REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Po zakończeniu epidemii, kiedy znów będzie można bezpiecznie wyjść z domu, rowerzyści na Ursynowie będą cieszyć się nowymi ścieżkami. Przebudowane zostaną drogi rowerowe wzdłuż alei KEN oraz ulicy Belgradzkiej.

  Ponad cztery tysiące mieszkańców Ursynowa podczas głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego uznało, że warto sfinansować z niego remont dwóch dzielnicowych ścieżek rowerowych. Obie to popularne trasy, które z powodu upływu lat stały trudne do łatwego i bezpiecznego pokonania. Zbudowane z betonowej kostki, są nierówne, pełne uszkodzeń.

  Pierwsza z nich to ścieżka wzdłuż al. KEN na odcinku od ul. Wąwozowej do stacji postojowej metra, druga wzdłuż Belgradzkiej na fragmencie od al. KEN do ul. Rosoła.

  -- ciąg dalszy artykułu pod zdjęciami --

  Za kilka miesięcy przejdą one gruntowną metamorfozę i będą miały nową gładką, asfaltową powierzchnię. Zarząd Dróg Miejskich szuka firm, które podejmą się wykonania prac. 

  - Do 6 kwietnia czekamy na oferty przetargowe, wszystkie kolejne procedury potrwają kilka tygodni, a zatem prace w terenie rozpoczną się nie wcześniej niż w czerwcu - informuje Mikołaj Pieńkos, rzecznik prasowy ZDM.

  Przebudowa drogi rowerowej wzdłuż al. KEN ma kosztować 455 tys. złotych i poprawić mieszkańcom warunki dojazdu do Lasu Kabackiego, a jednocześnie ułatwić połączenie rowerowe tym, którzy chcą szybko dotrzeć do stacji metra Kabaty.

  Z kolei wymiana nawierzchni na ścieżce wzdłuż ul. Belgradzkiej ma poprawić rowerzystom komfort samej jazdy oraz skrócić czas przemieszczania się w kierunku al. KEN, np. do stacji metra Natolin i do ul. Rosoła. Koszt remontu to prawie 900 tys. złotych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2047 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020