REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Nie bądź obojętny, pomagaj innym jak my - zachęcali wolontariusze podczas sobotniego Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Wiele osób zrobiło pierwszy krok i dowiedziało się jak można to zrobić. Było też sporo zabawy, ale i czas na poważne rozmowy i naukę.

  Już po raz drugi w Lasku Brzozowym stanęło kilkanaście namiotów, a w każdym z nich można było zobaczyć czym zajmują się poszczególne organizacje.

  - Nie miałam pojęcia, że tyle dzieje się dla starszych osób na Ursynowie. Wycieczki za niewielkie pieniądze, może się zapiszę na grzybobranie i pojadę pochodzić po lesie? A może chociaż na kijki pójdę? - zastanawia się pani Zofia, która zatrzymała się przy namiocie Stowarzyszenia Kreatywnych Seniorów „Ruch i Zdrowie”. Swoją ofertę dla seniorów miał też Integracyjny Klub Tańca dla Zdrowia, gdzie zgodnie z nazwą, starsi ludzie tańcząc, mogą poprawić nie tylko kondycję fizyczną.

  W Lasku Brzozowym była też okazja, by porozmawiać o bardzo poważnych sprawach m.in. z wolontariuszami z Fundacji Hospicjum Onkologicznego Św. Krzysztofa czy Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Głęboko Upośledzonych „MAJA”.

  Również przedstawiciele Ursynowskiego Stowarzyszenia „Klub Rodzin Abstynenckich” mieli okazję zaoferować pomoc innym w dochodzeniu do trzeźwości. - Mam taki problem w rodzinie, ale to zbyt intymna sprawa, by o tym głośno mówić, potrzebuję rady i możliwe, że już ją znalazłam - mówi jedna z kobiet.

  Z kolei Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uświadamiał rodziców jak ważny jest odpowiedni wybór samochodowego fotelika dla dziecka. - Nie myślałem, że to tak skomplikowane. Niestety zrozumiałem, ze fotelik, w którym wozimy naszego półrocznego synka jest niebezpieczny - mówi pan Mateusz.

  Były też propozycje dla dzieci. Od nauki pierwszej pomocy, przez profeslonalnego ratownika, po jazdę na koniu z Fundacji Hipoterapii Rodzinnej Pańczak. Jak zawsze na podobnych spotkaniach sporo było zajęć plastycznych. Instruktorki z MAL-u przy Kłobuckiej 14 zachęcały do bezpłatnych warsztatów "Kreatywni", które odbywają się co sobotę. A najlepszą reklamą okazało się malowanie na jedwabiu, które przyciągnęło najmłodszych.

  Sporym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne. - Umiem już zrobić sałatkę z pomidorów i sera. Trzeba jeszcze dodać bazylii i chyba soli - chwali się 7-letnia Anielka.

  W trakcie imprezy dzieci były zachęcane do odwiedzenia wszystkich namiotów, gdzie za swoją aktywność, np. taniec, dostawały pieczątki na specjalnej karcie. Za ich komplet były upominki - m.in. miśki, kubki i okulary. A na koniec można było sobie zrobić zupełnie za darmo szalone zdjęcie w peruce, kapeluszu czy w masce. Korzystały nie tylko dzieci.

  Podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych o swojej działalności opowiadały i zachęcały do współpracy również Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „SZANSA”, MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, USKRA Przebudzenie i Fundacja Wsparcia Psychologicznego Źródło Zmian.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTIWALU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.331 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019