REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  - Którędy do Centrum Onkologii? - to pytanie mieszkańcy okolic stacji metra Stokłosy słyszą od lat niemal codziennie. Droga z metra do szpitala prowadząca przez osiedle przy Dembowskiego jest kręta i zawiła. Dziś wreszcie stanęły jasne i czytelne drogowskazy a wkrótce pojawią się także ławki.

  Do Centrum Onkologii przyjeżdżają pacjenci i ich rodziny z całej Polski. Niezmotoryzowani korzystają z metra - o ile dojście z dworca centralnego jest proste, o tyle na Ursynowie - po wysiadce z metra - zaczynają się schody. 

  Kiedyś, gdy wieżowiec przy Służby Polsce 1 był pomalowany na kolor jajecznicy mówiło się "za tym żółtym blokiem". Dziś kiedy budynek nie jest już tak charakterystyczny, trudno wytłumaczyć gdzie prowadzi najkrótsza droga do szpitala. Dla pacjentów mylące są nawet kierunkowskazy umieszczone na stacji metra. A na osiedlu do tej pory nie było żadnych.

  - Największy problem jest z ludźmi starszymi i schorowanymi. Mówienie: w prawo, w lewo, w prawo powoduje dezorientację - mówi Teresa Grycuk, pomysłodawczyni ustawienia kierunkowskazów na osiedlu. Pomogli jej w tym mieszkańcy Ewa, Maciej i Michalina Molakowie.

  Projekt "Słoneczny Jar", który zakładał postawienie znaków prowadzących do Centrum Onkologii, oświetlenia i ławeczek do wypoczynku dla chorych, został zgłoszony do Budżetu Partycypacyjnego. Zyskał poparcie ponad tysiąca osób, ale do zakwalifikowania go do realizacji zabrakło dosłownie kilku głosów.

  - Napisałam odwołanie i burmistrz stanął na wysokości zadania - mówi autorka projektu. - Pomógł nam zrealizować projekt poza Budżetem Partycypacyjnym i udało się - dodaje Grycuk.

  Dzielnica wzięła na siebie koszt postawienia ośmiu drogowskazów oraz postawienia lamp solarnych doświetlających drogę. Spółdzielnia mieszkaniowa "Jary" zaoferowała pomoc przy stworzeniu ogrodu dla pacjentów, który powstanie przy alejce prowadzącej do Centrum Onkologii, w rejonie bloku przy Służby Polsce 1. Zostaną tam nasadzone krzewy, kwiaty, pięć nowych drzew. Staną też ławeczki, na których chorzy będą mogli odpocząć.

  - Teraz całe rodziny siadają na przydrożnych kamieniach, bo nie mają nawet gdzie usiąść - mówi Teresa Grycuk.

  Dziś ekipa techniczna montuje drogowskazy - do lata powstanie ogród przy Służby Polsce 1.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kl 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   BARWO!!! Naprawdę "tysiące" razy kierowałam ludźmi od metra! Zawsze proponuję im podjazd 179, ale nie każdy chce - bo trzeba kupić kolejny bilet (nie raz pewnie mają 75 minutowy, lecz nie każdy człowiek to wie i rozumie, że może się przesiadać w tym czasie - dużo osób jest w małych miasteczek i wsi). Pomysł świetny!!!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • bartekzuk 1 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Dobry pomysł. Ale chyba bliżej jest z metra Imielin, i autobus może podwieźć (148)? Od stacji Imielin tez można by takie drogowskazy zorganizować... I pomogłoby tez ludziom na pewno gdyby na stronie Instytutu, nieco przestarzałej, była informacja jak trafić do Instytutu... a teraz takiej informacji tam nie ma, jak ktoś podłubie mocniej i głębiej to doszuka się mapki z ... 2004 roku....

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1233 sekundy
  REKLAMA