REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Otwarcie drugiej stacji pogotowia ratunkowego na Ursynowie już na półmetku. Praktycznie pozostały tylko kwestie formalne. Na nowym miejscu zyskają i ratownicy, i mieszkańcy.

  Jeszcze niedawno istniała groźba, że na Ursynowie nie będzie żadnej stacji pogotowia ratunkowego. Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Stokłosy” we wrześniu 2019 roku wypowiedziała „Meditransowi” umowę najmu pomieszczeń w pawilonie przy ul. Jastrzębowskiego 22. Pod naciskiem mieszkańców i dzielnicy spółdzielnia porozumiała się z pogotowiem i zrezygnowała ze swoich zamiarów. Mimo to powstał pomysł, by uruchomić drugą stację wyczekiwania ambulansów.

  Właśnie trwają przygotowania do jej uruchomienia w Szpitalu Południowym.

  - Jeśli chodzi o pomieszczenia, to w tym tygodniu temat powinien być już zamknięty. Potem zostaną już tylko kwestie formalne – mówi Karol Bielski, dyrektor „Meditransu”.

  Szpital Południowy na razie działa jako szpital covidowy. To nie problem dla stacji pogotowia. Pomieszczenia przeznaczone dla ratowników znajdą się z dala od pomieszczeń dla chorych. Ponadto mają oddzielny ciąg komunikacyjny.

  - Pomieszczeń jest kilka łącznie z oddzielnym pomieszczeniem socjalnym. Są dobrze skomunikowane, blisko klatki schodowej, nie mówiąc już o wygodnym usytuowaniu samych karetek – przekonuje Karolina Mioduszewska, szefowa komisji zdrowia w ursynowskiej radzie dzielnicy.

  Lepiej dla ratowników, a także mieszkańców

  Nowe miejsce to korzyść dla mieszkańców dzielnicy - przekonuje pogotowie. Dzięki usytuowaniu stacji wyczekiwania w Szpitalu Południowym przy Pileckiego dojazd do potrzebujących pomocy lekarskiej ma się skrócić. Szczególnie w południowej części dzielnicy. O wiele lepsze warunki - w porównaniu do stacji na Jastrzębowskiego - wpłyną pozytywnie na pracę ratowników.

  - Analizy, które przeprowadzaliśmy wspólnie z urzędem wojewódzkim, od dawna wskazywały, że wskazana jest alokacja zespołu ratownictwa – zaznacza dyrektor Bielski.

  Pozostała jeszcze kwestia wyposażenia nowych pomieszczeń. Ratownicy wnioskowali o to do zarządu Szpitala „Solec”, które administruje Szpitalem Południowym. Jak przekonują przedstawiciele „Meditransu”, współpraca układa się bardzo dobrze i nie powinno być większych problemów z przygotowaniem stacji. Podkreślają również, że bez pomocy władz Ursynowa nowe miejsce tak szybko by nie powstało.

  - Jeżeli będzie można nadać stacji imię, to powinna nosić imię Roberta Kempy – śmieje się dyrektor „Meditransu”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 130

  • 108
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~WERNYCHORAzKAZURKIgóRKI 2 miesiąc temu

   Służba zdrowia i tak już nie istnieje. Ludzie umierają w ciszy samotni w domach. Zaraza zabiła już 170 000 ludzi. Nadchodzi głód a potem wojna. A potem następna zaraza i znowu głód i wojna i wojna a potem zaraz i głód a potem wojna i zaraza i głód i wojna na raz.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiełbasa wyborcza 1 miesiąc temuocena: 61% 

   Proponuję nadać stacji nazwę 3xHGW, bo tyle razy Hanna Gronkiewicz-Walc obiecywała w swoich kampaniach wyborczych budowę szpitala południowego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4293 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021