REKLAMAA1 QCLINIQUE 22.11.2021 - 21.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Długo zalegające liście całkowicie przykryły ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż muru Toru Wyścigów Konnych. Widok chociaż zjawiskowy, na dłuższą metę może być niebezpieczny. Po naszej interwencji mieszkańcy mogą już chodzić i jeździć po stabilniejszej nawierzchni.

  Jeszcze do niedawna wzdłuż muru Toru Wyścigów Konnych przy ul. Puławskiej spacerowicze i rowerzyści zamiast po asfalcie poruszali się po dywanie z liści. Taki widok niewątpliwie robi wrażenie. Nie jest też czymś niespodziewanym – w końcu mamy jesień.

  Jednak to, co piękne, może być też niebezpieczne. Zwłaszcza po opadach deszczu, których ostatnio nie brakuje. Namoknięte liście nie są najlepszym podłożem do spacerów czy jazdy na rowerze – są śliskie i łatwo się na nich wywrócić. Dlatego zapytaliśmy Zarząd Oczyszczania Miasta, dlaczego nie zostały od razu uprzątnięte.

  - Chodniki w tej dzielnicy sprzątane są z różną częstotliwością, w zależności od lokalizacji i natężenia ruchu – od codziennie, przez 3 razy w tygodniu po sprzątanie interwencyjne. Wskazana lokalizacja jest właśnie porządkowana interwencyjnie - po kontroli stanu czystości prowadzonej przez patrole ZOM, które codziennie monitorują miasto – mówi Zofia Kłyk, rzeczniczka ZOM.

  Szybkie sprzątanie

  Po naszej interwencji liście z chodnika zostały uprzątnięte i czekały w workach na odbiór.

  Ale chodnik to nie wszystko. Mnóstwo liści zalegało również na pasie zieleni wzdłuż muru.

  - Ponieważ liście zwiewane są na chodniki także z terenów zieleni przyulicznej, za które odpowiada w tym miejscu Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, to przekazaliśmy zgłoszenie o zalegających liściach do tej jednostki. Zsynchronizowanie prac pozwoli osiągnąć trwały efekt czystej ścieżki – przekonuje rzeczniczka ZOM.

  Wygląda na to, że kolejnego dywanu z liści wzdłuż muru na Puławskiej mieszkańcy już nie uświadczą. Gdyby jednak było inaczej, sami mogą zgłosić potrzebę ich uprzątnięcia na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Emerytka89 3 21 dni temuocena: 64% 

   Za komuny żyło się lepiej pod każdym względem. A i na arenie międzynarodowej mając za sojuszników Rosjan coś znaczyliśmy. Teraz wyzysk, kapitalizm, degeneracja, wyludnienie, sami emeryci już w tym kraju. Nasza armia nie ma szans w starciu z Białorusią wzmocnioną weteranami ze spenazu Putina. Zachód palcem nie kiwnie jak nas wystrzelają. W PRLu była służba zdrowia, edukacja, wczasy zakładowe, kolonie, praca dla każdego. Kler niestety nie został pokonany i przejoł władzę i teraz ciemnota panuje. Wyjechałbym ale starych I chorych nie chcą za bardzo na zachodzie. Emeryturę mam 1400 - resztę mi zabrali. Myśl o eutanazji.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~grabie 2 21 dni temuocena: 80% 

   W serialu "Dom" pokazano jak to powinno wyglądać - był dozorca Popiołek, który miał miotłę i nie wahał się jej użyć. A teraz są ZZ-my, ZOM-y, SR-omy, w ursynowskim urzędzie wiceburmistrz od zieleni, wydział zieleni, ogrodnik dzielnicowy na etacie, urzędnicy lekką rączką przelewają ekipom sprzątającym setki tysięcy złotych z naszych podatków, a na chodniku i ścieżce rowerowej wzdłuż Wyścigów leży sobie kilometrowy dywan z liści. Komu i z którego ratusza trzeba zabrać ciepły stołek i dać miotłę?

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 21 dni temuocena: 60% 

   A ten dozorca to mieszkał na chodniku i pracował za dobre słowo? Nie, czasy i sytuacja były diametralnie różne. Nikt nie chciałby teraz utrzymywać takiego dozorcy w każdym domu. Poza tym Wyścigi to pustkowie, który dozorca by miał niby ogarniać ten teren, skoro teraz nawet liści nie można spalić, nie mówiąc o używaniu dmuchaw.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3835 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021