REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 listopada 2019, 11:26 komentarzy 1

  (Michał Łubian)

  Ponad stu biegaczy, nie tylko z Ursynowa, pobiegło w nocy śladami miejsc pamięci w Lesie Kabackim. To 14. edycja biegu "Dziady Kabackie". W tym roku z mickiewiczowskim akcentem.

  Impreza organizowana przez ursynowskie środowisko biegaczy związanych z cotygodniowym Parkrunem, cieszy się ogromną popularnością. Późnym wieczorem przy stacji metra Kabaty zjawiło się 107 osób, chętnych do pełnej wrażeń przebieżki ścieżkami Lasu Kabackiego. Trasa liczyła ok. 10 km.

  -To zupełnie inne bieganie niż w dzień. Las jest zupełnie inny, biegamy w dużej grupie, nie za szybko, są niesamowite emocje. Widać oczy zwierząt leśnych, które nam się przyglądają. Jest dreszczyk! - mówi Basia Muzyka, współorganizatorka biegu.

  Uczestnicy "Dziadów Kabackich" odwiedzają miejsca pochówku bądź śmierci w Lesie Kabackim. Znajduje się tam symboliczny grób nieznanego powstańca warszawskiego, dwie tablice pamiątkowe w miejscach rozstrzeliwań Polaków w czasie II wojny światowej, wreszcie - miejsce katastrofy samolotu Kościuszko z 1987 roku.

  W każdym z nich biegacze zapalali znicze, modlili się, myślami byli z tymi, którzy odeszli. Organizatorzy przygotowali niespodziankę - po raz pierwszy podczas "Dziadów Kabackich" przy miejscach pamięci czytali przejmujące fragmenty "Dziadów" Adama Mickiewicza, które w scenerii ciemnego lasu, w taką noc, zabrzmiały szczególnie.

  - "Dziady" zazwyczaj czytaliśmy i słyszeliśmy raz czy dwa - w szkole, w teatrze. Ale okazuje się, że po tych latach, te słowa - przypomniane podczas biegu - cały czas w nas żyją. Obrząd "Dziadów" jest z nami zrośnięty - mówi Basia Muzyka.

  Za rok 15. edycja "Dziadów Kabackich", na którą organizatorzy zapraszają już dziś. Popularny bieg to nie tylko uczczenie zmarłych, ale też nawiązywanie znajomości i kontaktów, świetna impreza integracyjna dla osób, które lubią bieganie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Balbina 1 2 miesiące temuocena: 0% 

   Dziady to projektowały wiadukt na Karczunkowskiej - dziady z pkp

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3075 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020