REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 października 2019, 12:55 komentarzy 39
  ul. Gąsek przy wiadukcie ul. Rosnowskiego/Korbońskiego

  ul. Gąsek przy wiadukcie ul. Rosnowskiego/Korbońskiego (SK)

  Starosta piaseczyński chce przekonywać władze Warszawy do budowy drogi przez Powsin pod Lasem Kabackim, przez ul. Gąsek, aż do Rosnowskiego. Nowa trasa miałaby ułatwić mieszkańcom Konstancina dojazd do stolicy. Ursynów sprzeciwia się tym planom.

  Powiat piaseczyński zlecił analizy ruchu drogowego po otwarciu Południowej Obwodnicy Warszawy. Wnioski są dla kierowców zatrważające. POW ma wygenerować dużo większy ruch prowadzącą do niej z Konstancina drogą 724, czyli przedłużeniem Przyczółkowej.

  - Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że nie będzie jeszcze wówczas gotowej trasy S7, więc kierowcy będą mieli do wyboru w drodze na obwodnicę albo zakorkowaną permanentnie ul. Puławską, albo dojazd przez Konstancin – mówi cytowany przez "Przegląd Piaseczyński" starosta Ksawery Gut.

  Ponieważ, ze względu na protesty mieszkańców na etapie projektowania, wciąż nie ma widoków na rozpoczęcie budowy obwodnicy Konstancina, starosta zgłasza inny pomysł: budowę alternatywnej drogi od Kierszka (od ul. Borowej) przez ul. Gąsek w kierunku Rosnowskiego i Korbońskiego na Ursynowie i Wilanowie.

  - Możemy wspólnie podjąć rozmowy z władzami Wilanowa żeby wybudować de facto 1,5 km drogi, której brakuje do ulicy Gąsek i dalej Korbońskiego, a jeśli okaże się, że jest problem z Lasem Kabackim – a moim zdaniem nie powinno go być – to w planach są zabezpieczone pod drogę tereny kilkaset metrów dalej – przypomniał. – I albo to zrobimy w tej kadencji, albo mieszkańcy nam tego nie darują. Ja bym wolał zrobić – powiedział Gut podczas konwentu powiatu, cytowany przez piaseczyńską gazetę.

  Pomysł poparł burmistrz Konstancina Kazimierz Jańczuk. – Zwracam się do pana, żeby objął pan swoim patronatem te działania, ponieważ one w moim mniemaniu wymagają rozmów nie tylko z władzami Wilanowa, ale również nacisku na władze Warszawy – powiedział burmistrz podwarszwskiego miasteczka.

  Jak informuje "PP" w połowie listopada włodarze gmin Konstancina-Jeziorna i Piaseczna mają się spotkać ze starostą i ustalić wspólny front, a następnie podjąć rozmowy z władzami Warszawy na temat budowy nowego połączenia drogowego.

  Ursynów się nie zgadza

  Zamierzenia władz podwarszawskich miejscowości wzbudziły kontrowersje wśród mieszkańców południowych części Ursynowa i Wilanowa. Powiązanie nowej drogi z ul. Rosnowskiego stworzyłoby bowiem dodatkowy wlot samochodów na Ursynów, czego najbardziej obawiają się mieszkańcy Kabat.

  - Kabaty zostaną zasmogowane i zalane autami! Mam nadzieję, że władze stolicy nigdy się na coś takiego nie zgodzą. A co z Lasem Kabackim i parkiem powsińskim? Przecież taka droga to dla nich zagłada! - mówi pan Mirosław. W podobnym tonie wypowiadają się mieszkańcy wilanowskiej ul. Gąsek, dla których budowa 1,5 km drogi od ul. Borowej w gminie Konstancin do Rosnowskiego/Korbońskiego w Warszawie oznaczałoby życie przy ruchliwej "autostradzie".

  - Nie ma zgody na takie plany - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Nie pozwolimy, aby przy Lesie Kabackim powstała taka droga. Nie wyobrażam sobie uzgodnienia takiej ulicy - dopowiada Kempa.

  Podobnie jednoznaczne stanowisko wyraził już także wiceprezydent stolicy Robert Soszyński w odpowiedzi na interpelację radnego Marka Szolca.

  - Wszelkie propozycje, zmierzające do wytworzenia w obszarze Powsina nowych ciągów drogowych, mogących stanowić alternatywę dla ul. Przyczółkowej i Drewny będą zdecydowanie odrzucane - zapowiada Soszyński.

  Zastępca prezydenta zwraca też uwagę, że obowiązujące plany miejscowe przewidują powstawanie w rejonie Powsina jedynie ulic dojazdowych i lokalnych, i to takich, które nie tworzą ciągów ulic alternatywnych dla drogi nr 724.

  Nowego połączenia nie widzi też burmistrz Wilanowa, z którym rozmawiać chce starosta piaseczyński. - Oficjalnie nic na ten temat nie wiemy. Myślę, że trzeba szukać innych rozwiązań problemów komunikacyjnych Piaseczna i Konstancina - komentuje Ludwik Rakowski, burmistrz dzielnicy Wilanów.

  Starosta piaseczyński oraz burmistrz Konstancina zapominają również o tym, że ulica Gąsek znajduje się poniżej poziomu ul. Korbońskiego i nie da się jej włączyć w ciąg tej ulicy bez budowy wiaduktu, a na to z kolei brakuje miejsca. - Uniemożliwiają to również kryteria przyrodnicze - kwituje burmistrz Wilanowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 240

  • 46
   BARDZO PRZYDATNY
  • 25
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 81
   WKURZONY
  • 67
   BRAK SŁÓW

  39Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zielony Ursynów 39 4 miesiące temuocena: 40% 

   A CO MNIE OBCHODZI PIASECZNO CZY KONSTANCIN? Macie problem z dojazdem? To trzeba było tam nie kupować nieruchomości ! Powsin, Kabaty, Dąbrówka czy Jeziorki nie będą ściekiem komunikacyjnym dla okołopiaseczyńskiej stonki ! Problem dojazdu to wasz problem, nie nasz, i rozwiążcie go sami. Na przykład kopiąc za własne pieniądze tunel Piaseczno-Plac Konstytucji.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kwiatkowski 38 4 miesiące temuocena: 50% 

   Rozumiem, że szanowny Z.U. jak już z Warszawy wyjeżdża to tylko samolotem, żeby przez inne gminy nie jechać?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój 37 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Łącznik przez Kazury do Pileckiego, Łącznik przez Kabaty (Kajakowa-Leśna-Belgradzka) i wreszcie Łacznik przez Powsin - to wreszcie rozwiąże problemy komunikacyjne i korki !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynów 36 6 miesięcy temu

   Macie autobusy przez Korbonskiego do metra- co jeszcze chcecie ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZOJA 35 6 miesięcy temuocena: 100% 

   W latach 2002-2017 liczba mieszkańców gminy Piaseczno wzrosła o 48% i wynosi około 83 tys. W Józefosławiu wzrosła o ponad 1000%. W Konstancinie o 9,5%. Więc to nie Konstancin winny.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 34 7 miesięcy temuocena: 100% 

   SEN WARIATA ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej W 33 7 miesięcy temu

   Żeby oddać stan umysłu ludzi w tej okolicy. Rada rodziców pewnej szkoły zablokowała wprowadzenie autobusów przegubowych w całej miejscowości, bo dzieci miałyby 100 m więcej do przejścia na piechotę z przystanku do szkoły. Przegubowy autobus wymagał odsunięcia przystanku od szkoły o 100m. Decyzję uzasadnili tym że autobusy są dla dzieci. Ludzie dorośli i zaradni jeżdżą przecież samochodem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hahaha 32 6 miesięcy temuocena: 100% 

   To chyba rada puchaczy

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej W 31 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Co za wyjątkowa hipokryzja burmistrza Konstancina. Burmistrz Konstancina czy wójt Lesznowoli, na swoim terenie starają się zwężać istniejące ulice, i blokować budowę nowych żeby ograniczyć ruch np. z Józefosławia. A w tym samym czasie, kawałek dalej, Warszawa ma swoje ulice poszerzać? Jedyny sposób na rozwiązanie problemów, to sprawna wspólna komunikacja zbiorowa. Politycy z Konstancina, Lesznowoli, Piaseczna czy Zielonego Ursynowa powinni mieć odwagę i powiedzieć to swoim wyborcom. Niestety, ja wiem, i politycy to wiedzą, że podmiejskim, indywidualistycznym wyborcom PO, może być cieżko zaakceptować wszystko co ma przymiotnik wspólny-zbiorowy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 30 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Nagle włodarze Piaseczna i Konstancina są tacy zgodni. A co do ul. Działkowej nie mogą się dogadać. Tam to jest dopiero Meksyk. W dziurach w jezdni rosną choinki!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZOJA 29 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ul. Działkowa to 95% użytkowana jest przez Józefosław i Piaseczno. Nieudolne władze Piaseczna chcą teraz zwalić problem drogowy na innych. A kolejne koszmary osiedlowe na Józefoslawiu (koniecznie grodzone) przy Działkowej rosną. Gmina Konstancin nie ma interesu remontować dróg by napływ z wiosek piaseczyńskich miał gdzie jeździć.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taczki czekają 28 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Kempa wreszcie przejrzał na oczy? Za późno! Trzeba było posłuchać mieszkańców Ursynowa, aby nie budował Rosnowskiego! Teraz to może tylko wylewać krokodylowe łzy i bezsilnie patrzeć jak Wilanów na swoim terenie wepnie w Rosnowskiego kolejną drogę z Powsina, Konstancina, Góry Kalwarii, Czerska i Warki!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 27 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Głosowałeś na nich? Większość mieszkańców dzielnicy ich poparła jak te cięlęta. Żeby zrobić na złość 'tym drugim'. Mimo, że do wyboru mieli jeszcze sporo innych opcji.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koza 26 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Już zrobili im nową drogę Rosnowskiego, nowy wiadukt a i tak przejeżdżają skrótem koło lasu, Gąsek powinna być tylko dla mieszkańców.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antykabaciak 25 7 miesięcy temuocena: 14% 

   Najlepiej to protestować barany jedne, może łaźcie po pasach jak to jest ogólnie stosowane.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dsa 24 7 miesięcy temuocena: 94% 

   Niech mieszkańcy okolic Warszawy odczepią się od Ursynowa, my po ich zamkniętych posiadłościach nie jeździmy, mają ciszę i spokój. Z Ursynowa chcą zrobić parking, przedszkole i szkoły albo tranzyt. Strefa parkowania TYLKO dla płacących podatki na Ursynowie. Mieszkam koło szkoły i mam już dość tych zaspanych mamusiek z okolicznych wiosek, które MUSZĄ dowieść swojego bąbelka pod same drzwi szkoły.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janka 23 7 miesięcy temuocena: 25% 

   To zapraszam do jedynego uzdrowiska na Mazowszu Konstancina w dzien powszedni rano lub po poludniu aby zazyc swiezego powietrza. My tez chcemy oddychac i nie umierac....

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak z urodzenia 22 7 miesięcy temuocena: 100% 

   "wy" bynajmniej nie zbudowaliście Ursynowa i metra za swoje tylko z budżetu państwa na który składa się cała Polska, ludzie co z okolic Warszawy przyjeżdżają tu do pracy tez płacą tu podatki - bo firmy które ich zatrudniają płacą (i część zasila budżet miasta), wydaja tu pieniądze (i część podatków zasila budżet miasta). Więc trochę ochłoń z tej zaciekłością. A większość mieszkańców Ursynowa tez bynajmniej nie jest warszawiakami (z urodzenia) tylko też skądś przyjechała. Poza tym chętnie w czasie wolnym wyjeżdżacie z tej Warszawy do Konstancina (patrząc po ilości samochodów z warszawskimi rejestracjami w weekendy).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 21 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Burmistrz Ursynowa przeciwny? A temu co nagle sie stalo? Dopiero co sprawil nam armageddon komunikacyjny lacznikiem do Powsina i Konstancina, niech sie nie ogranicza...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znowu 20 7 miesięcy temuocena: 23% 

   A na Bielanach most północny od kilku lat i parkingi park i ride ciągle większe.Ursynow to jednak wiocha.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~moron 19 7 miesięcy temuocena: 67% 

   "Znowu" - to sie przeprowadz do tego miodu na Wrzecionie, Chomiczowce albo innym Tarchominie. Nie trac czasu, nikt cie tu nie trzyma, a juz zwlaszcza na forum "wiochy".

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rychu 18 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dla radnych z Piaseczna zielone tereny nic nie znaczą, liczy się tylko beton i to przede wszystkim partyjny. Zazdroszczę mieszkańcom Kabat normalnych radnych. W Piasecznie jest dramat. Rządzą deweloperzy, a zielone tereny znikają z dnia na dzień. Mieszkanie na przedmieściach to koszmar!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZOJA 17 7 miesięcy temuocena: 89% 

   Konstancin, sam się stał trasą tranzytową dla Piaseczna, Józefosławia, Góry Kalwarii.. To nie gmina Konstancin generuje taki ruch tylko wioski podpiaseczyńskie. Osiedla na polach kapusty porosły jak grzyby po deszczu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janka 16 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Dokladnie! W Konstancinie prawie nie przybywa mieszkancow a Piaseczno buduje osiedla na maksa nie zapewniajac przepustowosci do Wwy... To szukaja objazdow przez Kabaty i Konstancin...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciara 15 7 miesięcy temuocena: 90% 

   Może od razu przez Park w Powsinie albo Las Kabacki? Krócej, prościej... już mamy tranzyt przez Kabaty, starczy, litości, naprawdę...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 14 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Może nieszkodliwym dla otoczenia tunelem pod lasem lub wiaduktem nad lasem lub kolejką gondolową.... To oczywiście żart.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Wyburzyć bloki przy Rosoła od strony skarpy to się da poszerzyć drogę jeszcze bardziej i Wilanowianom będzie wygodniej. Aż dziw, że prokomunikacyjny Kępa jeszcze na to nie wpadł.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 12 7 miesięcy temuocena: 62% 

   To na Korbońskiego postawić szlabany i opłata za wjazd do M.St Warszawa i będzie pięknie :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-aga 11 7 miesięcy temuocena: 78% 

   Całkowicie popieram - Tylko opłata musi być sowita. Stać Konstancin, Piaseczno na prywatne szkoły w Warszawie i luksusowe samochody to stówka za jednorazowy wjazd, nie jest za wysoką opłatą

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kwiatkowski 10 4 miesiące temu

   a ty Rudy wiesz, co to jest "droga publiczna"?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Soszynka 9 7 miesięcy temuocena: 60% 

   pomysł godny Skubiszeusza

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I stoi 8 7 miesięcy temuocena: 60% 

   On se droge do Piaseczna z Konstancina już zrobił POmiot PO A Piaseczno płacze jak ja bym mu kopa

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 7 7 miesięcy temuocena: 88% 

   A moze wybudujemy im (konstancinowi) obwodnicę Warszawy ltóra powinna właśnie tamtędy iść zamiast przez Ursynów?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anatol 6 7 miesięcy temuocena: 89% 

   Jestem za!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 5 7 miesięcy temuocena: 72% 

   Niech bogaty Konstancin zacznie latać helikopterami a nie pcha się do Warszawy przez Ursynów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~E 4 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Nie wszyscy w Konstancinie są bogaci, niestety. Ja np. nie a muszę wdychać spaliny z tirów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janka 3 7 miesięcy temuocena: 57% 

   To sie doinformuj, ze jest Konstancin A i B. Ci najbogatsi to ulamek... ja musze dojezdzac do metra bo autobusow przez Wilanow juz prawie nie ma...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leesou 2 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Jestem 4tym pokoleniem w Jeziornie. Tak. Jeziornie. Bo to wieś starsza od Kostancina. Gdy W-wa zaczynała się w Wilanowie nie było problemu komunikacyjnego. Później granica zabudowy przesunela się mocno na południe. Ty na Ursynowie mieszkasz od ilu lat, że tak nikczemnie oceniasz innych, bo nie są z "Warsiawy"? Sądząc po wypowiedzi nie dłużej niż 10lat.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 1 7 miesięcy temuocena: 82% 

   Słoje walą do Warszawy na wszelkie możliwe i niemożliwe sposoby. Nie ma już nic ciekawego w gminie kozienice?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3073 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020