REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 maja 2021, 10:25 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Toaleta przy placu zabaw

  Toaleta przy placu zabaw "Dinozaury" (SK)

  Wiosna w pełni, jest coraz cieplej, place zabaw są pełne dzieci, a dzielnica nie otworzyła jeszcze toalet przy miejscach do zabawy. - Dlaczego? - pytają rodzice.

  Dwa place zabaw na Ursynowie mogą się pochwalić czymś ekstra - wygodnymi automatycznymi toaletami, które zostały postawione kilka lat temu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

  - Są fajne, w środku jest sporo miejsca, można wejść z dzieckiem do środka, a mamy maluchów mogą je nawet przewinąć. Co z tego, jak toalety częściej są nieczynne niż czynne - mówi pani Weronika, mam czteroletniego Antosia.

  Toalety - z samodzielnym podłączeniem kanalizacji, z sygnalizacją zajętości i automatycznymi drzwiami - postawiono na Olkówku przy najpopularniejszym placu dla dzieci "Dinozaurach" oraz przy placyku obok przedszkola na Pala Telekiego na Kabatach.

  - Masa dzieci, masa rodziców, a od wielu tygodni toalety nie funkcjonują. Dlaczego dzielnica ich jeszcze nie uruchomiła? - z takim pytaniem do naszej redakcji zadzwonił zaniepokojony rodzic.

  Sygnał zajętości, zero informacji

  Jak sprawdziliśmy, w obu przypadkach toalety pokazują "zajętość", przy drzwiach świeci się czerwona lampka. Nie ma żadnej informacji o tym, że WC jest nieczynne. Chętni do skorzystania mogą myśleć, że ubikacja jest po prostu zajęta przez kogoś i należy poczekać aż się zwolni. Nic bardziej mylnego.

  - Toalety nie zostały uruchomione od zeszłego roku z powodu trwającej pandemii COVID-19 - odpowiada na nasze pytania Kamila Terpiał, rzecznik ursynowskiego ratusza. - Do tej pory statystyki zachorowań na koronawirusa były bardzo wysokie, zamknięte były lokale gastronomiczne (i nadal są zamknięte wewnątrz). Pogoda dopiero od niedawna się poprawiła - dodaje.

  Co ciekawe, ursynowski samorząd rygorystycznie podszedł do przepisów, które wprost nie wymieniały toalet publicznych jako koniecznych do zamknięcia w związku z pandemią. Np. w Krakowie część toalet pozostawało cały czas otwartych, bo przecież higiena - szczególnie w czasach epidemii - to ważna rzecz. 

  Na ursynowskich toaletach z pewnością zabrakło informacji o ich zamknięciu. Sygnał zajętości wprowadzał w błąd. Ale jest dobra informacja. Od dziś, 19 maja toalety przy dwóch popularnych placach zabaw zostaną otwarte.

  - Będą czynne do końca sezonu, czyli do 31 października. Otworzyliśmy toalety najszybciej, jak było to możliwe - mówi Kamila Terpiał. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   Przy Telekiego wciąż mie działa ale jest za to kartka informująca o awarii. Ale skoro w parku przy Bazantarnii nie ma toalet to co to za miasto?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Zasrane :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   To są kible do patrzenia i podziwiania inwestycji a nie do używania. Kto to słyszał osikiwać pomnik inwencji urzędniczej

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xxx 5 4 miesiące temuocena: 30% 

   Krzaki obok wiec o co halo. W domu kibli nie macie? A tę budę usunąć, szkaradnie wygląda i psuje wygląd otoczenia. Nie życzę sobie aby wydawać na takie rzeczy pieniędzy z moich podatków.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~moi 4 4 miesiące temuocena: 75% 

   ale przecież te twoje podatki to marne grosze nawet na papier toaletowy nie starcza...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grigor 3 4 miesiące temuocena: 83% 

   Covid stał się wymówką wielu urzędów i służb. Zamiast standardowego wytłumaczenia "niedasię", które wszyscy zaraz by wyśmiali, teraz mamy wytłumaczenie "covid", którego wielu nie śmie krytykować.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 2 4 miesiące temuocena: 38% 

   do końca pandemii zakaz sikania. wprowadzić odgórnie w ratuszu proponuję na terenie całej Wawy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ja.... Dzięki kiempie kierowcy jednej z firm przewozowych szczali już na koło samochodu bo nie było kibla na krańcu. A na pętli 2 dni w tygodniu handlują sprzedawcy towaru z Bronisz. Ale kto by się przejmował, że linie 136, 195, 503 swe krańce mają na ulicach, a ich kierowcy nie mają gdzie umyć rąk przez całą zmianę. Ważne, że handlarze mają zapewnioną pętlę na kolejne 3 lata. A, że ulice są dewasowane bo nie są przystosowane żeby robiły za miejsca postojowe dla autobusów. ...Taki mamy klimat

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3862 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021