REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Tomasz Mazur, "Krewki Ursynów")

  W szpitalach wznowiono operacje, zawieszone w czasie epidemii. Dramatycznie więc brakuje krwi. Klub Krewki Ursynów zaprasza krwiodawców do podzielenia się tym bezcennym lekiem. W sobotę przy ratuszu na chętnych będzie czekał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

  W czasie pandemii zapotrzebowanie szpitali na krew wcale nie zmalało, nadal odbywały się operacje ratujące życie. Teraz, gdy obostrzenia powoli znikają, placówki służby zdrowia wracają do zabiegów planowych, a to oznacza, że potrzeba jeszcze więcej krwi. Z pomocą spieszy ursynowski klub honorowych dawców krwi, który organizuje w sobotę zbiórkę przed ratuszem.

  - Krwi potrzeba bardzo dużo, również ofiarom wypadków. Prosimy zatem o dołączenie do nas - mówi Jacek Okraszewski, prezes klubu honorowych dawców krwi "Krewki Ursynów".

  Zbiórka pod hasłem "Uratuj życie, oddaj krew" zostanie przeprowadzona przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa. Każdy, kto zechce oddać krew, najpierw zostanie przebadany. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie sprawdzą temperaturę ciała oraz zapytają m.in. o powrót z zagranicy. Ci, którzy wrócili do Polski w ostatnich 14 dniach są wykluczeni z udziału w zbiórce, podobnie jak ci, którzy podejrzewają, że mogli mieć kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem lub przechodzili kwarantannę.

  Szczególnie oczekiwani są dawcy posiadający krew grupy 0 RhD- (ujemne), którą można w razie potrzeby przetoczyć każdemu biorcy.

  Nie bój się oddać krwi!

  Warto pamiętać, że oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. Na wszystkich etapach używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi nam zakażeniem koronawirusem. Oddawanie krwi nie szkodzi również zdrowiu. 

  Organizatorzy apelują o odpowiedzialność i obecność tylko tych dawców, którzy są przekonani, iż są zdrowi oraz o nieprzychodzenie z osobami towarzyszącymi. Ambulans do poboru krwi będzie stał na ratuszowym parkingu, przy al. KEN 61, w sobotę, 30 maja, w godz. 9:00-14:00.

  W związku z epidemią podczas najbliższej zbiórki nie będzie rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego do bazy Fundacji DKMS Polska oraz zbiórki plastikowych nakrętek przeznaczonych na rehabilitację dziesięcioletniej Oli Kamińskiej.

  Następne zbiórki na Ursynowie: 27 czerwca, 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września, 31 października i 28 listopada. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3363 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020