REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lipca 2020, 10:39 komentarzy 22

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Codzienny chaos na Puławskiej przy POW

  Codzienny chaos na Puławskiej przy POW (AŁ)

  - Mamy czekać na ulewy i wypływać kajakami? - pyta mieszkanka ulicy Żołny, która od czasu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na Puławskiej przy budowie POW została praktycznie odcięta od świata. Ludzie nie moga dostać się do przystanków autobusowych i wyjechać autem z domu. Od wielu lat problemy te są ignorowanie przez władze miasta i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Publikujemy list mieszkanki, a nasza redakcja wkrótce szerzej powróci do problemów tej okolicy.

  Od urodzenia jestem mieszkanką Ursynowa, a piszę do Państwa ponieważ chciałabym naświetlić problemy z którymi od paru lat borykają się mieszkańcy mojej okolicy. Mieszkam przy ulicy Żołny ale w równym stopniu poniższa sytuacja dotyczy mieszkańców ul. Rajskich Ptaków, Kanarkowej, Kolibrów, Białozora itp. 

  Mamy nieszczęście mieszkać u styku Południowej Obwodnicy Warszawy i ul Puławskiej. Stopniowo, na przestrzeni lat, utrudniane jest nam poruszanie się po okolicy. Problemy zaczęły się podczas budowy obecnie już oddanego odcinka POW (zamknięcie ulicy, przesunięcie przystanku, całkowite usunięcie możliwości wyjechania w stronę Piaseczna) jednak była to budowa, czas przejściowy, większość mieszkańców zagryzła zęby i czekała na ukończenie odcinka, myśląc że wtedy będzie lepiej.

  15 minut do przystanku po... drugiej stronie ulicy

  W "nagrodę" została nam odebrana możliwość poruszania się komunikacją miejską. Przystanek w stronę centrum został przesunięty o 200 metrów, a żeby dostać się z przystanku w stronę Piaseczna należało pokonać 5 niezsynchronizowanych systemów świateł, co zajmowało ok. 15 minut (nie zostało przywrócone stare przejście dla pieszych, które rozwiązało by problem). Młodzi ludzie zaczęli nielegalnie wspinać się po nasypie kolejowym metra Warszawskiego, część osób przebiega między samochodami, bardzo dużo osób kupiło samochody.

  Pojawił się również problem z kierowcami którzy zjeżdżają z POW w kierunku centrum. Prawidłowo powinni oni pojechać wiaduktem nad Puławską i włączyć się do ruchu zjazdem przy stacji Shell. Spora część kierowców skracała sobie drogę zjeżdżając z POW w kierunku centrum i używając zjazdu na ulicę Żołny nielegalnie zawracała, zajeżdżając drogę poprawnie jadącym mieszkańcom wyjeżdżającym z ul Żołny. Sytuację poprawiał patrol policji, stojący bardzo często w okolicy, kierowcy wówczas poprawnie wjeżdżali w ulicę Żołny. Powodowało to inny problem – kierowcy szukając miejsca do zwrotki blokowali ruch – ale to mniejsze zło.

  "Sytuacja ze złej stała się tragiczna"

  Od wtorku (30 czerwca) mamy nową organizację ruchu, a sytuacja ze złej stała się TRAGICZNA. Przez włączenie do użytku ronda i nowego wjazdu na POW, policja straciła swoje ulubione miejsce patrolu. Kierowcy w dalszym ciągu skracają sobie drogę w kierunku centrum używając zjazdu na ul. Żołny, ale nie widząc patrolu skręcają jeden za drugim na zakazie, żeby włączyć się do ruchu na ulicy Puławskiej od razu zjeżdżają na środkowe pasy (lewe pasy służą do wjazdu na POW), zajeżdżając w bardzo niebezpieczny sposób drogę mieszkańcom wyjeżdżającym z Żołny, a w wielu przypadkach zawracających kierowców jest tak dużo, że nie możemy nawet wyjechać z ulicy! W godzinach szczytu z ul. Żołny wyjeżdża max. jeden samochód na jednych światłach, a bardzo często nikt nie może wyjechać. 

  Żeby „zachęcić” nas do używania autobusów do pokonania drogi powrotnej z pracy, przystanek Żołny w stronę Piaseczna do ulicy Żołny to teraz 6 świateł i ok. 20 minut spaceru… Nie chcę nawet zastanawiać ile ta droga zajmuje starszym osobom czy matkom z wózkami. Dla porównania cała droga z przystanku Żołny do metra Wilanowska to ok. 10-15 minut).

  Najpierw zabrano nam autobusy, teraz nie możemy wyjeżdżać samochodami, mamy czekać na ulewy i wypływać kajakami? Nie każdy mieszka na tyle blisko żeby dojeżdżać do pracy rowerem.

  Brak mi słów na to co się dzieje w naszej części Pyr! To nie jest problem, który dotyczy kilku osób, a kilkuset mieszkańców! Nie są to też nowe osiedla które „pisały się” na życie w takiej okolicy, większość z nas mieszka tu od 20-30 lat. Jesteśmy całkowicie pomijani przy jakichkolwiek decyzjach, a odpowiedzialność za nasz - coraz gorszy - los jest przerzucana pomiędzy Urzędem Dzielnicy Ursynów, GDDKiA i wykonawcą Astaldi.

  Katarzyna (nazwisko do wiadomości redakcji)

  ******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 246

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 78
   WKURZONY
  • 121
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Yyy 22 9 miesięcy temuocena: 50% 

   „Nikt nie pomyślał” to ktos z peo mysli?;)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zapamiętajcie 21 9 miesięcy temuocena: 64% 

   "Ja wam burmistrza ( i prezydenta miasta ) nie wybierałem" Widziałem wyniki głosowań z ostatnich lat na Ursynowie - 90% głosowała za PO. Wiecie do kogo macie się zwrócić ze swoimi problemami? ...jak ktoś przykleja szybę w drzwiach plastrem, to chyba jasny sygnał, do czego ten ktoś się nadaje - no nie? Zdziwieni?!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~entomolog 20 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Jeszcze za mało betonu, asfaltu, zabudowywania każdego zielonego trawnika na Ursynowie przez deweloperów. Za mało jezdni i parkingów dla aut. Aut produkujących niezliczoną ilość smogu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 19 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Problem nie dotyczy tylko Żołny i okolic (chociaż widzę co tam się dzieje i szczerze współczuję mieszkańcom), ale prawie całego Zielonego Ursynowa - jeszcze bardziej niż do tej pory kierowcy z Puławskiej uciekają na boczne osiedlowe uliczki. Farbiarska, Jeziorki, Ludwinowska, Kujawiaka, Krasnowolska, Taneczna - tak źle jak w tym i ubiegłym tygodniu nie było już od dawna. Jakiś czas temu czytałem artykuł o tym jak w Los Angeles mieszkańcy przeklinają Google Maps - bo "omijanie korków" w aplikacji oznacza de facto przerzucenie ruchu tranzytowego na drogi lokalne, które nie były na to projektowane. Kiedyś takie objazdy jak np. Sarabandy znali tylko kierowcy zaznajomieni z daną okolicą - teraz każdy może takim objazdem pojechać, no i oczywiście myśli że jest bardzo sprytny, bo na koniec podróży dostaje komunikat, że zaoszczędził 3 minuty. Brawo, Twoje 3 minuty pomnożone przez tysiące samochodów oznacza zniszczenie naszej okolicy, obniżenie cen nieruchomości, zagrożenie dla pieszych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 18 9 miesięcy temuocena: 20% 

   Przypominam sobie jak na początku lat 90'tych rozważań dwa warianty. Drugi pomiędzy Piasecznem i Górą Kalwaria. Była wtedy w TV audycja na ten temat. Jakiś Pan wypowiadal sie że trzeba jednak budowac przez Ursynów, bo 70% kierowców będzie jechało do Warszawy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 9 miesięcy temuocena: 53% 

   A teraz będzie normalny ring do komunikacji w ramach miasta i obwodnica aglomeracji za Górą Kalwarią. Tyle tylko, że na tą drugą poczekamy jeszcze wiele lat

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~E.k 16 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Zgadzam się Panią Katarzyną ,nikt niepomyslal o okolicznych mieszkancach korzystajacych z komunikacj miejskiej. A samochody wyprzedzające w Żołny w celu zawrotki w kierunku centrum bardzo utrudniają ruch mieszkancom!!!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maczor 15 9 miesięcy temuocena: 22% 

   Od razu dramat. Problem owszem ale znowu nie taki duży, dotyczy nie za wielu osób i nie ma co drzeć szat. Oczywiście fajnie byłoby gdyby została ustawiona kamera na skręcie w Żołny - to jest totalne chamstwo zawracanie w tym miejscu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jagodz 14 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkasz tutaj?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 13 9 miesięcy temuocena: 70% 

   Czuby za kółkiem terroryzuja miasto

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec3 12 9 miesięcy temuocena: 24% 

   Tez nie przepadam za rowerzystami, ale bez przesady. To ty moczomorda, czy ta, druga chuda szkapa w basebolówce i pinglach strzelajaca sobie selfie jedno za drugim? A czuba to sobie u swojego chlopaka szukaj nygusie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 11 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Głupi i stary jesteś mieszkancu 3, zatankuj elpedzi i jedź sobie lewym pasem

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec2 10 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Nie potrzebuję czubie tankować gazu do auta bo jeżdżę na benzynie, stary a goopi.Sam strabilem czuba w tym miejscu jak zajechał drogę

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 9 9 miesięcy temuocena: 8% 

   bynajmniej się zbratamy - sąsiadko - po kiego te mecyje - wpadniesz na szarlotkę? jabłka z 2019r

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~entomolog 8 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Autostrada POW to totalna pomyłka! Jak najszybciej przerwać jej budowę i wrócić do stanu sprzed budowy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 74 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arok 7 9 miesięcy temuocena: 27% 

   no tak najlepiej rozwalić zakopać haha gdzie wy byliście kiedy ją projektowali?? A już wiem większość z was nie mieszkała w Warszawie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak5 6 9 miesięcy temuocena: 82% 

   Zgadzam się! Obwodnica, która nie jest obwodnicą, bo przechodzi środkiem dzielnic mieszkaniowych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 40 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak5 5 9 miesięcy temuocena: 87% 

   Mieszkaniec3. Czy to problem odpowiedzieć w sposób kulturalny? A poza tym uważam, że Entomolog ma rację. A to, że coś było kiedyś zaprojektowane, nie oznacza, że można projekt zmienić.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 34 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec3 4 9 miesięcy temuocena: 39% 

   A ty piaty od kiedy w Warszawie? Ta obwodnica ma przede wszystkim sluzyc mieszkańcom, zeby sie nie pchali przez centrum. 80% na s8 w warszawie obsluguje ruch miejski. A jak sie komus nie podoba trasa planowana tu od lat, to juz nie moj problem. Pas ziemi przed kazury od poczatku lat 80-ych byl planowany. Pokazcie no europejska stolice bez obwodnicy. Poki co jestesmy wiochą na mapie europy. Zamiast sie tu pruc bez sensu, mozecie sobie pojojczyc, zeby zbudowali szybko drugi ring dla tranzytu, moze wtedy cos pozytecznego zrobicie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec z Białozora 3 9 miesięcy temuocena: 75% 

   LOKALNI AKTYWIŚCI DO DZIEŁA!!!!!!! ZAMIAST ROBIĆ ŚMIESZNE NIC NIE ZNACZĄCE AKCYJKI ZRÓBCIE COŚ WRESZCIE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA Z MYŚLĄ O TYCH,KTÓRZY MAJĄ TE KOSMICZNE UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI W TYM MIEJSCU. DZIĘKUJEMY REDAKCJI ZA ARTYKUŁ - NA RAZIE NIKT NIE CHCIAŁ NAM POMÓC-JESTEŚMY Z DALA OD RATUSZA PEWNIE DLATEGO NIKT NIE WIDZI PALĄCEGO PROBLEMU KILKUSET DOMOSTW

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Czemu sie wydzierasz? Pisz troche ciszej, mniejszymi literami.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 9 miesięcy temuocena: 35% 

   Jadą tak, bo wyłączyli myślenie, zamknęli oczy i uwierzyli google maps, która właśnie w taki idiotyczny sposób prowadzi ruch drogowy z S2. Już wcześniej kierowcy zjeżdżający z S2 potrafili zablokować w poprzek całą Puławską lub zawracać na zakazie. A co na to policja? Policja jest zajęta ochroną pewnej wili na Żoliborzu niż pilnowaniem udrożnienia ruchu na tym węźle.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3791 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021