkiemu winien.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~okuta 32 4 miesiące temuocena: 43% 

   To kolejny tekst, w którym HU jątrzy. Czy HU już zostało zakupione przez Orlen?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 31 4 miesiące temuocena: 53% 

   przestań tu j atrzyć

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZKabat 30 4 miesiące temuocena: 67% 

   gdzie tu jest jątrzenie? to list otrzymany jak rozumiem przez redakcję.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koniec dyktatury ciemniaków! 29 4 miesiące temuocena: 83% 

   "Koniec dyktatury ciemniaków!" - jak swego czasu powiedział Stefan Kisielewski.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zdzwiona 28 4 miesiące temuocena: 61% 

   Czy Państwo fabrykujecie te listy? Doprawdy trudno sobie wyobrazić inny scenariusz

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZKabat 27 4 miesiące temuocena: 64% 

   do Zdzwiwiona - może sama napisz? No tak, ale przecież nie będzie Ci się chciało. Dużo ludzi tylko krytykuje innych, ale by samemu coś zrobić to nieeee. Ja kiedyś napisałam list do jednej z gazet i został zamieszczony

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 26 4 miesiące temuocena: 100% 

   ZKabat... Brawo ty!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zdziwiona 25 4 miesiące temuocena: 0% 

   ZKabat.... gratuluję sukcesów publikacyjnych. O czym pisałaś? Pytałam, ponieważ połączenie bezbłędnej interpunkcji z naprawdę niskiej jakości wypowiedzią nasuwa różne podejrzenia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niemalkontent 24 4 miesiące temuocena: 74% 

   Skąd tyle wzajemnej wrogości? Starzy przeciw młodym, młodzi przeciw ...... Kiedy Pan Bóg rozdawał głupotę to sobie szczególnie umiłował planistów wspólnej przestrzeni. Są kraje gdzie najpierw ludzie robią przedepty i tam buduje się ścieżki i takie gdzie się mieszkańców uszczęśliwia swoimi pomysłami. Jeśli jest tylko trawnik a nie ma boiska do gier wszelkich to gdzie niby mają grac w piłkę. Z drugiej strony kiedy ktoś słyszy 555 uderzenie piłki pod swoim oknem to niby gdzie ma uciec? Wystarczyło zrobić (choćby za pośrednictwem SM) ankietę potrzeb na Psiej Górce i wyważyć ich proporcje. Pewnie dałoby się pogodzić oczekiwania i małych i nastoletnich i młodych i psiarzy. ....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 23 4 miesiące temuocena: 100% 

   U nas, ursynowski pszczelarz likwiduje przedepty a ludzie je odtwarzają. Wycinają drzewa i później chwala się nowymi nasadzeniami, które... usychają. Zagęszczają zabudowę kosztem skwerów, parkingów... i biznes się kręci. Popatrz jak wygląda nowy Dom kultury- wybetonowane tysiące metrów wokół i zero retencji. Zarówno z dachu jak i samego parkingu. Tak się u nas działa. A później lament, że Warszawa pustynnieje. Czego nie rozumiesz?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 22 4 miesiące temuocena: 91% 

   Następny podział Polaków , tym razem na starych i młodych . Ludzie , czy nie potraficie spojrzeć z życzliwością na drugiego człowieka ? Jestem już starym człowiekiem , ale zawsze patrzę z dużą radością na dzieciaki czy młodzież . Przecież my seniorzy też kiedyś byliśmy młodzi . Więcej empatii z obu stron .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~clue 21 4 miesiące temuocena: 71% 

   Dość szczucia redakcji haloursynow

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 20 4 miesiące temuocena: 36% 

   obudź się z koszmaru ,który steruje twoim życiem

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 19 4 miesiące temuocena: 68% 

   List nie na temat, bo artykuł dotyczył przebudowy Psiej Górki. Jestem przeciwny tej przebudowie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wszyscy won 18 4 miesiące temuocena: 85% 

   Ja was pogodzę. Dosc dyktatury seniorow i bombelków.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hak77 17 4 miesiące temuocena: 84% 

   Ja wychowała się w latach 70 i 80.czyli mam 50+ i mogę powiedzieć że nie mieliśmy problemu że starszymi osobami.panowal wzajemny szacunek.a teraz panuje dzicz z obu stron.chamstwo goni chamstwo..znak pięknych czasów,

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadek 16 4 miesiące temuocena: 71% 

   Tylko kiedys bylo nie do pomyslenia, ze 12-15 latki ida grupa ulica i przeklinaja na caly glos, a na zwrocona uwage (grzecznie zwrocona) odpyskuja stekiem wyzwisk,,,, Ja tego nie popieram.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 15 4 miesiące temuocena: 76% 

   Ursynów to dzielnica seniorów - precz z dyktaturą 40 czy 50 letnich młodzieżowców !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ita 14 4 miesiące temuocena: 71% 

   Skąd się bierze senior? czas nie stoi w miejscu :-) to jak w rządzie, to zawsze ci sami tylko inne potrzeby z upływem czasu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 13 4 miesiące temuocena: 50% 

   ~Ursynowianin, jesteś mi winien chusteczki bo poplakałam się ze śmiechu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kate88 12 4 miesiące temuocena: 76% 

   Kolejny list, ktory nic nie wnosi...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~a 11 4 miesiące temuocena: 93% 

   Starzy zapominają, że byli młodzi. Młodzi nie mają wyobraźni, że będą starzy. Jak się pomyśli trochę nad tym, to można dojść do porozumienia z samym sobą i innymi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~To Seniorzy decydują! 10 4 miesiące temuocena: 71% 

   Autorowi listu proponuję przyzwyczaić się do tej sytuacji. Osoby w wieku 50+ to 35% ludności Polski (13,3 mln). Seniorów z roku na rok będzie przybywać, a osób w wieku poniżej 50 lat - szybko ubywać. To własnie seniorzy i oosoby w wieku średnim, a nie młodzież, będą decydować, co w Polsce i na Ursynowie będzie się działo w bliższej i dalszej przyszłości. I żadne listy, protesty, ani nawet covid tego nie zmienią.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 9 4 miesiące temuocena: 43% 

   Po bankructwie ZUS seniorzy będą mieli inne problemy - jak przetrwać na zasiłku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Młodzi też 8 4 miesiące temuocena: 82% 

   do Kronik: Ale młodzi, jak się zestarzeją będą mieli podobny problem. Tylko w dużo większej skali. Więc nie ma się co licytować

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 7 4 miesiące temuocena: 67% 

   Oby jak najwięcej ich za te dwadzieścia lat w Polsce zostało. Ja młody już dawno nie jestem, ale widzę, że w Polsce po prostu o przyszłość nikt się nie troszczy (500+ - bez żartów). Podstawowym celem polityki rządu winno być właśnie zapewnienie sprzyjających warunków młodym ludziom do zakładania rodzin i godnej pracy na miejscu w kraju. Prognozy demograficzne są zaś katastrofalne i nie jest to powód do satysfakcji tylko obawy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 6 4 miesiące temuocena: 76% 

   "... i nie mieliśmy przy sobie żadnego alkoholu". Trzeba było popijać kebsa chociaż browarem, starszy pan z pieskiem uznał że coś knujecie, bo tak bez popitki siedzicie :)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Saruman 5 4 miesiące temuocena: 79% 

   Niestety ale mogę się także podpisać pod powyższym listem. Sam jestem obecnie 40+. Do tego boisk żadnych nie było, a ciągle słyszało się wrzask: "GDZIE NA TEJ TRAWIE GRACIE!" Człowiek musiał wynajdować jakieś miejsca daleko od domu i własnego osiedla. Z drugiej strony, szał na place zabaw w prawie każdym wolnym miejscu, to też jakaś paranoja!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~głupikomentarz 4 4 miesiące temuocena: 74% 

   to za tydzień "dość dyktatury psiarzy", a potem "dość dyktatury kociarzy" i tak przez wszystkie grupy społeczne ;)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 3 4 miesiące temuocena: 63% 

   Ale jedno nas jednoczy - precz z Katschorem Dyktatorem i gwiazdki. Od Rafutkowych Kabat po Mokotów - Ursynów silny i zwarty jak pięść inteligenta !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka Natolina 2 4 miesiące temuocena: 67% 

   Mimo, że jestem już w wieku mocno +, to całkowicie zgadzam się z listem tego młodego człowieka. Młodzi zawsze przeszkadzali seniorom. Zakazy gry w piłkę, zakazy przesiadywania na ławkach, zakazy wszystkiego. Dzieci miały swoje place zabaw, a młodzi zawsze mieli pod górkę i nie bardzo mieli się gdzie podziać. Boiska szkolne na ogół pozamykane, klubów żadnych, co najwyżej spacery za tory albo jeszcze gdzieś dalej. I to wszystkie atrakcje dla nich. Deski za głośne, piłką można szybę zbić, muzyka nie ta. No cóż, widać liczą się tylko bąbelki i seniorzy. Pozdrawiam młodych

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 1 4 miesiące temuocena: 86% 

   Zgadzam się jak najbardziej ale może należałoby się zastanowić skąd bierze się ta niechęć do młodzieży. Popatrzmy na ursynów, na zdewastowane większość inwestycji z budżetu partysypacyjnego, pomalowane ściany. Siedzeniena ławkach - ok, krzyki do 5 nad ranem i rozbijanie butelek i walające się po takim siedzeniu śmieci - nie ok. A nie robią tego wszystkiego dzieciaki 10- czy "seniorzy" 40+. Jeżeli młodzież chce być częścią społeczności niech o tą społeczność dba, skateparki to nie wszystko, są jeszcze zwykłe parki uliczki, sprzątanie po sobie, po prostu dbanie o to co jest dookoła. Może jeżeli niezależnie od wieku będziemy nawzajem pracowali nad tym żeby "wszytkim" było lepiej mniej będzie dyskusji na temat kto ma większą rację. Pozdrawiam wszystkich niezaleznie od wieku i zachęcam o dbanie o naszą sąsiedzką społeczność.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.358 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021