REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Park Lasek Brzozowy - to właśnie tutaj powstanie kolejna tężnia na Ursynowie

  Park Lasek Brzozowy - to właśnie tutaj powstanie kolejna tężnia na Ursynowie (KW)

  Na nową tężnię na Natolinie mieszkańcy w tym roku będą mogli co najwyżej... popatrzeć. Urządzenie będzie gotowe dopiero w okresie jesienno-zimowym. Akurat, kiedy trzeba będzie je wyłączyć. Dlaczego tak się dzieje?

  Po sukcesie, jaki odniosła tężnia “Maciejka” w parku im. Jana Pawła II nic dziwnego, że mieszkańcom zamarzyła się kolejna. Projekt do budżetu obywatelskiego autorstwa Piotra Ciary zdobył ponad 1,7 tys. głosów. Nowa gradiernia powstanie jeszcze w tym roku w parku Lasek Brzozowy na Natolinie, między boiskiem a placem zabaw. Pozostaje tylko jedno “ale”.

  - Przewidywane zakończenie prac to czwarty kwartał tego roku - mówi Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza, który zajmuje się wykonaniem tężni.

  Czyli mieszkańcy będą mogli cieszyć się tężnią w tym roku przez bardzo krótki czas albo nawet wcale. Solanka, aby przynosić efekt, musi parować. Podczas chłodniejszych i deszczowych dni jest to utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Ponadto - mimo dużego stężenia soli - potrafi zamarznąć w minusowych temperaturach. Dlatego na przykład “Maciejka” przy Romera w okresie jesienno-zimowym jest wyłączana z użytku. 

  "Wszystko zgodnie z zasadami"

  Nie ma nawet szans, by przyspieszyć proces budowy natolińskiej gradierni, mimo że jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Nowa tężnia jest jeszcze projektowana. Choć urząd podpisał umowę pod koniec stycznia, to wykonawca ma termin aż do 25 kwietnia. 

  - Czas na wykonanie dokumentacji projektowej jest standardowy. Obejmuje przygotowanie projektu, uzyskanie wszystkich potrzebnych opinii oraz uzgodnień. W związku z tym nie przewidujemy skrócenia tego terminu - stwierdza Kamila Terpiał.

  A dopiero po otrzymaniu projektu urząd może przystąpić do poszukiwania wykonawcy. Przetarg ma zostać ogłoszony w ciągu miesiąca od tego momentu. Na składania ofert władze dzielnicy dają chętnym dwa tygodnie. Potem trzeba jeszcze podpisać umowę, co również może chwilę potrwać.

  Dlaczego władze Ursynowa nie postarały się i nie podjęły działań odpowiednio wcześniej, aby tężnia była gotowa przynajmniej na lato? Kamila Terpiał tłumaczy jedynie, że przygotowania do budowy gradierni ruszyły już w zeszłym roku i "wszystko odbywa się zgodnie z regułami budżetu obywatelskiego".

  Czy z oczekiwaniami mieszkańców? Już niekoniecznie, bo na drugą tężnię czekają oni od momentu otwarcia pierwszej.

  - Tężnia jest świetna! Powinny być takie wszędzie, nie tylko na Ursynowie, ale w całej Warszawie - mówili nam korzystający z "Maciejki" w ubiegłym sezonie.

  Pierwsza ursynowska tężnia jest zresztą doskonałym przykładem na to, że regulamin Budżetu Obywatelskiego sobie, a rzeczywistość sobie. Zgłoszona na 2018 rok “Maciejka” została oddana do użytku dopiero w lipcu 2020 roku. Urząd nie mógł znaleźć wykonawcy, a później tężnię trapiły usterki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Użytkowniczka 11 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Maciejka na Stokłosach nadal nieczynna.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wacław 10 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Po pierwsze Maciejka nie jest na Stokłosach, lecz na Jarach. Po drugie, warto czytać regulaminy - przy tężni stoi jak wół, że czynne od 15 kwietnia.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Abc 9 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Ale ta pierwsza "tężnia" była strasznie zaniedbana. Mam nadzieję, że nie kolejna taka co podziała parę tygodni a potem będzie gniła.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 8 9 miesięcy temuocena: 73% 

   Jedni wierzą w jednorożce inni w to. Popatrz jak wyglądają inne projekty z BO... Ławki Lenarczyka po 15 tys/szt., tablice z planami przy skrzyżowaniach, parki z miśkiem z blachy, itd. itp. Przecież tu chodzi żeby kasę WYDAWAĆ a nie później dbać.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 7 9 miesięcy temuocena: 0% 

   A czemu nie został podany koszt? Niech ludzie wiedzą: 2x drożej od Maciejki. A co...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Racjonalny 6 9 miesięcy temuocena: 48% 

   Niech ludzie wiedzą że jest inflacja a nowa tężnia przy wyższych kosztach będzie znacznie większa od poprzedniej. Niezależnie od tego nowa tężnia została wyceniona na 420k, a zatem nie jest to "2xrazy drożej misiu pysiu". Widzę że spałeś na lekcji matematyki czy wręcz nawet nie ukończyłeś podstawówki. Wykształcenie niepełne podstawowe to wydaje mi się trochę wstyd w obecnych czasach. Jednak skoro jesteś głąbem to przynajmniej nie kłam!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 5 9 miesięcy temuocena: 7% 

   Ciara wyluzuj, bo ci żyłka pęknie. 260.500 zł...taka kwota widnieje przy bublu Maciejka na stronach budżetu obywatelskiego. Chyba, że podajesz kwotę powiększoną o koszt remontów. Już widzę te 420 tys. :D będzie tak samo jak przepychali zwiększenie kasy na Park Poronionych Wymysłów twego przy...a lenara...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Racjonalny 4 9 miesięcy temuocena: 87% 

   @JPRDLE nie wiem o kim piszesz i kto to ten niejaki "Ciara", ale chyba mylisz osoby kolego. A odnośnie kosztów, czy gdy podzielisz 420.000 przez dwa, wyjdzie ci 260,500? :D Nie? Tak więc chyba z twoim brakiem wykształcenia faktycznie coś jest na rzeczy, nie sądzisz? Zanim coś napiszesz pomyśl, matole

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 3 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Oo inflacja powiadasz... taaaa. Nie wiem co wy tam w tym OU ćpiecie, ale zapewniam cię- zdecydowanie jest to za mocne. Reszty tych twoich wypocin nie chce nawet się komentować, ale to też wasza specjalność. Prawda jest taka- jak coś ma być robione z budżetu obywatelskiego, to tanio i na lata nie będzie. Bez odbioru.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 2 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Po co tężnia, przecież tam już można się inhalować psimi kupami. Puszczają tam psy luzem, a dzieci muszą się chronić za płotem placu zabaw.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 1 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Dopóki termin 2022 zostanie dotrzymany nie widzę problemu, bo to edycja budżetu 2022... Chyba się tematy kończą i trzeba wymyślać :) To zaiste skandal że urząd przewiduje realizację projektu na 2022 w 2022 :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4703 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023