REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2019, 07:13 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Z każdym rokiem rośnie liczba osób pozwanych do sądu lub e-sądu o zapłatę kredytów i pożyczek przez banki, firmy pożyczkowe i windykacyjne. Niestety Polacy nie radzą sobie z regulowaniem zobowiązań finansowych w terminie i muszą co raz częściej walczyć w sądach. Jeśli sąd wydał wobec ciebie nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym albo nakazowym masz prawo się bronić! Jak to zrobić? Wyjaśniamy w poniższym poradniku.

  Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego masz jedynie 14 dni na odwołanie się od sądowego nakazu zapłaty. Odwołanie takie to: sprzeciw od nakazu zapłaty albo zarzuty od nakazu zapłaty. Przekroczenie tego terminu będzie skutkowało odrzuceniem sprzeciwu i stwierdzeniem prawomocności nakazu zapłaty. Co wtedy? Zostanie wszczęte wobec ciebie postępowanie egzekucyjne przez komornika. A wtedy komornik będzie mógł zająć twoje wynagrodzenie za pracę, rentę, emeryturę, pieniądze na rachunku bankowym, ruchomości, a nawet nieruchomości takich jak np. dom albo mieszkanie!

  Nie czekaj! Termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest  bardzo krótki.

  Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego masz tylko 2 tygodnie na odwołanie się od sądowego nakazu zapłaty. Odwołanie takie to: sprzeciw od nakazu zapłaty albo zarzuty od nakazu zapłaty. Przekroczenie tego terminu będzie skutkowało odrzuceniem sprzeciwu i stwierdzeniem prawomocności nakazu zapłaty. Co wtedy? Zostanie wszczęte wobec ciebie postępowanie egzekucyjne przez komornika. A wtedy komornik będzie mógł zająć twoje wynagrodzenie za pracę, rentę, emeryturę, pieniądze na rachunku bankowym, ruchomości, a nawet nieruchomości takich jak np. dom albo mieszkanie!

  Pamiętaj o formularzu!

  Koniecznie miej na uwadze, że aby złożyć sprzeciw lub zarzuty od nakazu zapłaty konieczne może być skorzystania z urzędowego formularza. Kiedy jest taki obowiązek? Wówczas, jeśli powód złożył pozew na urzędowym formularzu. Jeśli nie zachowasz formy urzędowego formularza to ryzykujesz, że sąd odrzuci twój sprzeciw i sędzia nawet nie przeczyta tego, co tam zostało napisane! Nie zapozna się również z twoimi uwagami i zarzutami co do treści pozwu.

  Jak wynika z doświadczenia Fundacji EUROLEGE, która udziela pomocy prawnej osobom zadłużonym,  banki, firmy windykacyjne oraz firmy pożyczkowe regularnie korzystają z formularzy przy wnoszeniu pozwów do sądu.

  Pamiętaj o wnioskach i zarzutach w treści sprzeciwu.

  Poza formą sprzeciwu najważniejsza jest jego treść. Składając do sądu sprzeciw albo zarzuty od nakazu zapłaty powinieneś odpowiednio  celnie sformułować wnioski.  Konkretnie chodzi o to, aby wskazać sądowi czy odwołujący się zaskarża wydany nakaz zapłaty w całości czy w części, a jeśli w części to w jakiej. Ma to ogromne znaczenie dla dalsze rozstrzygnięcia.

  Jeśli chodzi o treść samych zarzutów, to bez wątpienia postawienie ich w początkowej części sprzeciwu albo zarzutów oraz stosowne uzasadnienie wymaga odpowiedniej wiedzy prawniczej. Dlaczego? Otóż nie tylko należy ustalić jaki zarzut pasuje do konkretnej sprawy, a ale również zarzut ten trzeba należycie uzasadnić. Z jednym i drugim niestety wiele osób ma spore kłopoty, bowiem sądy w procesie kontradyktoryjnym zasadniczo pozwanych nie wyręczają. Nawet nie powinny tego robić, jeśli nie chcą się na razić na zarzut stronniczości. Dlatego każda ze stron powinna uzasadnić i udowodnić swoje stanowisko tak dobrze, jak to tylko możliwe. Z tych względów niezwykle ważne jest korzystanie z pomocy prawnika, który ma duże doświadczenie w sprawach oddłużeniowych.

  Gdzie szukać pomocy prawnej?

  Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty z sądu i masz wątpliwości w jaki sposób sporządzić odwołanie, nie ryzykuj, ale zawsze korzystaj z pomocy prawnej specjalistów! Niewielka pomyłka może narazić Cię na przegraną w procesie.  Unikniesz przegranej, jeżeli twoją sprawę poprowadzi doświadczony prawnik - adwokat lub radca prawny - znający się na sprawach związanych z antywindykacją. Taką pomoc znajdziesz m.in. w Fundacji EUROLEGE.

  Jak się zgłosić do Fundacji:
  Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGAL
  Zadzwoń, tel.: 530 333 130
  Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 102

  • 57
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 27
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~GOŚĆ SENIOR 6 ponad rok temuocena: 50% 

   Witam! Młody człowiek który zrobił wpis przede mną dobrze to ujął. Pamiętajcie ludzie, że żadna firma windykacyjna, jak ta Vex z Wrocławia nic nie może, ponieważ nie posiadają osobowości prawnej i nie są podmiotem prawnym, to nie te czasy jak naród był ciemny! Ci wszyscy z Wrocławia to młodzi nafaszerowany sterydami ludzie, narwani i myślą, że im wszystko wolno, jest błąd i złe myślenie, tych co prowadzą działalność gospodarczą. Większość tych firm, komorników już nie pracuje, bo łamali prawo i byli narwani! Firma windykacyjna nie posiada żadnych praw, może tylko grzecznie prosić dłużnika o wpłatę. Jeżeli was nękają telefonami, e-mail nachodzą w domu, posesji, natychmiast wzywacie Policję, swoją ochronę, itp. Również każdy komornik ma związane ręce przy egzekucji, składasz na niego skargę, czyli czynności komornicze, wzywasz też na niego Policję i jak jest źle, Policja musi podjąć interwencję. Może nie piszę to chronologicznie, ale tak w skrócie! Jedyny Sąd w kraju , to e-Sąd w Lublini

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ka 5 ponad rok temuocena: 20% 

   Długi trzeba płacić, a nie odwoływać się.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Pod warunkiem, że są to twoje długi a nie czyjeś. Mało jest spraw, że ludzie dostają po kimś i olewają temat na zasadzie "bo to przecież nie do mnie" a potem jak komornik nagle ci wjeżdża to "ee ale o co chodzi"? Są też mocno lewe "firmy pożyczkowe" i często jak dług spłacisz to oni i tak czegoś chcą i kombinują. Mało to takich w Polsce?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktos 3 ponad rok temu

   Dlugi jak sa przedwnione to nie nalezy wniesc zarzut przedawnienia te hieny Kruki Best i pozostale zeruja na krzywdzie i niewiedzy ludzkiej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Ktoś ja bym powiedział tak. Swoje długi nalezy spłacać. Nawet jak są "przedawnione" (w ogóle śmieszne pojęcie ukute przez głupich prawników i nie powinno miec miejsca). W końcu to TY pozyczyłeś więc wybacz ale uczciwy człowiek to co pozyczył oddaje. Jasne, jeśli nie jest to twój dług nie ma problemu. Ale jesli sam pożyczasz a potem kombinujesz na krzywy pysk jak tu by nie oddać to bez urazy...jesteś zwykłym prostackim złodziejem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żwirek 1 ponad rok temuocena: 100% 

   ~Marcin ale przedawnienie ma bardzo duzy sens. Wyobraz sobie, ze przychodzi do ciebie windykator i mowi, ze 15 lat temu nie zaplaciles abonamentu za telefon a on ten dlug odkupil od firmy telekomunikacyjnej. Nie masz zadnych dowodow na to, ze zaplaciles, druczki z poczty dawno wywalone, konto w banku zamkniete, dokumentacja u operatora zniszczona. A on twierdzi, ze jestes mu winny kasę i masz oddawać z odsetkami za 15 lat. I co wtedy zrobisz? Jak udowodnisz, ze masz racje? Wlasnie na takie sytuacje jest przedawnienie dlugu. To nie zadna nowość. To istnieje w prawie (nie tylko polskim) od dziesiątkow, jesli nie setek lat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3376 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020