REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 stycznia 2022, 17:54 komentarzy 4

  (FHO)

  Nowe przepisy farmaceutyczne zmuszają Fundację Hospicjum Onkologiczne do proszenia mieszkańców Ursynowa o pomoc. Placówka uruchomiła zbiórkę za zakup szaf zgodnych z najnowszymi wymogami.

  Hospicjum potrzebuje miejsca do przechowywania pościeli i środków medycznych oraz higienicznych takich jak pieluchomajtki czy podkłady. Taki wymóg nałożył nadzór farmaceutyczny. Pieniędzy nie ma, bo NFZ pokrywa tylko część kosztów funkcjonowania ursynowskiej placówki.

  - Poza tym, że musimy zbierać na codzienność, na utrzymanie placówki, to musimy także zbierać na zrealizowanie obowiązków, jakie są na nas nakładane odgórnie. Przed pandemią pozyskiwaliśmy środki z myślą o podnoszeniu jakości opieki. W tej chwili musimy prosić o pomoc, aby utrzymać hospicjum - mówi Karolina Chojka-Bartoszko z FHO.

  Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa działa na Ursynowie od 31 lat. Nieustannie niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej potrzebują troski, zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa. Każdego roku z jej pomocy korzysta kilka tysięcy osób - w hospicjum domowym oraz w stacjonarnym.

  Fundacja potrzebuje co miesiąc ponad 100 tys. złotych, by przetrwać. Co chwilę pojawiają się nowe potrzeby. Dlatego też liczy na darczyńców. 

  - Dzięki darczyńcom możemy realizować nowe cele i snuć śmielsze plany na przyszłość, dlatego ośmielamy się prosić tam, gdzie możemy liczyć na dobre i otwarte serca - dodaje fundacja.

  Zakup specjalistycznych szaf kosztuje 15 tys. 300 złotych. Zbiórka Fundacji Hospicjum Onkologiczne na ten cel prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. W chwili publikacji artykułu brakuje jeszcze ponad 14 tys. złotych.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 91

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 21
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hbk 4 6 miesięcy temuocena: 50% 

   To hospicjum jest wspaniałe. Warto im pomóc doraźnie oraz raz do roku, przeznaczając dla nich 1% podatku przy rocznym rozliczeniu PiT, co czynię od wielu lat. Kontaktowałem się z ludźmi tam pracującymi kilka razy i zawsze uzyskiwałem spokojną, fachową i przychylną radę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Do Rydzyka niech napiszą, z kilkuset milionów, które dostał z naszych podatków powinien te parę groszy dać. Czyż nie? Dla kuzynki pytam.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pensylwania 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Mejza nie ma?? obłęd

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wbjs 1 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Teraz , kiedy wzrosła składka zdrowotna , rządzący zapewne kupią co potrzeba , no bo te kilkanaście tysięcy to dla nich drobne.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4595 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022