REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Kinomaniacy, szykujcie się na ambitne kino na Wiolinowej. Do Domu Sztuki po latach przerwy powraca Dyskusyjny Klub Filmowy.

  Przez najbliższe kilka miesięcy Dom Sztuki zamieni się w przyczółek ambitnego kina. Dzięki współpracy z UCK “Alternatywy" i dofinansowaniu z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy na Wiolinową powróci Dyskusyjny Klub Filmowy. Starsi kinomaniacy z Ursynowa na pewno dobrze go pamiętają.

  - Jestem zadowolony, że pokazy będą odbywać się w Domu Sztuki. To będzie nawiązanie do tradycji, tyle że w nowszej technologii. Ludzie z nostalgią wspominają czasy dawnego DKF. Nie ukrywam jednak, że bardzo zależy nam na młodej widowni i na jej edukacji filmowej - mówi dyrektor Domu Sztuki Sławomir Gąsiewski.

  Dlatego spośród wybranych tytułów każdy znajdzie coś dla siebie - młodsi i starsi. Repertuar wybierał Andrzej Bukowiecki - niegdysiejszy dyrektor Domu Sztuki. Również on będzie prowadził pokazy i dyskusje. Filmoznawca i pasjonat kina był także współtwórcą pierwszego DKF na Wiolinowej. 

  - Na pewno będą to filmy świeże - premierowe lub zaraz po premierze. Będą to pozycje artystyczne i studyjne. Poruszające aspekty społeczne i moralne oraz dające powód do dyskusji i głębszej refleksji - zapewnia obecny dyrektor Domu Sztuki.

  Pierwszy seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego “Dom Sztuki” odbędzie się już w czwartek, 28 kwietnia o godzinie 19. Na pierwszy ogień idzie “The Hand of God” (Ręka Boga) w reż. Paolo Sorrentino. Film został dwukrotnie nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

  Wstęp jest płatny. Chętni wykupują karnet za 45 zł na 10 pokazów i stają się członkami DKF. To jedna z zasad federacji, w ramach której funkcjonować będzie ursynowski klub. Karnet - do odbioru w kasie Domu Sztuki z dowodem zakupu - można wykupić na stronie biletyna.pl. Kolejne pokazy będą odbywać się co miesiąc - w maju będą dwa pokazy - w wybrane czwartki o 19.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.6304 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022