REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  - Wszystkie dzieci powinny wsiadać na rower w kasku dla swojego bezpieczeństwa - ursynowska radna Ewa Cygańska chce wprowadzenia nowych przepisów i pisze petycje do władz krajowych. Ministerstwo odpowiada, że trwają analizy. Przeciwko pomysłowi jest środowisko rowerowe.

  W tej chwili w Polsce nie ma obowiązku zakładania dzieciom kasków rowerowych na głowę, ale wielu rodziców na Ursynowie je stosuje.

  - Lepiej dmuchać na zimne. W razie upadku, dziecko na pewno mniej ucierpi niż bez niego - mówi Magda, mama 11-letniego Kuby. Tej ursynowiance podoba się pomysł wprowadzenia obowiązkowego noszenia kasku przez dziecko podczas jazdy na rowerze.

  "Chirurdzy biją na alarm"

  Radna Ewa Cygańska to kolejna społeczniczka z Ursynowa, która chce poprawiać bezpieczeństwo na ścieżkach rowerowych. W maju inna radna - Sylwia Krajewska - proponowała instalowanie progów zwalniających dla jednośladów. Pomysł został ostro skrytykowany przez opinię publiczną, choć problem z przekraczaniem prędkości przez rowerzystów z pewnością istnieje.

  Cygańska proponuje coś, co może spotkać się z większym zrozumieniem - obowiązkowe kaski dla dzieci. Takie przepisy obowiązują m.in. w Czechach, Chorwacji, Austrii czy Szwecji, choć różny jest w nich próg wiekowy.

   - Dziwię się, że silnym środowiskom rowerowym, które walczą o ścieżki, nie zależy na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Chodzi głównie o te, które samodzielnie poruszają się rowerem. Do działania skłoniła mnie wypowiedź lekarza, którą usłyszałam w telewizji, że chirurdzy biją na alarm, że dochodzi do urazów, bo dzieci jeżdżą bez kasków i często kończy się to tragicznie - mówi Ewa Cygańska.

  Ursynowska radna zainteresowała swoim pomysłem instytucje centralne, m.in. Ministerstwo Infrastruktury. Dość niespodziewanie dostała odpowiedź, że Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zleciła analizę "zasadności wprowadzenia obowiązku jazdy w kasku dla dzieci".

  - Jeśli badania pokażą, że jest to potrzebne zaczną się prace nad zmianą prawa - czytamy w piśmie resortu infrastruktury. Podsekretarz stanu Marek Chodkiewicz sugeruje w nim, że w Polsce mogłoby zostać wprowadzone kryterium wieku poniżej 14 lat.

  Skoro dla rowerzystów, to i dla kierowców...

  Pomysł radnej nie do końca przypadł do gustu działaczom rowerowym. Krzysztof Nawrocki, społecznik i rowerzysta z Ursynowa zwraca uwagę, że przy zwykłej jeździe rowerem liczba urazów głowy jest znacznie mniejsza niż u kierowców samochodów czy pieszych.

  - Jeśli pani radna chce taki obowiązek narzucić rowerzystom, powinna też ubrać w kaski wszystkich kierowców i  wszystkich pieszych. Mogę przytoczyć statystykę z Australii, gdzie narzucono rowerzystom obowiązek jazdy w kasku i teraz się z tego wycofują, bo to spowodowało spadek liczby rowerzystów. Jazda w kasku stała się mniej atrakcyjna - przekonuje Nawrocki.

  Wprowadzenie obowiązkowych kasków rowerowych w USA poskutkowało spadkiem liczby rowerzystów dochodzącym do 48% wśród dorosłych oraz 44% wśród dzieci. Wg badań przeprowadzonych przez dr Dorothy Robinson i opublikowanych przez British Medical Journal w 2006 roku, nie można udowodnić, że wprowadzenie obowiązku używania kasków wpłynęło na zmniejszenie liczby urazów głowy wśród rowerzystów.

  Podobnego zdania są lekarze. Neurochirug ze szpitala pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego twierdzi, że urazów "rowerowych" rzeczywiście jest niedużo.

  - Gros tych przypadków to są urazy kończyn, mamy też wstrząśnienia mózgu i złamania sklepienia czaszki. Niewątpliwie, jak ktoś ma kask to następstwa upadku będą mniejsze. Ale najwięcej dzieci doznaje urazów na trampolinach, deskorolkach, elektrycznych hulajnogach i koniach. Szczególnie dziewczynki - mówi dr n. med. Sławomir Barszcz - specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii.

  Zasadność wprowadzenia obowiązku posiadania kasku dla dzeci na rowerze nie jest więc tak oczywista, jakby mogło się wydawać. Jak się dowiedzieliśmy, analizy prowadzone przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie zostały jeszcze zakończone. Nie wiadomo więc czy dojdzie do zmiany przepisów.

  Obowiązkowe kaski rowerowe dla dzieci - TAK CZY NIE?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kabaciak 41 ponad rok temuocena: 14% 

   Czy to aby nie ta baba odpowiada za zaprzepaszczenie idei Budzetu Partycypacyjnego na Ursynowie, utrate zaufania mieszkancow do akcji spolecznych i ogolnie caly skandal zwiazany z I edycja BP (oraz niechecia ludzi do glosowania kolejnych edycjach)?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał Kuski 40 ponad rok temuocena: 100% 

   ".....ta baba odpowiada za zaprzepaszczenie idei Budzetu Partycypacyjnego na Ursynowie, utrate zaufania mieszkancow do akcji spolecznych ......" Aaa, nie, to taki gość, Radek Wałkuski sie nazywa

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heniek 39 ponad rok temuocena: 38% 

   Cygańska przez 4 lata nie robiła nic, poza braniem diet... niech będzie ... ma rdozinę w Ujazdowskich to walczyła o 195 żeby miała bez przesiadki. Teraz sobie wymyśliła nośne hasło. A może sama założy kask, co jej komórki mózgowe pofałduje ??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał Kuski 38 ponad rok temuocena: 72% 

   ".. proponowała instalowanie progów zwalniających dla jednośladów. Pomysł został ostro skrytykowany przez opinię publiczną" Nieprawda, spotkał się z aprobatą. Podobnie jak propozycja (coraz bardziej realna) obowiązkowego OC i tabl. rej. dla pedalarzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 37 ponad rok temuocena: 35% 

   wyobaż sobie ,jeżeli potrafisz, że po ścieżkach, także po zmierzchu,jeżdżą na hulajnogach,rolkach i innych pojazdach mechanicznych. Jak sobie wyobrażasz przeskakiwanie nad niewidocznym w ciemnościach progiem na tych pojazdach? Ja widzę, od razu że będzie nieszczęście. Aprobatę wyraziło ,może ,wąskie grono tych co nie mają o tym pojęcia!! OC powinno być obowiązkowe także dla pieszych jak upadną i się połamią jak znalazł, tablice, piesi, także powinni mieć(jak uciekną z miejsca przestępstwa, przydadzą się )jak będą przechodzili na czerwonym itd.itd.Czas skończyć z anonimowością pieszych łamiących przepisy .przechodzących na czerwonym, wchodzących na jezdnię z ekranikiem przy nosie,itd.itd.itd.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał Kuski 36 ponad rok temuocena: 63% 

   "Czas skończyć z anonimowością pieszych łamiących przepisy .przechodzących na czerwonym, wchodzących na jezdnię z ekranikiem przy nosie,itd.itd.itd." Piesi, rowerkowy talibie, nie są anonimowi - mogą zostać w każdej chwili wylegitymowani. Pedalarze natomiast,m jako że dysponują znacznie szybszym niż własne nogi rodzajem transportu, w 99% przypadków po potraceniu pieszego/uszkodzeniu samochodu zwyczajnie "dają w długą", i tyle ich widzieli.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~regf 35 ponad rok temuocena: 29% 

   Tak... a gdzie tą tabliczkę sobie pan przyczepi na rowerze ? jakich rozmiarów? A co będzie jak jeżdżę po błocie i zakryje numer ? Widzę po wypowiedzi , że bardzo pana boli jak ktoś jeździ na rowerze, a mnie na przykład boli ludzka głupota bez względu czy to rowerzysty, pieszego czy kierowcy...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał Kuski 34 ponad rok temuocena: 75% 

   "A co będzie jak jeżdżę po błocie i zakryje numer " Weźmiesz pan szmatke i wyczyścisz. Tak jak w autku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wałek Ruski 33 ponad rok temuocena: 33% 

   Na skuterku się tablica mieści to i na rowerze się da. I jak to kurłła jest, że jak trzeba tablice dokręcić to się nie da, bo ten chce rowerkiem po błocie jeździć. Ale juz po kostce jezdzic to się nie da, bo oponka turdefransa cienka i ddr ma być asfaltowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j. 32 ponad rok temuocena: 75% 

   Używając określenia 'pedalarze' sam się Pan wyklucza z jakiejkolwiek dyskusji między ludźmi dojrzałymi. Pozdrawiam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alexxa 31 ponad rok temuocena: 56% 

   Boooszzzzze, czemu w tym kraju politycy chcą regulować nawet ludzkie myślenie. Chcesz .... załóż kask .... nie chcesz .... nie zakładaj! Sam podejmij decyzje i oszacuj ryzyko! Niedługo zalaczną regulować pierdzenie! Masakra W USA nawet na motor nie trzeba mieć kasku - at your own risk. My zalecamy- a Ty rób co chcesz! Azostawcie kaski w spokoju - już widze jak mój nastolatek będzie jeździł w kasku, prędzej zostawi rower w garażu:(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AnnaTol 30 ponad rok temuocena: 50% 

   Pani Cyganska jak zwykle aktywna jedynie PRZED wyborami

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piesza 29 ponad rok temuocena: 50% 

   Konrad, obawiam się że edukacja niewiele da.... rowerzyści na chodnikach (i nie mam tu na myśli dzieci i ich opiekunów) na zwrócenie im uwagi reagują w najlepszym razie lekceważeniem,w najgorszym agresją (głupawy uśmieszek i żenujący komentarz w standardzie ;-(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 28 ponad rok temuocena: 0% 

   widzę że nie zrozumiałaś tego co napisałem! Przeczytaj jeszcze raz od momentu ,"AAA to są przecież....." i pomyśl na spokojnie.Czy wszystkie błędy wytykane rowerzystom, (częściowo słuszne) nie wynikają z braku wiedzy i kultury ,wyniesionej z domu i szkoły, A wiedzę te zdobywamy ,przecież jako piesi.ŻEBY WSIĄŚĆ na rower, powinniśmy ,JAKO PIESI NAUCZYĆ SIĘ przepisów obowiązujących rowerzystów !Podobnie żeby pieszy został kierowcą III w ten sposób wróciliśmy do podstaw, do niedouczonego pieszego. Najpierw trzeba pomyśleć ,poczytać jeszcze jako pieszy, a dopiero....... póżniej wsiadać.Tak jak z wyjazdem za granicę.Nauczyć się nowych przepisów i dopiero wyjeżdżać Ale i to nie zwalnia nas od myślenia! niestety też trzeba myśleć!! aaaa z tym jest coraz gorzej ! U wszystkich! pieszych ,kierowców ,rowerzystów, rolkarzy, i innych jeżdżących.Przy okazji wychodzi kultura osobista.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piesza 27 ponad rok temuocena: 56% 

   przy okazji powinna zawnioskować o CAŁKOWITY zakaz poruszania się rowerzystów po chodnikach - na Ursynowie to prawdziwa plaga !!!! i oczywiście surowe i bezwzględne karanie łamiących prawo niedouczonych najwidoczniej rowerzystów - może kolejny surowy mandat skłoni ich do czytania ze zrozumieniem przepisów drogowych i ich przestrzegania!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zażenowana 26 ponad rok temuocena: 58% 

   To nie tylko problem Ursynowa, najbardziej bawią mnie rowerzyści przeciskający się slalomem między pieszymi wzdłuż Marszałkowskiej przy domach centrum. To już trzeba być skrajnym idiotą, żeby w tak zatłoczonych miejscach pchać się rowerem. Na Ursynowie najbardziej wkurzają rowerzyści, który jeżdżą chodnikiem, mimo tego, że po drugiej stronie ulicy równolegle biegnie ścieżka rowerowa. Takie sytuacje notorycznie zdarzają się np. przy Belgradzkiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 25 ponad rok temuocena: 100% 

   Przypominam, że zgodnie z artykułem 2 Kodeksu Drogowego dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni ani ścieżce rowerowej, ale tylko po chodniku. Osoba dorosła opiekująca się dzieckiem może iść obok niego po chodniku, lub jechać na rowerze - także po chodniku. Artykuł 33 punkt 5. dopuszcza jazdę na rowerze po chodniku osoby dorosłej, właśnie w przypadku, kiedy opiekuje się dzieckiem do lat 10.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 24 ponad rok temuocena: 67% 

   pani piesza, ma pani rację aaale tylko częściowo.Jak pani sądzi, czy rowerzysta urodził się z przyklejonym rowerem,? kierowca przyklejony do samochodu?rolkarz z rolkami na nogach? pieszy z kaflem chodnikowym?.Chyba nie Wszyscy to są piesi od urodzenia! Którzy wychodząc z domu wsiadają "w "i "na" swoje bolidy. Proszę porównać jak zmienia się mentalność tych ludzi podczas jazdy. Wszyscy wszystkim przeszkadzają, przeklinają się,wytykają wszystkie błędy., wszyscy jada zbyt wolno,itd.itd.AAA to są przecież ci ludzie którzy przed chwilą byli pieszymi! rowerzyści też przed chwilą byli pieszymi,tylko nie przygotowali się do jazdy rowerem! nie dotarło do nich że jadąc rowerem obowiązują ich inne przepisy!!!Rowerzysta nie nauczony przestrzegania przepisów, jako pieszy ,,,nie będzie, ich przestrzegał jako zmechanizowany .Zamiast walczyć z rowerzystami powalczcie o ośrodki szkoleniowe dla nich.Gdzie ci piesi, chcący poruszać się rowerem,czy innym, się nauczyć przestrzegania przepisów?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyLeming 23 ponad rok temuocena: 54% 

   Łapy precz od dzieci! Zboki! Pozwólcie rodzicom decydować. Zajmijcie się sprawami miasta. Nieroby jedne!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mala 22 ponad rok temuocena: 50% 

   Popieram

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NR23 21 ponad rok temuocena: 50% 

   A na nartach jest obowiazek jazdy w kasku czy nie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 20 ponad rok temuocena: 91% 

   pani Ewo ,częściowo ma pani rację z kaskami dla dzieci. AAle czy dbanie o dzieci i młodzież,o ich bezpieczeństwo, należy do środowisk? czy do kochających rodziców?!Jak rodzice są bezmyślni, to nie pomogą żadne przepisy.Zamiast rozdrabniać się na kaski, odblaski,dzwonki czy progi spowalniające(w/g mnie do bzdet do kwadratu) , skupcie się na EDUKACJI dzieci i młodzieży!!!!! Czego Jaś się nauczy jako pieszy, za młodu,Będzie umiał jako Jan rowerzysta!!! Zorganizujcie ośrodki szkoleniowe dla rowerzystów!!! które zostały zlikwidowane a w zamian dano ludziom Venturillo z maaasą rowerów i tym samym wprowadzono nowa modę.Modę na rowery.Większość tych niby "rowerzystów to piesi którzy nie wiedzą że wsiadając na rowery, zaczynają obowiązywać ich inne przepisy i obowiązki!!Edukacja,Edukacja!!!A będzie więcej myślenia , a nie bezmózgowia.Jak jest teraz. Teraz trzeba wziąć pod uwagę jeżdżących na elektrycznych hulajnogach i innych pojazdach elektrycznych,rolkach ( też osiągają prędk)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~twardogłowy 19 ponad rok temuocena: 43% 

   Dla małych dzieci np. do 7 roku życia, taki przepis nie zaszkodzi, czaszka miękka, a głowa nisko, dla starszych to chyba jednak przesada. Całe pokolenia jeździły na rowerach bez kasku i jakoś ludzkość się rozwinęła

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~proste 18 ponad rok temuocena: 83% 

   Ustawą nie zmusi się nikogo, do kochania i troszczenia się o swoje dziecko. jak rodzice kochają to o dziecko dbają i nie wypuszczają go na rowerku na miasto.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 17 ponad rok temuocena: 50% 

   moim zdaniem jako starego rowerzysty, masz całkowitą rację!! tylko jest jedno aale. Rodzice sami nie znają przepisów obowiązujących rowerzystów, które są inne niż dla pieszych! Obserwuję rodziców z pociechami, widzę jakie robią bzdety przez swoją nieświadomość. Na zwróconą uwagę część z nich dziękuje ale część ma pretensję że zwracam uwagę na zagrożenie.Podczas wjazdu na jezdnie po pasach rzaaaaadko który rodzic spojrzy w lewo! bo przecież ma zielone.i nie uczy szkraba tego nawyku. itd.itd.itd. Rodzić jako autorytet dla dziecka daje zły przykład.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumburak 16 ponad rok temuocena: 100% 

   Kochający rodzice nagminnie niestety przejeżdżają przez jezdnię po pasach co jest bardzo niebezpieczne, zakazane przez prawo i zagrożone karą grzywny w wysokości 100 zł. Niestety nawet "stary rowerzysta" Konrad pochwala te karygodne praktyki, radząc jedynie spojrzeć w lewo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lajkra princess 15 ponad rok temuocena: 100% 

   Pan Nawrocki najwyrazniej nie wie, ale kierowcy i pasażerowie mają obowiązek jeździć w zapiętych pasach i chronią ich poduszki powietrzne. Dziecko ma obowiązek jeździć w foteliku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~geny 14 ponad rok temuocena: 60% 

   Po co? Niech selekcja naturalna działa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jaszy 13 ponad rok temuocena: 55% 

   Radna ma 100% rację. To samo było z kaskami narciarskimi, też głosy oburzenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 12 ponad rok temuocena: 27% 

   a pomyślałeś o kaskach i OC dla pieszych?Też zaraz napiszesz że to głupota. aaa przeanalizuj ,tak na spokojnie .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zażenowana 11 ponad rok temuocena: 74% 

   Fakt, u pieszych zapewne najczęstsze urazy głowy spowodowane są tym, że wpadnie na nich rozpędzony rowerzysta. Rowerzystom wolno wszystko - zasuwać po chodniku, na pasach, na jezdni (mimo, że równolegle biegnie ścieżka), nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach ścieżki rowerowej. Kiedy policja i straż miejska w końcu zacznie im wlepiać wysokie mandaty? To najbardziej rozszczeniowa, arogancka i bezkarna grupa społeczna w Polsce (poza kościołem).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 10 ponad rok temuocena: 38% 

   No i widzisz że i piesi mogliby chodzić w kaskach? i mieć swoje OC?w razie wypadku odszkodowanie od ubezpieczyciela, a ubezpieczyciel od winnego wypadku. Niech zorganizują ośrodki szkoleniowe dla rowerzystów!!! zamiast wymyślać drobnostki! jak Jaś nauczy się za młodu przestrzegać przepisy ,to jako Jan też będzie ich przestrzegał!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 9 ponad rok temuocena: 63% 

   Biorąc pod uwagę, z jaką prędkością potrafią poruszać się "profesjonalni" rowerzyści (tacy w obcisłym wdzianku zapewniającym w ich poczuciu nieśmiertelność), wprowadzenie tego przepisu jest jak najbardziej uzasadnione. Wystarczy przypomnieć zderzenie dwóch rowerzystów na ścieżce rowerowej w al. KEN, gdzie jeden z nich stracił przytomność.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 8 ponad rok temuocena: 60% 

   aaa wiesz jak jest z prędkością hulajnóg elektrycznych? podp. ok.30km/h innych wynalazków elektrycznych podobnie. Na rolkach można i 40km/h pojechać. Żaden użytkownik na tych sprzętach nie zatrzyma się natychmiast, a są traktowani jako piesi i mogą jeżdzić po chodnikach.AA wypadki czy takie zderzenia ,były są i będą! podobnie jak wśród kierowców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luźnegacie 7 ponad rok temuocena: 67% 

   To są członkowie tak zwanego klanu obcisłogacich...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman 6 ponad rok temuocena: 68% 

   Jak słyszę komentarze społecznika, rowerzysty p. Krzysztofa Nawrockiego to się nóż w kieszeni otwiera. Raz chce zwężać ulice i tworzyć ścieżki rowerowe ze względu na ,,bezpieczeństwo", ale jak chce się wprowadzić kaski dla bezpieczeństwa to się temu sprzeciwia. Przecież środowisko rowerowe jest tak nowoczesne, że powinno zrozumieć, że to dla ich bezpieczeństwa. Lepiej niech ich jeździ mnie po ulicach to będzie jeszcze bezpieczniej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 5 ponad rok temuocena: 60% 

   To tak jakbym postulował o kaski dla pieszych(możliwość wywrócenia się), obowiązkowe OC( możliwość potrącenia nawet przez pieszego).Obowiązkowe tablice rejestracyjne(identyfikacja po ucieczce) itd.itd.To taż zaraz podniesie się krzyk i powiecie że jestem głupek.Prawda?Niech każdy dba sam o swoje bezpieczeństwo!! przekolorowałem trochę ten wywód ale po to żeby nie wpadać w paranoję z tym dbaniem o czyjeś bezpieczeństwo! Zorganizować w zamian ośrodki szkoleniowe dla rowerzystów!!!! zacząć wreszcie edukować, edukować,edukować!!!! zamiast tworzyć martwe przepisy! Takie jest moje zdanie jako rowerzysty jeżdżącego od hohoho lat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 4 ponad rok temuocena: 94% 

   A to musi być przepis? Moje dzieci jeżdżą w kaskach na rowerach bez przepisów. Starczywszy myśleć

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 3 ponad rok temuocena: 89% 

   Napiszę więcej. Ja i moja partnerka też jeździmy w kaskach. Bez przepisów... MYŚLENIE. Chyba, że dla kogoś głowa nie jest cenna.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 2 ponad rok temuocena: 55% 

   Jeśli chce się wprowadzić obowiązek jazdy na rowerze w kasku to trzeba być konsekwentnym i wprowadzić taki obowiązek też dla jazdy na (popularnych ostatnio) hulajnogach, deskorolkach, rolkach, wrotkach itd, a tak naprawdę też podczas biegania - w końcu też dziecko może się przewrócić i uderzyć głową o beton. Będzie można krzyknąć na dziecko: "Nie biegaj, bo nie masz kasku!". Brzmi paranoicznie. A tak naprawdę jeśli od małego będziemy wpajać dziecku, że jazda na rowerze jest tak niebezpieczna, że trzeba zakładać kask, to proszę się potem nie dziwić, że dziecko nie chce rowerem jeździć tylko wybiera "bezpieczne" siedzenie w domu przed komputerem czy tabletem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 1 ponad rok temuocena: 57% 

   masz rację!!!Hulajnogi elektryczne osiągają prędkość do 30km/h podobnie jak i te inne wynalazki elektryczne!O bezpieczeństwo pociech ,niech zaczną dbać rodzice! a rowerzyści o swoje.Nie trzeba przepisów, wystarczy myślenie o swoim bezpieczeństwie!!!Nie przesuwać swojego bezpieczeństwa na przepisy, na innych użytkowników dróg. Teraz przerzucamy odpowiedzialność na innych , bo tak jest w przepisach ! to on ma obowiązek! to ja mam bezwzględne pierwszeństwo, wyrwę odszkodowanie co do grosza! itd.itd.itd III co włoży sobie te odszkodowanie pod poduszkę w szpitalu? pod tyłek na wózku? czy zabierze do trumny??

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4697 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023