REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lutego 2021, 15:55

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dywany boho, podobnie jak wnętrza w tym stylu, potrafią naprawdę zaskakiwać. Często są to rozwiązania kolorowe, różnorodne i niezobowiązujące. Potrafią posiadać również takie elementy, jak frędzle czy patchworkowe dodatki – jak więc, z tak dużej gamy produktów, wybrać odpowiedni dywan w stylu boho?

  Wnętrza boho – niezbędne połączenia

  Gdy wchodzi się do jakiegokolwiek wnętrza w stylu boho, na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to przestrzeń urządzona w sposób przypadkowy. Wiele jej elementów nie pasuje wprost do innych, niektóre mogą wydawać się nawet niepasujące do siebie. Często jednak, po krótkiej chwili, wszystko zaczyna się łączyć w spójną całość, tworząc zwartą kompozycję. I jest to klucz do wnętrza boho – nie może być ono jedynie zbieraniną przypadkowych elementów, ale muszą być one świadomie do siebie dobrane. Tylko wtedy osiągniemy nasz cel, który nie zamieni się w niekontrolowany chaos w naszej przestrzeni.

  Jednocześnie, sam styl boho daje olbrzymie możliwości, dlatego wybór odpowiedniego dywanu będzie tutaj i prostym, i jednocześnie trudnym zadaniem.

  Dywany boho – szerokie możliwości

  W praktyce niemal każdy dywan może okazać się odpowiednim wyborem do wnętrza w stylu boho. Wynika to z tego, że z założenia, poszczególne elementy nie będą pasować tutaj do siebie wprost, w końcu w boho wpisana jest niedoskonałość. Sam styl jest również bardzo szeroki, co również sprawia, że wiele dywanów sprawdzi się tutaj znakomicie.

  Pojawia się jednak trudność – chociaż w praktyce wiele dywanów sprawdzi się we wnętrzach boho, relatywnie niewiele z nich sprawdzi się w tym jednym, konkretnym wnętrzu. Dlatego dywan w stylu boho musi zostać dokładnie zaplanowany, tak jak cała przestrzeń, aby tworzyły ze sobą spójną kompozycję.

  Cele i zadania dywanu

  To, na jaki dywan się zdecydujemy, powinno być uwarunkowane nie tylko estetyczną spójnością, ale również funkcjami, które dywan ma w danym pomieszczeniu spełnić. Jeżeli ma być nim optyczne powiększenie wnętrza, warto zdecydować się na dywan, który jest duży i jasny. Jeżeli jednak chcemy, z pomocą dywanów, podzielić większe pomieszczenie na strefy, dobrym rozwiązaniem będzie wybór kilku innych od siebie dywanów w mniejszych rozmiarach. W przypadku boho dywany te powinny współgrać ze sobą kolorystycznie, chociaż możliwe są odstępstwa od tej reguły, w końcu boho musi być odrobinę szalone – nie zapominajmy jednak o tym, by przestrzeń nie stała się przypadkową zbieraniną różnych od siebie mebli i dodatków.

  Jeżeli w naszym wnętrzu ważna jest podłoga, którą warto się chwalić i którą warto eksponować, dywan powinien być jedynie dodatkiem, który będzie odpowiednio ją eksponował, odsłaniając w kluczowych miejscach pomieszczenia.

  Wymiary dywanu

  Dywan powinien zostać odpowiednio dopasowany do wnętrza, w którym będzie się znajdował. O ile sami zdecydujemy, czy ma być on dywanem małym, czy dużym, w wielu przypadkach musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar w kontekście innego elementu pomieszczenia.

  Dywan powinien być oddzielony o około 100 cm od ścian pomieszczenia. Dzięki temu możliwe będzie otwieranie m.in. drzwi do pokoju, a dywan nie będzie ich blokował. Jeżeli dywan ma znajdować się pod meblem, warto go eksponować – dlatego powinien wystawać on spod niego na przynajmniej 40 cm.

  W przypadku chęcią zakupu dywanu do korytarza powinien on być o około 60 cm krótszy, niż sam korytarz, i o około 15 cm węższy. W przypadku, gdy dywan ma znajdować się pod stołem, warto założyć, żeby wystawał on o przynajmniej 120 cm w każdą stronę, dzięki czemu nie będzie się on poruszał i będzie odpowiedniej wielkości również dla osób, które będą przy nim siedzieć czy poruszać samymi krzesłami podczas siadania.

  Wysokość włosia

  Przed zakupem dywanu warto rozważyć odpowiednią wysokość jego włosia, zwanego również runem. Pamiętać należy, że liczy się również to, jak gęste ono będzie. Dywany o długim włosiu często są bardzo wygodne i przyjemne w dotyku, jednak nie sprawdzą się w przypadku częstego ich użytkowania, gdyż bardzo szybko będą się brudzić. Podobnie, będą one złym rozwiązaniem, jeżeli w danym pomieszczeniu będzie przebywało domowe zwierzę – sprawdzą się za to idealnie np. w sypialni. W salonie, czy innym pomieszczeniu, w którym przebywamy często, dywan powinien mieć krótkie włosie, które jest praktyczne i łatwe w czyszczeniu.

  Artykuł załadowany: 0.4066 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021