REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 października 2019, 06:37 komentarzy 8

  (AŁ)

  Straż miejska wytoczyła cały arsenał przeciw tym, którzy palą w piecach byle czym. Smogowozy, drony oraz inne urządzenia badają powietrze, którym oddychamy oraz analizują skład dymu wylatującego z kominów. Jeśli ktoś spala śmieci może słono za to zapłacić.  

  Od kiedy zrobiło się zimno, znów czuć w powietrzu zapach dymu z komina. Tysiące mieszkańców, zwłaszcza zielonej części Ursynowa nie korzystają z usług elektrociepłowwni i sami palą w piecach. Wciąż zdarza się, że toksycznymi odpadami. Oprócz dymu w powietrzu pojawiają się wówczas duże stężenia szkodliwych substancji, których nie widać i nie czuć.

  - Wystarczy raz pociągnąć nosem, żeby wyczuć palony plastik, albo jakieś inne świństwo. Skoro ludzie nie mają umiaru i nie dociera do nich, że trują też siebie i swoje dzieci, niech płacą mandaty - mowi pani Halina.

  Na celowniku nie tylko Zielony Ursynów

  Najwięcej domów ogrzewanych przez swoich gospodarzy jest na Zielonym Ursynowie i to tam, podobnie jak w marcu, straż miejska będzie wysyłać "wąchające" drony. Ale pojawią się one również w innych częściach dzielnicy. 

  - Kontrole będą dotyczyły w większości posesji, które są opalane indywidualnie przez właścicieli. Będziemy także reagować na zgłoszenia mieszkańców - zapewnia Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

  Ekopatrol posiada dwa drony z "elektronicznym nosem" oraz pięć samochodów z wyposażeniem do badania powietrza. Wyniki z drona można natychmiast obejrzeć na monitorze. Mierniki pokazują stężenie formaldehydu czy cyjanowodoru oraz pyłów PM2,5 oraz PM10 powstających przy spalaniu odpadów. Urządzenie ma wbudowaną kamerę wizyjną i termiczną, co pozwala bardzo precyzyjnie i szybko namierzyć źródło trującego dymu. 

  Przypomnijmy, za palenie śmieciami w piecu można dostać 500 złotych mandatu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Blablabla 8 8 miesięcy temu

   Straż miejska przyjeżdża po dwóch dniach na wezwanie, a sąsiad spala śmieci w 2 godziny. Po 2 dniach nie znajdują niczego, więc truciciele są bezkarni. Dodatkowo tłumaczą tych ludzi, że są biedni i nie każdego stać na opał wysokiej jakości. Rozumiem, że dlatego mogą truć wszystkich wokół?! Te drony to kupione chyba tylko dla zabawy....

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 7 10 miesięcy temuocena: 0% 

   zapraszamy na ulicę Pustułeczki :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Zapraszamy na ulicę Krasnowolską i okolice :-)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawaiak11 5 10 miesięcy temuocena: 39% 

   Największym producentem smogu są samochody.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 4 10 miesięcy temuocena: 67% 

   500 zł mandatu to mało jak na trucie społeczeństwa i dokładanie cegły do smogu - za który odpowiadają piece a nie jak forsowane jest przez media - samochody. Samochody odpowiadają za mały ułamek całości emisji cząstek stałych. Świetnie to widać teraz, jak centrum warszawy jest czyste, a przedmieścia jak Józefów, Wołomin czy Konstancin są zatrute. Polecam aplikację do obserwowania jakości powietrza, by sprawdzić samemu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 3 10 miesięcy temuocena: 64% 

   Ogromną większość smogu produkują właśnie piece w domach, choć stare diesle też swoje robią. 500 zł to nie jest żadna kara, 1500 to już jest jakaś naucza, a w przypadku wyciętego filtra cząstek stałych - zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i dotkliwa kara finansowa. Polskie społeczeństwo nie rozumie żadnych innych metod - tylko bicz, edukacja niestety trafia w próżnię. Znakomity przykład: w Krakowie jest obecnie zakaz palenia węglem i niskiej jakości materiałami na terenie całego miasta. Straż miejska złapała tam ostatnio faceta w jakimś małym zakładzie przemysłowym, który spalał materiały plastikowe i lakierowane. Dlaczego? No bo "nie miał co z nimi zrobić" - tak się wytłumaczył.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 2 10 miesięcy temuocena: 88% 

   Zgadzam się , problem w tym że nie za bardzo jest komu to egzekwować. Nawet 500zł wlepianie co dzień da nauczkę.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lif 1 10 miesięcy temuocena: 63% 

   Niestety dużo złego robią też kominki. Od 3 lat mieszkamy troszkę dalej na południe od Zielonego Ursynowa. Wieczorem nie da się wyjść na spacer, już teraz, a dopiero mamy październik. Niestety deweloperzy kuszą domkami, segmentami z kominkami. Teraz żałujemy przeprowadzki z Ursynowa. Zabudowa na terenie gminy Lesznowola coraz gęstsza, ilość kominków również. Od 18.00 codziennie stopniowo powietrze się pogarsza, bo wszyscy po pracy wrzucają do kominków drewno, które leży sobie przed domem i moknie. Latem niestety nie jest lepiej, bo w co drugim ogródku (niecałe 100m2) grille.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3633 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020