REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Michał Łubian)

  To już 14. raz ciemną nocą będzie można pobiegać wśród drzew i oddać hołd umarłym. Biegacze z Ursynowa organizują Dziady Kabackie.

  Uczestnicy biegu Dziady Kabackie tradycyjnie już mają do pokonania leśnymi ścieżkami dystans 10 km. Po drodze będą zatrzymywać się, by zapalić znicze w miejscach pamięci. Odwiedzą dwa miejsca straceń Polaków w czasie II wojny światowej, miejsce katastrofy samolotu "Kościuszko" oraz symboliczną mogiłę powstańca przeniesionego na wojskowe Powązki.

  - Tempo biegu będzie niezbyt szybkie, z przerwami co kilkanaście minut na zapalenie zniczy w miejscach pamięci i krótki odpoczynek. W tym roku chcę zrobić uczestnikom niespodziankę, żeby było trochę inaczej niż zwykle! - zapowiada Basia Muzyka, jedna z organizatorek biegu.

  Bieg narodził się w 2005 roku, kiedy trzy osoby skrzyknęły się na forum internetowym "Kabackie laski", by wspólnie pobiegać w noc dawnego obrzędu Dziadów. Po latach grupa amatorów mocnych wrażeń urosła. W ubiegłym roku z latarkami pobiegło ponad sto osób, niektórzy z psami.

  Najbliższe Dziady Kabackie (zwane też Biegiem Dziadów) ruszają w czwartek, 31 października o godz. 22:50 z parkingu Tesco na Kabatach. Przewidziane są 3-4 postoje. Warto zabrać latarki, czołówki, świeczki, można też wziąć coś do picia. Biec mogą też psy, ale tylko na smyczy. Koniec biegu planowany jest ok. 1:30.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2962 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----24-02-2020