REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  W warszawskich szpitalach brakuje krwi! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o jej oddawanie. Najpilniej potrzebne są grupy: 0 oraz A Rh+ i B Rh-. Zbiórka na Ursynowie - już w najbliższą sobotę.

  Sytuacja robi się dramatyczna. W stołecznym centrum krwiodawstwa bardzo szybko znikają zapasy tego bezcennego leku. Latem w szpitalach z powodu większej liczby wypadków jest znacznie więcej operacji, a wakacyjne wyjazdy nie sprzyjają zbiórkom.

  W tej chwili najbardziej brakuje krwi z grup: 0 (zarówno Rh+, jak i Rh-) a także A Rh+ i B Rh-. Osoby, które mają ten rodzaj krwi proszone są o jej oddawanie w najbliższym możliwym terminie.

  Na Ursynowie kolejna zbiórka rusza za dwa dni - w sobotę 26 sierpnia. Przed urzędem dzielnicy (przystanek autobusowy przy metrze Imielin, wzdłuż alei KEN) pojawi się ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Akcja potrwa od godz. 10:00 do 16:00. 

  Jubileuszowa akcja organizowana przez Klub Honorowego Dawcy Krwi "Krewki Ursynów" i lokalny ratusz trwa, mimo osiągnięcia celu jakim było pozyskanie 40 litrów krwi do końca roku. Do udziału w tej szlachetnej akcji, powiązanej z urodzinami Ursynowa, zachęcają władze dzielnicy.

  - Krew jest tym, bez czego nasz organizm nie może funkcjonować. Prawie każdy może się nią podzielić i do tego zachęcamy również naszych mieszkańców. Akcja „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa” nawiązuje do naszej rocznicy i mam nadzieje, że jeszcze bardziej zmotywuje nas do podzielenia się darem, jakim jest krew - mówi burmistrz Robert Kempa.

  W dotychczasowych zbiórkach wzięło udział już kilkuset dawców, którzy oddali ponad 53 litry. Od początku akcji udało się też pozyskać 23 potencjalnych dawców szpiku wraz z Fundacją DKMS Polska. 

  Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Aby oddać krew trzeba być całkowicie zdrowym, rano powinno się zjeść lekkie śniadanie.

  Klub „Krewki Ursynów” zaplanował kolejne zbiórki krwi w terminach: 30 września, 28 października, 25 listopada.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.114 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018