REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 października 2018, 15:40 komentarzy 1

  (Michał Łubian)

  REKLAMA

  To bieg dla wszystkich, nikt się nie ściga, a atmosfera jest niepowtarzalna. Ciemna noc, jedyna taka w roku, gdy biegacze z Ursynowa organizują Dziady Kabackie.

  Wszystko zaczęło się 13 lat temu, kiedy trzy osoby skrzyknęły się na forum internetowym "Kabackie laski", by wspólnie pobiegać w noc dawnego obrzędu Dziadów. Po latach grupa amatorów mocnych wrażeń urosła. W ubiegłym roku z latarkami biegło już około stu osób.

  Uczestnicy biegu mają do pokonania dystans 10 km ścieżkami Lasu Kabackiego, po drodze będą zatrzymywać się, by zapalić znicze w miejscach pamięci.

  - Chcę, żeby trasa była inna niż przed rokiem, żeby było tajemniczo, dziko. Tempo biegu będzie niezbyt szybkie, z przerwami na zapalenie zniczy w miejscach pamięci. Północ zastanie nas w lesie -  mówi Basia Muzyka, jedna z organizatorek biegu.

  W ubiegłym roku biegacze odwiedzili dwa miejsca straceń Polaków z czasu II wojny światowej, oznaczone pamiątkowymi tablicami Tchorka, miejsce katastrofy samolotu Kościuszko oraz symboliczną mogiłę powstańca przeniesionego na wojskowe Powązki.

  Dziady Kabackie (zwane też Biegiem Dziadów) ruszają jutro, 31 października o godz. 22:50 z parkingu Tesco na Kabatach. Przewidziane są 3-4 postoje, aby zapalić znicze w miejscach pamięci. Koniec biegu planowany jest ok. 1:30.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 47

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2708 sekundy
  REKLAMA