REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 kwietnia 2019, 14:21 komentarzy 6

  (SK)

  W nowym miasteczku ruchu drogowego od rana aż gęsto od rowerów. W samym sercu osiedla Kazury można było dziś nauczyć się zasad bezpieczeństwa jazdy na rowerach i hulajnogach. Z zajęć korzystały nie tylko dzieci, ale też dorośli.

  Ogrodzone mini miasteczko rowerowe - ze znakami drogowymi, wyasfaltowanymi uliczkami oraz ławeczkami - istnieje na Ursynowie od niedawna. Projekt powstał z Budżetu Partycypacyjnego, dzięki pomysłowi mieszkanki Hanny Wróbel. 

  Dziś dzielnica wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego zorganizowała pierwsze zajęcia w miasteczku. Dzieci, korzystając z wolnego dnia od szkoły, w praktyce zapoznawały się z zasadami bezpiecznej jazdy na jednośladach.

  - Zwracaliśmy dzieciom uwagę na właściwe rozmieszczenie pieszych i rowerzystów na drodze. Informowaliśmy, w co powinien być wyposażony rower, ale też jak bezpiecznie jechać samochodem z rodzicami w roli pasażera - mówi Emilia Liberadzka z WORD w Warszawie.

  A że praktyka czyni mistrza, dzieci jeździły po uliczkach miasteczka pod okiem instruktorów, którzy zwracali uwagę na błędy popełniane przez kierowców jednośladów. Naukę z zajęć wynieśli też rodzice.

  - Wiele osób było zdziwionych, że jeśli dziecko ma mniej niż 10 lat to jego właściwym miejscem do jazdy na rowerze jest chodnik, a nie ścieżka rowerowa. Nie wszyscy też wiedzą, że po 10. roku życia konieczne jest posiadanie karty rowerowej, którą można wyrobić w szkole - mówi Emilia Liberadzka.

  W trakcie naszej wizyty jedno z dzieci przez nieuwagę lekko zderzyło się ze znakiem drogowym. Instruktorzy i rodzic dziecka na tym praktycznym przykładzie tłumaczyli, dlaczego ważna jest jazda w kasku na głowie. Wszyscy uczestnicy zajęć musieli je mieć na głowach obowiązkowo.

  - Zajęcia są bardzo przydatne, nasze dzieci nauczą się jeździć zgodnie z przepisami od małych lat - mówi babcia 5-latka na hulajnodze. - Moje dzieci, jak przyszły tu rano, były nie do okiełznania, a teraz jeżdżą zgodnie z przepisami! - cieszy się mama uczestników zajęć.

  To pierwsze, ale nie ostatnie zajęcia dla małych rowerzystów w miasteczku ruchu drogowego na osiedlu Kazury. Kolejne odbędą się już w najbliższą sobotę w godz. 09:00-15:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rodzic_z_Kabat 6 2 miesiące temuocena: 81% 

   Super pomysł z tym miasteczkiem, ale BRAKUJE TABLICY Z REGULAMINEM. Byłem w niedzielę z dzieckiem na rowerze ale niestety nie dało się bezpiecznie jeździć bo nieodpowiedzialni rodzice wypuścili na uliczki małe dzieci, które chaotycznie biegały / jeździły na hulajnogach :(

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uwielbiam_gumowe_gacie 5 2 miesiące temuocena: 53% 

   Może niech wyedukują pedalarzy, żeby nie rozjeżdżali pieszych na chodnikach i nie wpadali na przejścia. O przejeżdżaniu na czerwonym nie wspominam, bo to sprawa beznadziejna.....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 4 2 miesiące temuocena: 50% 

   Jak rzadko piszesz z sensem, to tu cię popieram.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~saorise 3 2 miesiące temuocena: 67% 

   I jeszcze zaprzestali zganiania pieszych dzwonkiem na chodniku, bo zasady pierwszeństwa są im obce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nowy 2 2 miesiące temuocena: 82% 

   Niech Ratusz zadba o toalety!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 2 miesiące temuocena: 61% 

   Faktycznie, tłum ludzi jak cholera. Ze 20 osób.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2991 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019