REKLAMAA1 SanGiovanni 01.11.2021 - 30.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 listopada 2021, 15:33 komentarzy 5

  (Urszula Kuk)

  Ponad stu biegaczy przebiegło w nocy śladami miejsc pamięci w Lesie Kabackim. 15. edycja biegu "Dziady Kabackie" przebiegała w aurze tajemniczości i mocnych wrażeń!

  Po roku pandemicznej przerwy wróciła impreza organizowana przez ursynowskie środowisko biegaczy związanych z cotygodniowym sobotnim Parkrunem. Chętnych do nocnej przebieżki nie brakowało. W niedzielę późnym wieczorem spotkali się przy metrze Kabaty i wystartowali na 10 kilometrową trasę.

  - Dopisała nam bardzo dobra pogoda. Każdy z ponad 100 uczestników stwierdził, że nocne bieganie w tak wyjątkową noc jak Dziady, to zupełnie inne odczucia. W nocy nawet liście inaczej szeleszczą pod stopami - mówi współorganizatorka "Dziadów Kabackich" Barbara Muzyka.

  Uczestnicy biegu odwiedzili 4 wyjątkowe punkty w Lesie Kabackim i zapalili znicze pod dwoma miejscami pamięci, symbolicznym grobem powstańca oraz w miejscu katastrofy lotniczej. Zgasili latarki i w ciemnościach oddawali cześć zmarłym w kabackim rezerwacie.

  - Jedynie światło zniczy oświetlało nas podczas minuty ciszy, jaką poświęciliśmy pod każdym z miejsc pamięci. Klimat, jaki nam tam towarzyszył, był tajemniczy i pełny zadumy - dodaje Muzyka.

  W trakcie samego biegu było jednak dosyć wesoło. Uczestnicy rozmawiali na przeróżne tematy - nie zabrakło też elementów humorystycznych. 

  Za rok 16. edycja "Dziadów Kabackich", na którą organizatorzy zapraszają już dziś. Popularny bieg to nie tylko uczczenie zmarłych, ale również nawiązywanie znajomości i kontaktów oraz świetna impreza integracyjna dla osób, które lubią bieganie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~3er 5 24 dni temuocena: 67% 

   A zwierzaki lesne sie zastanawialy co to za holota im depcze sciezki i halas robi. Z jednej strony ganiamy ludzi za lazenie po lesie, a pozniej 100 biegaczy powoduje zamet...

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prapradziad 4 23 dni temuocena: 33% 

   Zwierzaki się nie zastanawiały. Były przerażone. Tłum hałasujących ludzi z setkami świateł w środku nocy. I nikt ich nie broni. Bo jak petardy strzelają w sylwestra to psy się boją. I tu mają tłumy obrońców. Jak dzikiej zwierzynie leśnej funduje się wielokrotnie gorsze katusze to chwali się organizatorów tego stanu. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że nie ma prawdziwych obrońców praw zwierząt, przyrody itp. Są tylko szukający poklasku lub prywatnych korzyści gdy już jakiś temat robi się głośny medialnie.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 3 24 dni temuocena: 60% 

   Ich kolana, ich sprawa, ale faktem jest, że sporo osób spaceruje po lesie bez żadnego oświetlenia, nawet bez odblasku. Dlatego jadąc rowerem ustawiam swój szperacz na 50 metrów w przód, wolę kogoś oślepić, niż rozjechać.

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nadęty 2 25 dni temuocena: 100% 

   Najważniejsze to pochwalić się na fejsie!

   Edytowany: 24 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Helmut 1 25 dni temuocena: 0% 

   Super!

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3977 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022