REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2020, 08:36 komentarzy 31
  Wizualizacja zieleni przyulicznej przy ul. Wąwozowej 11

  Wizualizacja zieleni przyulicznej przy ul. Wąwozowej 11 (Zarząd Zieleni m.st. Warszawy)

  Rusza drugi etap konsultacji społecznych w sprawie stworzenia z Wąwozowej zielonej ulicy. Będzie w nim można odnieść się do zaproponowanej przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy koncepcji. Zakłada ona m.in. posadzenie tysiąca nowych drzew w tej części Kabat.

  Ulica Wąwozowa jest jedną z 44 stołecznych ulic zakwalifikowanych do miejskiego projektu „Zielone Ulice”. Jego celem jest nie tylko zmiana w obszarze pasa drogowego, ale też terenów do niego przylegających. Dotyczy to m.in. nowych nasadzeń, poprawy nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych, "odbetonowania" placyków i postawieniu nowych ławek, dzięki którym mogą powstać miejsca sąsiedzkich spotkań.

  Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który pilotuje projekt uznał, że Wąwozowa ma duży potencjał do zmian i warto ją przebudować tak, aby była atrakcyjna dla mieszkańców i stała się też miejscem relaksu.

  Jesienią ubiegłego roku doszło do pierwszego spotkania mieszkańców z architektami z biura RS Architektura Krajobrazu. Na konsultacjach zorganizowanych w podstawówce nr 16 można było usłyszeć o wielu mankamentach jakie ma obecnie ulica Wąwozowa i co należałoby zmienić.

  Na liście znalazły się m.in. nielogiczny układ chodników i ścieżek rowerowych oraz pieszych, za dużo wybetonowanych miejsc, ogromne parkingi, utrudniające poruszanie się pieszych oraz brak zróżnicowania istniejącej tu zieleni z przewagą “gołych” trawników. Mieszkańcy narzekali także na deficyt ławek i koszy na śmieci.

  Ulica przyjazna ludziom

  Uwagi mieszkańców zostały zebrane i przekazane zespołowi projektowemu, który na ich podstawie przygotował propozycję zmian wzdłuż ul. Wąwozowej. Pierwotnie miała ona być zaprezentowana wiosną, a po jej akceptacji realizowana jesienią tego roku. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak te plany. Dopiero teraz koncepcja przebudowy ujrzała światło dziennie i może zostać poddana ocenie mieszkańców. 

  Zakłada ona m.in. nasadzenia około tysiąca drzew oraz setek krzewów i bylin na trawnikach oraz założenie łąk kwietnych. Wzdłuż ulicy mają się pojawić pasy ogrodów deszczowych w miejscach gdzie szerokość pasa zieleni wynosi min. 3 metry. Przebicia w istniejących krawężnikach mają ułatwić spływ wody z jezdni do niecek obsadzonych roślinami. Ulica ma również pełnić dodatkowe funkcje - być miejscem sąsiedzkich spotkań, z letnimi ogródkami kawiarnianym oraz skateparkiem, słowem - stać się przyjazna mieszkańcom.

  Już w najbliższy wtorek, 13 października będzie można odnieść się do koncepcji, którą zaproponowali architekci. O godz. 17:00 odbędzie się spotkanie konsultacyjne w formie online. Tego samego dnia, ale wcześniej, zostanie zorganizowane spotkanie z projektantami w terenie. W godz. 9:00-11:00 przy ul. Wąwozowej stanie Mobilny Punkt Informacyjny, w którym pracownicy warszawskiego Zarządu Zieleni odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące planowanych zmian.

  Zobacz: Wizaulizacje zmian na Wąwozowej - stan obecny (Google Maps) i planowany

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 90

  • 49
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  31Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wałkoński 31 6 dni temuocena: 75% 

   Ta propozycja nie przejdzie w konsultacjach społecznych. Drzewa stanowią duże niebezpieczeństwo dla rowerzystów. Ostatnio na Wąwozowej ojciec z małym dzieckiem jechali sobie ścieżką jak gdyby nigdy nic. Gdyby przy ścieżce rosło drzewo, musiałbym zahamować. Wytraciłbym przez to całą prędkość, i nie zszedłbym poniżej 1 minuty (na tym odcinku). Niektórzy ludzie są niestety bezmyślni. Nie myślą o innych, i patrzą tylko na czubek swojego nosa. Jak można zabierać dzieci na welostradę, i narażać wyczynowych rowerzystów? Nie będę pisał o "wyczynach" matek z wózkiem. Po prostu sobie przechodzą i już. Mają pierszeństwo przejazdu gdzieś. Ustawodawca zapisał w Konstytucji: "pierszeństwo przejazdu", a nie "pierszeństwo przechodzenia". Znajomi z fejsa by mnie obśmiali, jakbym przejechał Wąwozową powyżej 1 minuty.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 30 7 dni temuocena: 67% 

   I to jest krok we właściwą stronę, po zamianie jezdni w deszczowe lasy będzie nareszcie po ludzku.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emo 29 8 dni temuocena: 57% 

   OK. Jedyna watpliwosc dotyczy "ogrodow deszczowych". Co to ma byc? Polska bedzie z roku na rok biedniejsza w wode. Juz mamy mniejsze zasoby wody niz Egipt. Jesli zalozenie jest "wodozerne", lepiej z niego zrezygnowac. Nie ma co wyrzucac pieniedzy podatnikow w bloto, zwlaszcza ze chyba utrzymanie bedzie tez kosztowne na co dzien (nawet jakbysmy mieli tej wody duzo)

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 28 8 dni temuocena: 56% 

   Jasne, Polska to tylko słońce, piaski, pustynie i pył, a Egipt zielono że aż w oczy kłuje, a zasoby wody wylewają się aż na ulicę.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 27 7 dni temuocena: 67% 

   Emo, założenie jest takie, że do "ogrodów deszczowych" będzie płynęła woda z jezdni razem z całym syfem. Tak, opadów jest coraz mniej, ale są bardziej intensywne, więc co jakiś czas na trawniku zrobi się wielkie rozlewisko, które powoli będzie wsiąkało w ziemię zatruwając ją metalami ciężkimi i substancjami ropopochodnymi. Ale latem z rozlewiska z pewnością ucieszą się komary.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 26 7 dni temuocena: 63% 

   Jako, a skąd się będą brały te metale ciężkie? Tych bajek nie da się już czytać.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 25 9 dni temuocena: 21% 

   Jak zwykle Burmistrz skasuje reszki parkingów i jak ktoś proponuje skombinuje przystanki-blokadki, no i odwirka (susza), a także drenaż kasy w obliczu kryzysu - dlaczego? Zadanie domowe dla neurobiałków, ale zbyt trudne, hi, i.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariuszz 24 9 dni temuocena: 92% 

   Tylko niech nie zapomną o podlewaniu. Sztuczne ekosystemy tworzone na siłę, które bez potężnych nakładów finansowych nie wytrzymują roku. Zobaczcie jak wyglądają trawniki po ekologicznym zakazie koszenia. A te kwieciste łąki na Hawajskiej.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • S-Kate 23 9 dni temuocena: 61% 

   Jak w piosence: Konsultować, konsultować... jest bosko!!!! Ach jakie piękne były konsultacje do parku linearnego nad POW (Tu tez miał byc skatepark, czy wrotkowisko), i do parku na rogu Rosoła i Gandhi, i... ach ach, ludność się ucieszy, ale potem koronawirus, albo kupcy, albo miasto nie będzie miało pieniędzy na utrzymanie tego (patrz przypadek Parku Ósmego) no i cześć! Tu obstawiam protesty tych ludzi, którzy parkują po południowej stronie Wąwozowej. Łąki deszczowe - buhaha

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 22 9 dni temuocena: 83% 

   i jeszcze świetna ta idea ogrodów deszczowych zasilanych wodą spływającą z ulicy przez dziury w krawężnikach. W praktyce będzie to bagno wypełniane wodą wymieszają z benzyną i olejami, do tego trochę petów wyrzucanych przez okna samochodów. A zimą będzie sobie mogła tam swobodnie odpływać solanka (o ile jeszcze zimy będą). Ale może zbyt marudzę.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 21 9 dni temuocena: 97% 

   Piękna ta Wąwozowa na rysunkach, zupełnie jak park linearny nad POW....

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 20 9 dni temuocena: 100% 

   Oooo taaaak... Nasza wadzunia uwielbia zieleń... Wystarczy popatrzeć ile tej zieleni okala nowy Dom Kultury ... To zapewne te wspomniane deszczowe ogrody. A tak na marginesie: ciekawy jestem jak wygląda sprawa retencji ww. budynku. Przecież nasza wadzunia jest taka "eko"… że na pewno odzyskuje wodę z tak dużej powierzchni dachu i betonu wokół...

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zag 19 9 dni temuocena: 96% 

   Wszyscy kochają zieleń. Szczególnie władza, bo ledwo coś się zasadzi, to od razu uschnie i znów jest okazją do wykazania się i zatrudnienia zaprzyjaźnionych firm.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 24 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 18 10 dni temuocena: 65% 

   Przystanki autobusowe zrobic jak na na Przy Bażantarni przy Kościele. Tam ładnie spowalniaja ruch uniemożliwiając zbyt szybką jazdę

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sloneczko 17 10 dni temuocena: 38% 

   Zamiast główną ulicą Ursynowa al.KEN sie zająć to jak zwykle boczne drogi wymyśla się na KABATACH, i tylko kabaty i kabaty. Ursynow Północny dalej sie przewraca o stare płyty chodnikowe od ulicy Bartoka do ulicy Ciszewskiego wzdłuż al.KEN a zniszczone przejscia podziemne pod ulicą Jastrzębowskiego i pod ulicą Herbsta to norma. Ursynów Pólnocny wcale nie ma radnego jak zawsze jak w kazdej kadencji.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 16 9 dni temuocena: 75% 

   Na szczęście Ursynów Północny ma jeszcze trochę zieleni - Imielin to już niemal betonowa pustynia.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaq 15 10 dni temuocena: 82% 

   Najwięcej zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ptacoenikZDM 14 10 dni temuocena: 82% 

   Do Ursynowianina koncepcja uwzględnia modernizację drogi rowerowej i chodnika. Mamy uzgodnienia z Zarządem Zieleni

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PracownikZDM 13 10 dni temuocena: 67% 

   Zbyt mała klawiatura :) Ale najważniejsze że droga rowerowa i chodnik wpisują się w koncepcję ZZ

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 12 10 dni temuocena: 81% 

   Burmistrz Ursynowa Pan Robert Kempa zapowiedział niedawno, że ścieżka rowerowa wzdłuż Wąwozowej (od Rosoła do KEN) powstanie DO KOŃCA 2020 roku. A jak ma się to do KONSULTOWANEGO TERAZ projektu projektu „Zielone Ulice”, którego celem jest m.in. zmiana nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych? Tego nie rozumiem.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 11 10 dni temuocena: 81% 

   Co tu rozumieć? Ktoś zarobi dwa razy. Telekiego zamontowano migające oczka w asfalcie, czujniki pod jezdnią i czerwone linie, bo miejsce było niebezpieczne. Patent się sprawdził., więc za kilka miesięcy... wydłubano to wszystko i zamontowamo sgnalizację świetlną. Teraz stoją wszyscy: piesi i samochody ale gospodarka się kręci dzięki ciągłym inwestycjom

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 10 9 dni temuocena: 25% 

   na szczęście wszędzie wokoł słupki juz zamontowano. chociaż...teraz może nie sprawdzą się z "nowa koncepcja". I tzreba bedzie wykopac

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JCK 9 10 dni temuocena: 53% 

   Swoją drogą. Gdzie wzdłuż Wąwozowej są te ogromne parkingi? Inna sprawa, ze tak wlasnie powinno byc - miejsce parkingów jest od ulicy!! Za chwile sie obudzicie mieszkańcy z ręką w nocniku, jak wam i te nieliczne parkingi wzdłuż Wąwozowej zlikwidują, wiec proponuje sie zainteresować, bo grupka kilku ekokrzykaczy i kalesoniarzy za chwilę wam to przemebluje.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Kabat 8 10 dni temuocena: 47% 

   Otóż nie. Miejsce samochodów jest w parkingach podziemnych. Wokół budynków jest miejsce na zieleń, ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Bo tak wygląda nowoczesne i przyjazne miasto. Rozległe parkingi naziemne to domena krajów III świata i byłego ZSRR. I proszę nie obrażać ludzi epitetami w rodzaju "kalesoniarze".

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 27 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JCK 7 10 dni temuocena: 68% 

   To ciekawe, bo w Barcelonie, Rzymie, Belinie, Madrycie, Amsterdamie, Kopenhadze, Paryżu, Londynie, Brukseli, samochody parkuja wlasnie wzdluz ulicy. Oczywiscie, parkingi podziemne tez mają. Ale zawsze milo poznac eksperta ds. ZSRR.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 30 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amsterdam miastem ROWERÓW 6 10 dni temuocena: 48% 

   do JCK W Berlinie, Kopenhadze i Amsterdamie SAMOCHODY? Samochody w tych miastach owszem, WYRUGOWANO. W samym Berlinie jest 1 500 km dróg objętych strefą Tempo 30 (max. 30 km/h). W Amsterdamie i Kopenhadze królują ROWERY. Samochody od dawna są tam w odstawce.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • S-Kate 5 9 dni temuocena: 0% 

   Od Rosoła do Zaruby po południowe stronie na pewno

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • S-Kate 4 9 dni temuocena: 67% 

   Rzeczywiście w tych miastach samochody stoją wzdłuż ulicy - ale na ulicy, dlatego tak ciężko tam znaleźć miejsce parkingowe ze człowiek sam woli przesiąść się na metro albo na rower. W Wawie to są specjalne terytoria między ulicą a chodnikiem, ogrodzone szpetną siatką, spuścizna po „parkingach społecznie strzeżonych” z lat 90 tych. W nowoczesnych miastach faktycznie w takich miejscach budowany jest parking podziemny - płatny, a na powierzchni deptak, zieleniec.... tylko ze u nas za duzo ludzi chce miec i rybki i akwarium - duzo zieleni ale parkowanko tez za darmo. Konczy się takimi parkingami jak na Wąwozowej, albo wzdłuż Rosoła - od +- Belgradzkiej po zachodniej stronie parkiiiiingi. A ile tam gratów zacumowanych na wieczność to też kazdy z nas tez wie.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 3 7 dni temuocena: 40% 

   ~Z Kabat, masz rację! bo oczywiscie ktos, kto samochodem objeżdża kilka róznych sklepów, w celu zrobienia róznych zakupów, wjedzie do parkingu podziemnego pod każdym sklepikiem , chocby pod Lubaszka, i kupi sobie chlebek albo inne cieple buleczki. A potem hyc, do samochodziku na podziemnym parkingu, i do domku. Albo taki podziemny parking pod bankiem PKO....albo pod Żabką...

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JCK 2 10 dni temuocena: 87% 

   Co za debil wymyśla miejsca sąsiedzkich spotkań przy ulicy, zamiast od podwórek. Kiedys Ursynów został z głową zaprojektowany. Od ulicy były parkingi, potem blok i dużo pustych przestrzeni, podwórka na dla mieszkańcow. Teraz w kazdą wolną przestrzeń bandy amatorów i kombinatorów z miasta i spółdzielni wciskają nowy blok, a miejsce sasiedzkich spotkań organizuje sie przy sznurze aut zmierzających z/do Komstancina i okolic. Genialne, po prostu genialne zarządzanie miastem, brawo wy.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 1 9 dni temuocena: 67% 

   pominąwszy całą resztę ale... sasiedzkie spotkania??? przepraszam, jakie "sasiedzkie"? teraz nie ma sąsiadów mieszkajacych obok siebie latami. W wiekszosci to wynajmujacy, mieszkajacy 1, 2 3 lata i "do widzenia". Albo sprzedaja swoje mieszkania bo im sie priorytety zmienily. Ci ludzie nie maja potrzeby integrowac sie z siasiadami. Natomiast integrowac sie w zieleni bedzie mlodzież, z piwem w czteropaku i wrzaskiem na ustach. Tak jak teraz ma to miejsce np. na skwerze zlotówki.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2483 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020