REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-02----20-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 sierpnia 2019, 12:04

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Drony to prawdziwy fenomen – pozwalają wykonać zdjęcia i nagrać filmy z perspektywy, która wcześniej nie była dostępna dla amatorów fotografii i filmowania.

  Drony często wykorzystywane są obecnie przez ekipy filmowe i telewizyjne. Coraz częściej można też spotkać się z ofertami firm, które oferują nagrywanie z drona rodzinnych uroczystości i innych eventów. Z drugiej strony na rynku jest też wiele dronów, których cena i konstrukcja sprawiają, że należy je rozpatrywać raczej w kategorii zabawki czy sprzętu hobbystycznego, a nie profesjonalnego. Czy warto kupić drona i na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

  Drony dla dzieci – czym się charakteryzują?

  Wielka popularność dronów sprawiła, że na rynku pojawiła się bardzo duża oferta dronów-zabawek. Charakteryzują się prostą konstrukcją, niezbyt skomplikowanym systemem sterowania, a także ograniczonymi możliwościami w stosunku do bardziej zaawansowanych odpowiedników. Często optyka zastosowana w tych urządzeniach jest niższej jakości, przez co zdjęcia i filmy mogą odbiegać o tych, które znamy z materiałów demonstrujących możliwości dronów.

  Wszystko to sprawia jednak, że cena dronów dla dzieci jest zdecydowanie niższa. O ile drony dla profesjonalistów mogą kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, modele dla dzieci to wydatek rzędu kilkuset złotych. W zależności od budżetu można, rzecz jasna, rozważyć zakup drogiego drona, ale warto zastanowić się, czy jest sens.

  Jeśli okaże się, że dron dla dziecka będzie kolejną zabawką, która po kilku tygodniach zabawy trafi na półkę, wydatek okaże się zbędny. Z drugiej strony, jeśli dziecko złapie bakcyla, a możliwości prostego drona okażą się dla niego niewystarczające, można pomyśleć o zakupie bardziej zaawansowanego sprzętu .

  Drony dla profesjonalistów – zaawansowany sprzęt do zdjęć i wideo

  Drony dla profesjonalistów to jednak drogi sprzęt. Specjalistyczne modele to wydatek rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Z czego wynika ta cena? Pierwsza kwestia to zastosowana optyka. Pozwala ona wykonywać zdjęcia wyjątkowej jakości, a także nagrywać filmy w rozdzielczości UHD (4K), a nawet w technologii HDR. Sprawia to, że wyglądają jak wykonane profesjonalnym sprzętem– pełnoklatkowymi aparatami fotograficznymi czy zaawansowanymi kamerami cyfrowymi.

   Niezwykle istotne są także oferowane możliwości lotu – te są nieporównywalnie większe, pozwalają wykonywać akrobacje, dzięki którym ujęcia wykonane z drona po prostu zapierają dech w piersiach. Wiąże się to również z bardziej skomplikowaną obsługą – sterowanie profesjonalnym dronem ma więcej wspólnego z lataniem samolotem niż obsługą zdalnie sterowanej zabawki.

  Nie można też zapomnieć o kwestiach wyposażenia – zaawansowane drony posiadają funkcję stabilizacji, dzięki której może wzlecieć naprawdę wysoko i nawet silny wiatr nie sprawi, że nagrywany obraz będzie poruszony. Wręcz przeciwnie – będzie wyglądał niczym nagrany na statywie lub gimbalu.

  Dron dla dziecka na początek – modele marki DJI

  Poszukując pierwszego modelu drona dla dziecka, warto dokładnie przejrzeć dostępne na rynku oferty.  Warto zacząć zabawę z tymi gadżetami nie od najdroższych modeli, ale nie warto też patrzeć na najniższą cenę. Tanie drony są najczęściej bardzo niskiej jakości, mają  baterię o bardzo małej pojemności, przez co czas lotu jest niezwykle krótki – może wynosić ledwie kilka minut. Słaba optyka sprawia z kolei, że nawet ciekawe ujęcia nie będą zachwycające..

  Producentem, który oferuje niezłej jakości sprzęt w dobrej cenie, jest DJI. Przykładem modelu wartego zainteresowania jest z całą pewnością DJI Tello, który – oprócz standardowych funkcji drona dla dzieci – f ma także elementy edukacyjne. Możliwości urządzenia można bowiem modyfikować za pomocą języka programowania Scratch, który został opracowany właśnie z myślą o dzieciach i ich pierwszych krokach w programowaniu.

  Gdzie kupić drona?

  Profesjonalne drony warto kupować w wysoce wyspecjalizowanych sklepach ze sprzętem elektronicznym. Najlepiej takich, w których obsługa ma gruntowną wiedzę dotyczącą oferowanych produktów.. W kontekście dronów dla dzieci można rozważyć zakup w tradycyjnych sklepach z elektroniką.

  Bardzo ciekawą możliwością jest również zakup takiego sprzętu w ramach abonamentu telefonicznego lub w ofercie na raty u operatora telefonii komórkowej. Taką ofertę ma największy polski operator, czyli Orange: https://www.orange.pl/sklep. Dzięki temu nie trzeba poświęcać na zakup pełnej kwoty od razu,  a przy okazji skorzystać z atrakcyjnej oferty na usługi telekomunikacyjne.

  Artykuł załadowany: 0.1885 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020