REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Dariusz Sitterle nie jest już naczelnikiem ursynowskiej kultury. W środę otrzymał wypowiedzenie. To koniec pewnej epoki, związany ze zmianami jakie czekają kulturę. Kim będzie następca?

  Sitterle dostał wypowiedzenie dość niespodziewanie, w środę, kilka dni po zakończeniu VI Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego, którego spektakle odbywały się m.in. w Multikinie. I jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, to właśnie współpraca z tym podmiotem, od którego dzielnica wynajmuje salę na 500 osób (największą na Ursynowie), przyczyniła się do jego dymisji, co potwierdził nam sam naczelnik.

  Pytamy burmistrza Roberta Kempę za co wyrzuca Dariusza Sitterle. - Nie komentujemy decyzji personalnych - rzuca krótko. Potwierdza, że doszło do rozwiązania umowy o pracę z naczelnikiem, a ten nie przychodzi już do ratusza - jest na urlopie, później skorzysta z trzymiesięcznego wypowiedzenia, został też zwolniony ze świadczenia pracy. Formalnie szefem ursynowskiej kultury przestanie być z końcem czerwca.

  Wymagający, apodyktyczny, nieprzewidywalny

  Z naszych informacji wynika, że do ratusza w ostatnich dniach miał dotrzeć list, w którym Multikino wymienia problemy we współpracy z wydziałem kultury. Sitterle - człowiek kultury z krwi i kości, sprawny organizator i impresario - nie należy do osób o łatwym charakterze. Pracownicy kultury mówią o nim: wymagający, apodyktyczny, nieprzewidywalny, lubi mieć zawsze rację. Próbował „ustawiać” wiceburmistrzów.

  - Mieli wybór, albo z nim współpracować i korzystać z jego znajomości na rynku artystów, albo z hukiem wyrzucić. Z burmistrzem Ciołko w poprzedniej kadencji jeszcze jakoś się dogadywali, choć różowo nie było - mówi nam nieoficjalnie ursynowski urzędnik.

  Jednak nie tylko skarga Multikina na naczelnika zdecydowała o jego rozstaniu z ratuszem. - To były trzy różne powody - mówi enigmatycznie wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski, nadzorujący wydział kultury. Nie chce mówić więcej, zasłaniając się przepisami o RODO.

  W wyniku rozmów z pracownikami ratusza udało nam się ustalić, że dużo poważniejszą przyczyną zwolnienia naczelnika było zamieszanie z wydaniem „Ursynowskiego Informatora Kulturalnego”. To broszurka z informacjami o wydarzeniach, opracowywana w urzędzie i zlecana do druku firmie zewnętrznej. Sitterle miał zapomnieć o uzyskaniu podpisów burmistrzów pod tym zleceniem. Swój błąd próbował naprawić po czasie, gdy informator kulturalny był już wydrukowany. To miało rozsierdzić członków zarządu.

  Nie bez znaczenia miały być też niesnaski, niedopowiedzenia i brak porozumienia z nowym zastępcą burmistrza, nadzorującym pracę wydziału kultury.

  - Urząd dzielnicy, o mało co nie zrezygnował z organizacji uroczystości z okazji „Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”. Sitterle inaczej zrozumiał słowa swoich zwierzchników. Uroczystości zostały zorganizowane w ostatniej możliwej chwili, gdy okazało się, że intencją zarządu Ursynowa jest organizacja uroczystości, którą zresztą organizowana jest od wielu lat. Takie sytuacje w przeszłości też się zdarzały - słyszymy od osoby znającej kulisy dymisji.

  Ratuszowi nie w smak była też pozaurzędowa działalność szefa wydziału. Sitterle jest dobrym konferansjerem, co udowodnił nie raz, prowadząc dzielnicowe imprezy. Korzystali z tego organizatorzy imprez w podwarszawskich miejscowościach.

  „Ja to wymyśliłem”

  Dariusz Sitterle przejął stery ursynowskiej kultury w 2011 roku. Został naczelnikiem za czasów burmistrza Piotra Guziała, wybranym w konkursie. Ogłoszenie wyników wzbudziło mnóstwo emocji, bo nowy naczelnik miał w swoim życiorysie przygodę z lokalną polityką - zaledwie rok wcześniej startował w wyborach samorządowych z list „Naszego Ursynowa”, ugrupowania Guziała. Zanim Sitterle pojawił się w urzędzie, przez 10 lat z sukcesami prowadził „Dom Sztuki” należący do spółdzielni „Jary”. Bez wątpienia jest fachowcem. Z wykształcenia muzyk, pedagog, menadżer. Wprowadza do ursynowskiej kultury powiew świeżości. Pojawiają się wielkie koncerty w Arenie Ursynów czy „Dni Cichociemnych” ze słynnymi skokami spadochronowymi jednostki Grom.

  - Jest kreatywny i pomysłowy. Bardzo pracowity, można go spotkać bladym świtem, gdy dozoruje budowę sceny i późną nocą, gdy ją rozbierają. Człowiek orkiestra. Ta dymisja to ogromna strata dla Ursynowa - mówi były burmistrz Piotr Guział, którzy przyjmował Sitterle do pracy.

  Guział domyśla się, że jedną z przyczyn odwołania Sitterle był „brak sterowalności”. - Myśli samodzielnie, nie przyjmuje wszystkiego bezkrytycznie od swoich przełożonych, naraża się. Był twardym negocjatorem - dodaje.

  Udaje nam się dodzwonić do Dariusza Sitterle. O kulisach odwołania rozmawiać nie chce. Chętnie za to rozmawia o ursynowskiej kulturze. Za swoje osiągnięcie uznaje... nawiązanie współpracy z Multikinem. - Ówczesna dyrekcja kina zgodziła się obniżyć cenę wynajmu kilkakrotnie. Ja to wymyśliłem - mówi Sitterle.

  Jego zasługą jest podniesienie na wyższy poziom organizacyjny „Muzycznego Lata na Ursynowie”, imprezy plenerowej, na której zjawia się nawet kilka tysięcy osób. Ponadto - nawiązanie współpracy z Filharmonią Narodową, której Orkiestra Kameralna często gościła na Ursynowie w ostatnich latach.

  - Udawało mi się też przekonać gwiazdy z topu, by zagrały na koncertach kolędowych - dodaje naczelnik. To on jest również pomysłodawcą systemu losowania bezpłatnych wejściówek na darmowe imprezy kulturalne organizowane przez ratusz. System równie często chwalony, co krytykowany, bo zawsze chętnych jest więcej niż miejsc.

  Sitterle chciałby, aby dzielnica nie poprzestała na budowie drugiego domu kultury. - Bo spółdzielcze domy kultury są prywatne i w każdej chwili mogą zniknąć, a na Ursynowie jest bardzo duża potrzeba kultury - przekonuje.

  I tylko w tym zgadza się z nim Elżbieta Igras, była radna Ursynowa, artystka, była szefowa komisji kultury w Radzie Dzielnicy. Sitterle nie szczędzi słów krytyki.

  - Jestem szczęśliwa z powodu zmiany na stanowisku naczelnika ursynowskiej kultury - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl. - Już dawno trzeba było odświeżyć „układ” w kulturze. Nie mogę powiedzieć wszystkiego, bo zagrożą mi sądem - stwierdza Igras. Odwołanemu naczelnikowi zarzuca zorganizowanie własnej „stajni”, co w świecie kultury oznacza nic innego jak zapraszanie ciągle tych samych nazwisk.

  - Radna Igras miała ambicję zostać dyrektorem Domu Sztuki, czyli takim Sitterle, ale się nie udało. Pewnie dlatego go nie znosi - komentuje tę niechęć Piotr Guział.

  Idą zmiany w ursynowskiej kulturze

  Wiceburmistrz Klaudiusz Ostrowski nadzorujący kulturę przyznaje, że ma podobne wrażenie co jego partyjna koleżanka z Platformy Obywatelskiej. Po ośmiu latach rządów naczelnika Sitterle przyszedł czas na nowy etap. - W tym roku będę chciał trochę odświeżyć niektóre cykle. Zależy mi również na zmianie systemu dystrybucji biletów, aby osoby zapracowane miały szansę skorzystać z naszej oferty - mówi Ostrowski. Zapowiada też, że wkrótce pojawią się też wydarzenia z biletami odpłatnymi.

  Dymisja wieloletniego naczelnika to niewątpliwie koniec pewnej epoki w ursynowskiej kulturze. Ratuszowy wydział kultury w najbliższym roku czeka przekształcenie z impresariatu, organizującego imprezy dla mieszkańców, w jednostkę zajmującą się rozliczeniami i przyznawaniem dotacji domom kultury, czyli tak jak to jest w innych dzielnicach. Powód? Kończy się budowa drugiego samorządowego domu kultury przy ul. Gandhi i to on przejmie na siebie rolę organizatora wydarzeń kulturalnych, za które urząd tylko zapłaci.

  Nowy naczelnik kultury ma się pojawić w urzędzie od lipca. Zostanie wybrany w konkursie. - Zależy mi na osobie z zewnątrz, niezwiązanej z wydziałem - mówi burmistrz Ostrowski. Koordynatorem wydziału został tymczasowo Jerzy Chudzyński, który przed laty pełnił funkcję szefa tej jednostki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  39Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Przeciek 39 14 dni temuocena: 80% 

   Z ostatniej chwili: Dom Sztuki do wyburzenia w tym roku. Nowe władze Jar przenaczyły teren pod inwestycje mieszkaniową.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joasia z Podlasia 38 14 dni temuocena: 71% 

   Liczę że i imię profesjonalizmu i dziwnikarskiej żetelnosci pan redaktor Sławomir Kińczyk naświetli nam niejasne i niezrozumiałe przyczyny tak spektakularnej operacji odwołania pana naczelnika. Plotki jakie krążą są zatrważające i wzajemnie się wykluczają. Sama słyszałam, że poszło o Dom Sztuki i zakończenie finansowania tej instytucji z funduszy dzielnicy? Czy to prawda?

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sęk 37 15 dni temuocena: 100% 

   piszecie : "Z naszych informacji wynika, że do ratusza w ostatnich dniach miał dotrzeć list, w którym Multikino wymienia problemy we współpracy z wydziałem kultury" JAKIE PROBLEMY miało MULTIKINO we współpracy ? Od tylu lat współpracowało , a w tym roku było wyjątkowo inaczej, bo uruchomiono szatnie bardzo sprawnie funkcjonującą ! W czym pojawił się problem ??? MAMY PRAWO WIEDZIEĆ !

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mleczo 36 16 dni temuocena: 86% 

   Siterle apodyktyczny? Tak samo prawdziwe jak święty Mikołaj w ciąży. Bardzo kulturalny i życzliwy człowiek.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dariusz 35 16 dni temuocena: 100% 

   Życzkiwy hahahaha

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~primas 34 18 dni temuocena: 100% 

   uff całe szczeście że artykuł nie jest z 1 kwietnia

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xd 33 17 dni temuocena: 100% 

   nie jest

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joana Palicuk 32 18 dni temuocena: 53% 

   Poznałam tego człowieka dawno temu. Znam też jego żonę. Odkąd został tym kim był to dzień dobry sąsiadowi powiedzieć nie łaska. Skonczony prostak ze wsi z kompleksami tak jak jego małżonka w mojej opinii. Osobiście życzę tej spolecznie szkodliwej jednostce by skutecznie i na trwałe zniknęła z świadomości Ursynowian. Niech ten rzekomy specjalista razem ze swoim kolegą Łukaszem Ciołko robię zawrotną karierę w sektorze prywatnym.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franciszek Maślanka 31 18 dni temuocena: 69% 

   Skowyt świń oderwanych od koryta nie zagłuszy radosnej pieśni jutrzenki! Odcięto hydrze łeb ale trzeba ją zabić a na jej grobie zasadzić zdrowe drzewo Ursynowskiej Kultury.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xoxoxoxoxox 30 19 dni temuocena: 64% 

   Najpierw Ciołko. Potem Sitterle. Przypadek? Naczelnik Wydziału Kultury jest w istocie szefem nieustającej kampanii wyborczej burmistrza za kulturę odpowiedzialnego. Widać efektywność jego pracy była marna biorąc pod uwagę wynik oszołamiający wynik głosów na byłego burmistrza Ciołkę (ok 0,3% ). Z tego logicznego powodu musiał zostać zwolniony. Jeżeli jego następca będzie człowiekiem z teczki to na miejscu burmistrza Ostrowskiego szukałbym pracy już dziś. Przy takim oporze materiału w postaci "niezwalnialnych" urzędasów skazany jest na spektakularną porażkę. No chyba, że naczelnikiem zostanie specjalista i menadżer z prawdziwego zdarzenia jak Beata Rusinowska bądź ktoś takiego formatu.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wiktor 29 18 dni temuocena: 63% 

   heeheh co za bzdury :D

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Auswajsenmachen 28 20 dni temuocena: 71% 

   Złym człowiekiem był on. Osobiście uważam że powinien spotkać go los Dantona. Jak zadecyduje historia to pytanie aktualne. Ludzi jego pokroju powinno się izolować od społeczeństwa. Jego dwór klakierów, bałwanów i nepotów powinien zostać na wiary cztery rozy....

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anula 27 22 dni temuocena: 57% 

   wszyscy tacy obuzeni ale tylko pojawi sie informator to zarazkazdy idzie gdzie sie da bo za darmo te same osoby kozystaja ktos musi to zorganizowac najlepiej i najlatwiej krytykowac do tego nie trzeba rozumu

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziomek34 26 22 dni temuocena: 65% 

   hahaha proszę pani każdy może iść do Domu Sztuki w środę i ustawić się w kolejce. Takie rozwiązanie zaproponował pan Łukasz Ciołko a nie ex naczeliczyna. Chodzą co sami ludzie bo wszystko jest pod seniorów od 20 lat robione i tylko oni chodzą na ten paździerz z kostnicy który zapodawał wspomniany urzędas razem z ex burmistrzem. Winny temu urząd. Na dyrektora na Kajakowej wzięli jakąś galopująca 50 dla której Nirvana to młodzieżowy zespół. Może chodzą ci sami bo innych nie ma.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 25 22 dni temuocena: 81% 

   Apodyktyczny, nieprzewidywalny- wypisz wymaluj... pszczelarz dominiak. Więc czekam na papier i dla niego.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec zapszaniec 24 22 dni temuocena: 86% 

   Mam to w rzyci.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swojak 23 23 dni temuocena: 69% 

   Czyli jak zwykle miernoty musiały zwolnić fachowca bo im zagrażał i co ważniejsze był fachowcem! Nie był też kolegą nowych wiceburmistrzów. Dziwne, że Kempa się na to zgodził, kto więc rządzi Kempą?

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cola 22 18 dni temuocena: 86% 

   Kempą rządzi partia i żona (taka jest właściwa kolejność). Sitterle nie był niczyim "kumplem" tylko fachowcem zatrudnionym za czasów Guziała. Szambo rozlało się po całym ratuszu dzięki Kempie. System kolesiostwa, donosicielstwa kwitnie. Wyrazy podziwu, że ktoś taki jak p. Darek tyle był w stanie z tymi idiotami wytrzymać, inni naczelnicy dużo wcześniej nie wytrzymali....

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lulu 21 23 dni temuocena: 83% 

   Oooo.... widzę, że Wydział Kultury w natarciu hahaha Przestańcie stawiać łapki to raz w górę, to raz w dół w zależności od potrzeby. :) I tak każdy w urzędzie ma o was wyrobione odpowiednie zdanie. :) Może Pan burmistrz wreszcie weźmie pod lupę całe to towarzystwo i zajmie się odpowiednimi czystkami w gnieździe tych os?

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Murek 20 23 dni temuocena: 84% 

   Jak wogóle to towarzystwo można "kulturą" nazwać....? To raczej stado os, szerszeni, które karmią się nienawiścią. Kibicujmy burmistrzowi w dalszych porządkach.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 46 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nina 19 23 dni temuocena: 64% 

   Podniósł na wyżyny kulturę ursynowską - hihi hihi hihi - kabaret to mało, takich bzdur nawet tam nie znajdziesz. Był o 8 lat za długo, jeszcze trochę, a nie byłoby kultury na Ursynowie.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ela 59 18 23 dni temuocena: 69% 

   Cały wydział do wywalenia jest! To ludzie którzy przez lata trwali w tym zgniłym układzie. Byli świadomymi wykonawcami jego poleceń. Sam tow. Chudzyński był naczelnikiem przez lata i on wprowadził swojego protegowanego na stołek gdy sam w okolicznościach niejasnych usunął się w cień. Tak było. Teraz czas odważnie podejść do tematu i zwolnić wszystkich!

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~senior 17 23 dni temuocena: 11% 

   Beata Rusinowska powinna zostać naczelnikiem! Jest to jedyna kompetentna osoba w dzielnicy!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Viola 16 18 dni temuocena: 100% 

   Rzeczywiście, świetna kandydatka do tego szamba, bardzo tam pasuje. He, he....

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 15 23 dni temuocena: 54% 

   "Pytamy burmistrza Roberta Kempę za co wyrzuca Dariusza Sitterle. - Nie komentujemy decyzji personalnych - rzuca krótko." Bezczelny. Co to znaczy nie komentujemy? A właśnie że masz ziomeczku obowiązek tłumaczyć się z każdej decyzji, bo twoja posada to funkcja publiczna opłacana z pieniędzy podatnika, którą otrzymałeś (niestety) w wyniku wyborów. Nie komentujemy to za caratu - coś się panu, szanowny "burmiszczuniu" jak zwykle pomieszało.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalina 14 18 dni temuocena: 100% 

   W punkt!

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trix 13 23 dni temuocena: 85% 

   Głowa do góry! Doświadczenie B. Dominiaka pokazuje, że jeśli Kempa zwalnia naczelnika to w przyszłej kadencji zrobi go wiceburmistrzem :)))

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~finito 12 23 dni temuocena: 73% 

   Nie będzie przyszłej kadencji tego pana.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maria 11 23 dni temuocena: 69% 

   największe szambo tego wydziału niestety w nim nadal zostało....

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lulu 10 23 dni temuocena: 57% 

   Lepszego Naczelnika Kultury z całą pewnością nie znajdziecie. Trudno bowiem o takich profesjonalistów na rynku pracy. Kto by się jednak tym przejmował. Najlepiej wsadzić "na stołek" swojego, partyjnego, ciemnego i zgniłego kartofla.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Viola 9 18 dni temuocena: 100% 

   To niestety koniec pewnej epoki - ludzi kompetentnych, wykształconych, o olbrzymiej kulturze osobistej. Sitterle niestety miał swoje zdanie i umiał to uzasadnić, a to nie pasuje ani partii, ani pracownikom wydziału kultury. Może by Kempa zajął się ich kompetencjami (i swoich burmisiów) - idiota, który ma władzę zawsze będzie chciał zniszczyć mądrzejszego.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artysta kombinator 8 23 dni temuocena: 58% 

   Pan Siterlle znany jest z obcesowej osobowości, która zostawiła przez tyle lat, zgliszcza z ursynowskiej kultury, tej tworzonej przez lokalnych artystów. Wstyd i hańba, ze taka persona zarzadzała kulturą w imieniu urzędu miasta!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~i se ne wrati 7 23 dni temuocena: 89% 

   Lokalni artyści też podlegają ocenie. Epoka sprowadzania kultury do wystepów "lokalnych artystów ", bez względu na ich aktualny poziom już minęła.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-Wiktor 6 23 dni temuocena: 70% 

   Brawo wydziałowe żmije :) wreszcie wam się udało! cały ten wydział jest do wymiany...

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 70 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urzedniczka 5 23 dni temuocena: 69% 

   Prawda, burmistrz lepiej by na tym wyszedł i miałby lepszy porządek jakby zespół zmienił a naczelnika zostawił

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 72 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Murek 4 23 dni temuocena: 74% 

   Najwięksi plotkarze i donosiciele niestety zostali....i to jest bardzo smutne.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 58 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KAMIL 3 23 dni temuocena: 48% 

   Teksty Guziała niezmiennie żałosne

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urzedniczka 2 23 dni temuocena: 63% 

   Bredzisz, Piotr Guział jest super :) mam nadzieję że kiedyś wróci na Ursynów

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 51 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 1 22 dni temuocena: 63% 

   Urzedniczka- panienka z guziałowej puli znajomków?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2682 sekundy
  REKLAMAA-2-zyczenia-dzielnica-18-22