REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 maja 2022, 15:48 komentarzy 25

  (Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła)

  Magazyn z pomocą dla uchodźców przy ul. Dereniowej 8 świeci pustkami. Fala społecznego entuzjazmu w niesieniu pomocy ofiarom wojny w Ukrainie opadła, a na dodatek punktowi wciąż grozi likwidacja! Społecznicy błagają o pomoc.

  Przeniesiony z hali po Tesco do blaszaka po Marcpolu punkt od kwietnia wydaje uchodźcom z Ukrainy odzież i artykuły przemysłowe. Widok setek ludzi stojących w kolejce po pomoc nie jest tu wyjątkiem. Z pomocy Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła skorzystało już kilka tysięcy osób.

  Jak już informowaliśmy, nad magazynem prowadzonym siłami społecznymi wisi groźba zamknięcia z powodu braku lokalu. Spółdzielnia "Imielin" zgodziła się udostępniać blaszak przy Dereniowej 8 tylko tymczasowo. Na przełomie kwietnia i maja punkt miał opuścić zajmowany lokal. W ostatniej chwili właściciel zgodził się na przedłużenie umowy na tydzień, a ostatnio do 13 maja.

  Nowej lokalizacji dla niezwykle potrzebnego magazynu szuka dzielnica. Na razie bezskutecznie. Potrzebny jest lokal o powierzchni co najmniej 700 mkw., a takich na Ursynowie brakuje.

  "Nie mamy nic!"

  Jakby kłopotów było mało, punkt stoi przed kolejnym wielkim wyzwaniem. Kolejka chętnych po pomoc nie zmniejsza się, a na półkach pustki. Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła zaapelowała w sobotę do ursynowian o pilne wsparcie.

  - Mamy okropne braki w asortymencie. Właściwie poza kilkoma paczkami pieluch i odrobiną mokrych chusteczek nie mamy nic! Serce nam pęka, gdy musimy odsyłać naszych gości z niczym, a przyjechała do nas nowa fala uchodźców z Ukrainy, którzy dopiero co przekroczyli naszą granicę. Prosimy o pomoc firmy i ludzi wielkiego serca! - napisała Fundacja w mediach społecznościowych.

  Co jest najbardziej potrzebne? Są to artykuły zarówno podstawowe: pasty i szczoteczki do zębów, szampony, mydło w płynie i kostce, kremy i balsamy, antyperspiranty, maszynki do golenia, proszek do prania (który wolontariusze przesypują do małych woreczków), podpaski i wkładki higieniczne, pieluchy dla dzieci (większe rozmiary), bielizna (dla kobiet, młodzieży i dzieci), skarpety, zabawki w dobrym stanie, letnia i wiosenna odzież dla dorosłych i dzieci (powyżej 6 lat), piżamy i szlafroki, obuwie i kapcie, ręczniki i pościel, poduszki i kołdry, talerze, garnki, patelnie itp., zeszyty, bloki, kredki, ołówki, plecaki i piórniki, rowery, hulajnogi, rolki, deskorolki dla dzieci itp.

  Aktualną listę - stale aktualizowaną - można znaleźć na specjalnej stronie internetowej. Punkt działa w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16-20. 

  Można też pomóc finansowo

  Fundacja prosi o wpłaty na konto, z których kupowane będą hurtowo potrzebne rzeczy.

  Tytuł przelew: Pomoc Ukrainie
  Dane banku: BNP Paribas Bank Polska S.A.
  ul. Kasprzaka 2
  01-211 Warszawa

  Konto w PLN: 45 1600 1462 1089 0117 6000 0005
  Konto w USD: PL 88 1600 1462 1089 0117 6000 0007
  Konto w EUR: PL 18 1600 1462 1089 0117 6000 0006

  Kod SWIFT: PPABPLPKXXX

  Działający w blaszaku obok punkt wydawania żywności przy ul. Dereniowej 6 prowadzony przez Stowarzyszenie Społeczników "Ariadna" również przyjmuje dary - od środy do piątku w godz. 18-20 i w czwartki od 11 do 15.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 78

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tomek 25 10 dni temuocena: 79% 

   Czy obywatele RP mają obowiązek dostarczania jakiejkolwiek pomocy komukolwiek? Gdy moja mama zachorowała na depresję i przestała chodzić do pracy, zadłużyla przez to swoje mieszkanie, to ja pracowałem na 2 etaty, by utrzymać swoje i jej mieszkanie, ponieważ baba z opieki społecznej na Ursynowie stwierdziła, że może wspomóc mamę środkami z opieki w wysokości 400 zł przez 3 miesiące po dokonaniu mnóstwa formalności - 2 jej wizyty u mamy i moje dwie wizyty w ośrodku. Do tego te grosze trzeba było rozliczać mając na wszystko potwierdzenie zapłaty, ponieważ brak oznaczał wstrzymanie pomocy. Tak jesteśmy traktowani w potrzebie i my mamy pomagać? Mi w potrzebie to państwo nie pomogło.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak myślę 24 10 dni temuocena: 100% 

   To nie państwo prosi o pomoc, tylko fundacja , która podjęła się prowadzenia tego punktu pomocowego. Swoją drogą to brak tu dobrej aktywności organizacji samorządowej. ~samo wołanie to żadna inicjatywa.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawda 23 10 dni temu

   P.Tomek ma rację w OPS generalnie pracują święte krowy,pomoc z ośrodka traktują jakby to był zamach na ich prywatne konta. Sami z tego tytułu mają liczne przywileje,a mieszkańcy niech lepiej nie zabierają im tego tak cennego czasu.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darbu 22 11 dni temuocena: 55% 

   Teraz to juz Unia powinna sie dorzucic, a nie tylko szczuc na Polske

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koblat 21 10 dni temuocena: 38% 

   Podstawową zasadą Unii jest solidarnosc. Niestety, PiSolska jest j e d y n y m krajem, który nie przyjął żadnego emigranta od Włoch, Grecji, Hiszpanii i Niemiec gdy te kraje kolejno zmagały sie z uciekinierami i wszystkie wielokrotnie apelowały, a potem prosiły wprost o pomoc. Mimo tego, Unia teraz tez by Polsce pomogła, mimo wszystko, bo solidarnosc w Unii to podstawa. Tylko: 1.Ziobro "nieco" blokuje, 2. trzeba poprosić (normalnie nie trzeba kraje zgłaszały sie na ochotnika, ale wiele rządów jest oburzonych postępowaniem PiSu przez lata ). Piłka jest po stronie PISu.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 20 12 dni temuocena: 56% 

   No to społecznicy wyskakiwać z kasy. Ile można ciągle topić pieniądze w uchodźców, a do tego z rozwijającym się kryzysem gospodarczym za pasem? Kto miał, to dał ale już nagabywanie to śmiech na sali.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 19 12 dni temuocena: 52% 

   "Społeczniacy" pracują choćby jako wolontariusze. Angażują swój czas i środki finansowe. Nie chcesz pomagać to tego nie rób. Jeżeli dla Ciebie pomoc innemu człowiekowi to "topienie kasy" to nawet komentować tego nie trzeba. Akurat padło na uchodźców że względu na wojnę. Może kiedyś Ty będziesz potrzebował pomocy. Przynajmniej nie przeszkadzaj.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pomylka 18 12 dni temuocena: 50% 

   Chcialem na dol a wyszlo do gory

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 17 12 dni temuocena: 96% 

   A może powód jest inny? Teraz wolontariusze stoją w co drugim supermarkecie. Kosze mają często pełne. Sam już kilkanaście razy wrzucałem dary do kosza ,albo dawałem pieniądze. Po prostu ludzie pomagają tam przy okazji robienia zakupów ,więc nie chodzą drugi raz specjalnie do punktu przy Dereniowej. Chęć pomocy wcale aż tak bardzo się nie osłabiła. Po prostu jest teraz dużo więcej możliwości pomocy ,więc człowiek już nie dubluje swojej charytatywnej aktywności.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quest 16 12 dni temuocena: 96% 

   Kilka dni temu wchodzę do sklepu, pod którym jakaś Ukrainka zbierała pieniądze i dary. Miala juz pełny duży kosz z wielką górką. W tym momencie obsługa sie zorientowała, kierowniczka sklepu zaczęła protestować, ze nie jest to ich akcja, ich kosz stoi w środku, a przy kasach można wpłacić dowolna kwotę. Kobieta błyskawicznie sie ulotniła razem z "zakupami". Zwracajcie uwagę komu wpłacacie pieniądze i coś dajecie. Na 80% ogromnej Ukrainy życie toczy sie prawie normalnie, prawie 6 mln ludzi wyjechało za granice, do tego w Polsce przed 24 lutego legalnie mieszkało 1,5 mln Ukraińców, co potwierdził oficjalnie min. Zbigniew Rau.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 15 12 dni temuocena: 43% 

   Ale rząd się chwali ,że tak bardzo pomaga

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 14 12 dni temuocena: 94% 

   Mi sie wydaje ze im wiecej roznego rodzaju apeli tym gorszy odnosza one skutek. Im wiecej Ukraincy dostaja tym wiekszy opor i niezrozumienie jest wsrod naszego spoleczentwa. Dlaczego tyle dlaczego Im, za co im, Nam nie daja. Dodatkowo nie prosze o nie pojedyncze punkty ale dziesiatki i rozne organizacje - skala potrzeb jest duza, ale jak prosi tyle osob i tak co chwile - to ludzie stali sie bardziej obojetni, a i niestety koszta jakie za soba niesie pomoc sa coraz wieksze.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 13 12 dni temuocena: 90% 

   Dokładnie. Zresztą kwestią tygodni jest, kiedy zacznie dochodzić do konfliktów na tle narodowościowym z powodu przywilejów dla Ukraińców (i to nie tylko dla uchodźców). Nie każdy uchodźca jest biedny, to fakt niezaprzeczalny, więc o ile jedzenie i dach nad głową (plus opiekę medyczną w wypadkach zagrażających zdrowiu lub życiu) można początkowo zrozumieć, o tyle zanim zacznie się szastać publicznymi pieniędzmi, wypadałoby sprawdzić, czy dana osoba rzeczywiście nie ma środków do życia. Już nie wspominam o tym, że rozdawnictwo działa na beneficjentów (bez względu na ich narodowość) demoralizująco, czego efektem jest wzrost postaw roszczeniowych.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 37 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quest 12 12 dni temuocena: 77% 

   Niestety, fakt. Można sie spodziewać poważnych problemów społecznych, których zarzewie PIS właśnie buduje. Np. w świetle bardzo złego dostępu Polaków do specjalistów, przez wiele lat przed pandemią, a potem dwuletnia fatalną opieką medyczną w czasie pandemii, gdy w wyniku "leczenia" przez telefon covid i innych chorób życie straciło ok. 200.000 Polaków p o n a d normalną liczbę zgonów (116 tys na covid i 80 tys na nie wiadomo co,). Tak zle wyniki miało bardzo mało rządów. Ludzie sa wściekli, gdy widza, ze teraz nagle PiS może leczyć 3mln gości i to często poważne choroby, gdy przez lata trzeba było latami czekać na zabiegi, regularnie prowadzono społeczne zbiorki na leczenie polskich dzieci czy matek za granica, i gdy wszyscy mimo opłacania składek od lat płacimy słono za stomatologa, za wiele badan, itd.., bo nie ma pieniędzy, są limity, itp.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 11 11 dni temuocena: 89% 

   Quest, podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 10 13 dni temuocena: 78% 

   Czas na wsparcie ze strony innych krajów UE.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swekk 9 13 dni temuocena: 51% 

   Rząd nic nie robi, mógłby poprosić to wsparcie by było i nie trzeba byłoby takich apeli. Ale wiadomo czemu nie poproszą... Im przez gardło pewne słowa nie przejdą w imię fałszywie rozumianej dumy

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 25 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 8 13 dni temuocena: 40% 

   niesamowite jak ta prostacka rządowa propaganda działa... :(

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 17 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 7 13 dni temuocena: 88% 

   Fala społecznego entuzjazmu w niesieniu pomocy ofiarom wojny w Ukrainie opadła... Za to fala rządowo-parlamentarnego entuzjazmu dopiero nabiera prędkości. Ostatni pomysł Senatu: zwolnić Ukraińców i Białorusinów, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego, z podatków. Przynajmniej będzie równowaga.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tdk 6 13 dni temuocena: 48% 

   Przelew zlecony, dojdzie w poniedziałek

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pyk 5 13 dni temuocena: 42% 

   Nadszedl czas na panstwo. Do tej pory my pomagalismy.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 4 13 dni temuocena: 86% 

   Tzw. państwo to wyłącznie nasze pieniądze. Państwo rozdaje nasze pieniądze i za nasze pieniądze rozdaje przywileje. Nie tylko Ukraińcom zresztą.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 32 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 3 12 dni temuocena: 31% 

   nie, państwo to nie są "wyłącznie nasze pieniądze". Jakaś bezmyślna mantra :/ Rolą państwa w tej chwili jest przede wszystkim wystąpić o pomoc finansową do Unii, która natychmiast otrzymamy.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 8 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pro 2 12 dni temuocena: 55% 

   Ale czy zwrócenie się do Unii o pomoc nie nadwyręży olbrzymiego ego, którym cechują się miłościwie panujący u nas? No bo jak to o coś prosić? Tym bardziej skoro Unia blokuje inne środki. A przecież chcieliby tę Unię zlikwidować Ci nasi wybrańcy...

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quest 1 12 dni temuocena: 55% 

   Jot, masz racje, poza... najważniejszym. Nie państwo, a rządząca p a r t i a polityczna rozdaje nasze pieniądze i za nasze pieniądze rozdaje przywileje. Partia polityczna, czyli grupa ludzi, której cześć obywateli dala władzę. Prócz popierających PiS, do tej grupy nalezą ci, którzy... nie chodzą głosować, oni tez biernie popierają PiS czy innego wygranego.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5133 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022