REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 listopada 2019, 06:38 komentarzy 1
  Część zebranych darów

  Część zebranych darów (Maciej Mackiewicz)

  Mieszkańcy Ursynowa jeszcze nigdy nie byli tak ofiarni. Podczas akcji "Pomóż przetrwać zimę" udało się zebrać kilkaset worków ubrań dla bezdomnych. Z pomieszczenia spółdzielni "Jary", gdzie były gromadzone, już trafiły do schroniska dla mężczyzn. Również kobiety i dzieci pozbawione domu otrzymają dary, które pomogą przetrwać zbliżającą się zimę.

  Od kilku lat jesienią ursynowianin Tomasz Kaczyński, który od lat pomaga potrzebującym, organizuje zbiórkę ubrań dla bezdomnych. Pomagają mu w tym m.in. społeczniczka Teresa Grycuk z osiedla przy Służbie Polski, która rozwiesza informacje o zbiórce, Maciej Mackiewicz z Imielina, przewożący zebrane dary oraz spółdzielnia "Jary", udostępniająca swoje pomieszczenie przy ul. Surowieckiego.

  Mieszkańcy Ursynowa przez trzy październikowe tygodnie przynosili tam m.in. ciepłe kurtki, spodnie, swetry, czapki oraz buty. Zebrano 350 worków odzieży.

  - To dwa razy tyle co przed rokiem, dlatego trzeba było zrobić aż dwa kursy załadowanym do pełna samochodem. Rzeczy dostarczyliśmy do Pensjonatu św. Łazarza w Ursusie, gdzie zimą mieszka ponad stu mężczyzn. Część ubrań trafi na ulice dzięki streetworkerom pracującym w środowiskach bezdomnych. Bardzo dziękuję wszystkim, kórzy podzielili się nie tylko rzeczami, ale i sercem, uratowaliście w ten sposób niejedno życie - mówi współorganizator zbiórki Tomasz Kaczyński.

  Dary dla kobiet i dzieci

  Chociaż zbierane były przede wszystkim rzeczy dla mężczyzn, można było równiez przynieść ubrania dla bezdomnych kobiet i dzieci. One również trafiły już do schronisk i pomogą przetrwać zimowe miesiące. 

  - Oddałam dwie dziewczęce kurteczki, czapki, ciepłe, wełniane rajtuzki i parę sweterków, bluzeczek i spodni. Są w bardzo dobrym stanie, ale dziecko mi wyrosło, więc lepiej oddać innym niż wyrzucić. Wspaniała akcja, wielkie podziękowania dla ludzi, którzy poświęcają swój czas pomagając innym - mówi pani Monika.

  Co roku z powodu wyziębienia umiera w Polsce ponad sto osób. Zazwyczaj mieszkają w namiotach, altankach ogródków działkowych czy studzienkach kanalizacyjnych. Na Ursynowie bezdomnym pomaga też Stowarzyszenie Społeczników "Ariadna" przy Warchałowskiego 6 oraz Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Cybisa 7. W te miejsca również można przynosić ubrania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kasia11 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Brawo dla organizatorów i Spółdzielni. Teraz w Jarach zbierana jest żywność dla bezdomnych zwierzą :) może inne spółdzielnie zaczną brać przykład

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3321 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020