REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2023 - 31.12.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2022, 12:43 komentarzy 10
  Strajk nauczycieli w 2019 roku

  Strajk nauczycieli w 2019 roku (AŁ)

  Szukają dyrektorzy, szuka nawet rodzice. Bez efektu. W ursynowskich szkołach wciąż brakuje prawie trzystu nauczycieli. 

  Niskie pensje i wyczerpanie ciągłymi zmianami, niekoniecznie sensownymi, to najczęstszy powód odchodzenia nauczycieli z zawodu. Pedagodzy, którzy osiągnęli wiek emerytalny z tych samych powodów nie chcą już dalej stać przy tablicy. Stąd coraz większy problem ze znalezieniem nauczycieli.

  - Obecnie we wszystkich placówkach brakuje 280 nauczycieli, łącznie na blisko 170 etatów, z czego 12 etatów w liceach i 116 w szkołach podstawowych. Najwięcej wakatów odnotowujemy wśród nauczycieli specjalistów - informuje urząd dzielnicy.

  Ogłoszeń bez liku, chętnych brak

  Skalę niedoborów widać także w ogłoszeniach, za pomocą których szkoły i przedszkola szukają nauczycieli. Najczęściej zamieszczają je na specjalnym portalu Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

  Szkoła z Cybisa szuka psychologa, Przedszkole nr 394 z Kabat szuka nauczycieli wychowania przedszkolnego, Przedszkole nr 385 z ul. ZWM - nauczyciela religii i nauczyciela wychowania przedszkolnego, Przedszkole nr 159 z Tanecznej psychologa i pedagoga specjalnego, Szkoła Podstawowa nr 303 nauczyciela plastyki i pedagoga specjalnego, a 336 nauczyciela języka niemieckiego. Można wymieniać i wymieniać bez końca.

  - W tym roku szkolnym nadal brakuje nauczycieli języka polskiego, języków obcych oraz przedmiotów ścisłych, w tym najbardziej nauczycieli matematyki i informatyki - informuje ursynowski ratusz.

  Jak przy takich brakach odbywają się lekcje? - Błagaliśmy wręcz nauczycieli, żeby wzięli dodatkowe pół etatu albo są zastępstwa doraźne - mówi nam jedna z dyrektorek ursynowskich szkół.

  Czasami zastępstwa przybierają kuriozalną postać np. katecheci pojawiają się na lekcji matematyki, a polskiego uczą nauczyciele od biologii. Wszystko zależy od dostępności nauczycieli w danym dniu czy miesiącu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ksiunia 10 2 miesiące temuocena: 0% 

   Wszędzie brakuje pracowników, aby być nauczycielem są bardzo wysokie wymagania. Dać szansę na doksztrałcanie młodym. Kiedyś można było uczyć już po maturze i iść na studia zaoczne. Mnóstwo osób z Ukrainy ukończyło studia i pracują fizycznie. Trzeba więcej elastyczności w zatrudnianiu. Świat się zmienia,

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chomik 9 3 miesiące temuocena: 50% 

   Ttzeba zmiany zaczac od likwidacji karty nauczyciela. Jest na to zgoda ? Nauczyciel dobry jest nagradzany finansowo a zly nie. Jest na to zgoda ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miś2 8 3 miesiące temuocena: 80% 

   Przede wszystkim to trzeba skończyć z wypalaniem mózgów. Pan Czarnek chwali się, że swoje dzieci w wakacje na tour za granicę wozi i nie przeszkadza mu, że jego osobista dziatwa pozna kult zwalczanego przez niego LGBT ??

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Doro 7 3 miesiące temuocena: 91% 

   Właśnie dostałam emeryturę po 37 latach pracy non-stop jako nauczyciel. Jestem szczęśliwa. Pracuję na pół etatu ale bez hałasu, krzyków i ciągłych pretensji rodziców, dziadków i krewnych „ uroczych dzieciaczków”. Bez zastraszania , chamstwa i braku szacunku dzieci i rodziców do nauczycieli. I moja emerytura tylko 200 zł mniejsza od pensji z dodatkami na całym etacie. Współczuję tym którzy muszą dalej pracować w takiej atmosferze. Kiedyś naprawdę było inaczej…

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nauczycielski pomiot 6 3 miesiące temuocena: 75% 

   obys cudze dzieci uczyl - niezle przeklenstwo w dzisiejszych czasach, a urocze dziatki niech ucza ich rownie uroczy rodzice - albo do lopaty!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 5 3 miesiące temuocena: 84% 

   Wykształcony wyborca nie jest na rękę tej kupie idiotów

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczupak 4 3 miesiące temuocena: 79% 

   Za chwilę zapewne zacznie się tu ujadanie - że darmozjady i tak dalej. Ale może jeszcze jest szansa, że do kogoś dotrze, co to znaczy, że na lekcji matematyki pojawia się katecheta i że w ogóle brakuje nauczycieli przedmiotów ścisłych. A co to dokładnie oznacza, to zobaczymy za plus minus dekadę, kiedy obecni uczniowie będą wchodzić na rynek pracy. Z katechetą na matematyce. Ostatnim kuriozum było...poświęcenie Atheny, najszybszego komputera w Polsce przez kogoś takiego jak Jędraszewski. Poświęcono superkomputer. Przecież to nawet Monty Python na to nie wpadł.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 3 3 miesiące temuocena: 77% 

   Jeśli rząd PiS dalej będzie szczuł na nauczycieli zamiast o nich zadbać, nie tylko poprzez godne zarobki, ale również atmosferę pracy, to poprawy nie będzie. Polska szkoła pod rządami takich specjalistów jak minister Czarnek stała się narzędziem wojny ideologicznej, którego celem jest stworzenie głupiego obywatela, nie potrafiącego nie tylko liczyć, ale nawet samodzielnie myśleć, ale za to z odpowiednią postawą patriotyczną i katolickim światopoglądem.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jimi 2 3 miesiące temuocena: 82% 

   tak, oczywiście za Giertycha było super. Tak naprawdę nie mamy szczęścia do oświaty upadku prlu

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 1 3 miesiące temuocena: 90% 

   Po prostu zaczna powstawac prywatne szkoły, które zgarną lepszych nauczycieli i właściciele dzieci będa albo płacić za kształcenie, albo zostaną im państwowe szkoły w których poziom kształcenia będzie niski.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4524 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023