REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2021, 17:27 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (KPRM)

  Wszystkie dotychczasowe obostrzenia zostaną po feriach utrzymane. Poza jednym. Rząd chce posłać najmłodszych uczniów z klas 1-3 do szkół na zajęcia stacjonarne.

  Minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował, że od 18 stycznia dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół.

  - Doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - powiedział. Zaznaczył, że decyzje o obostrzeniach są trudne, bo - choć mamy stabilizację w licznie zachorowań - to system ochrony zdrowia w momencie szczepień wymaga "pewnej stabilności".

  Z kolei minister edukacji Przemysław Czarnek dodawał: - Mam pełne przekonanie, że jesteśmy przygotowani do powrotu do nauczania stacjonarnego w klasach I-III. W tej grupie wiekowej, dzieci z klas I-III, ryzyko transmisji koronawirusa jest stosunkowo najmniejsze - powiedział szef resortu.

  Burmistrz: Nie ma w tym żadnej logiki

  Ursynowskie szkoły są gotowe na przyjęcie najmłodszych uczniów. - Przygotowania prowadzimy od dawna, bez względu na decyzje ministerstwa - mówi burmistrz Robert Kempa w rozmowie z Haloursynow.pl.

  Zdaniem Kempy decyzje rządu o powrocie dzieci do szkół są nielogiczne. - Decyzje podejmowane są zanim rozpoczęły się testy dla nauczycieli, a więc bez wiedzy o tym, jaka jest sytuacja epidemiczna wśród pracowników szkół. Dlaczego testów nie można było robić w zeszłym tygodniu? Nie widzę w tym żadnej logiki - przekonuje burmistrz.

  11 stycznia w teorii rozpoczęło się testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2. Ale w praktyce zaczynają się dopiero jutro, bo dziś - jak poinformował byrmistrz Ursynowa Robert Kempa - Sanepid wysłał nowe instrukcje.

  Do punktu testów nauczyciel może się zgłosić dopiero następnego dnia po otrzymaniu smsa z informacją o możliwości testowania. Jeśli nauczyciel takiej wiadomości nie otrzyma, wówczas w piątek, 15 stycznia, w ostatnim dniu akcji, będzie mógł się pojawić w dowolnym punkcie wymazowym.

  Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły. W Warszawie, jak poinformował ratusz, chęć przetestowania się zgłosiło 71 proc. nauczycieli.

  Inne restrykcje utrzymane po 17 stycznia

  Od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku na terenie kraju obowiązują dodatkowe restrykcje. Zamknięte są m.in. hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe. Na mocy poprzednio zarządzonych zasad bezpieczeństwa zamknięte pozostają również: restauracje, siłownie, aquaparki i baseny, a także kluby nocne, kina, teatry i muzea. Wszystkie te obostrzenia, decyzją rządu, zostaną przedłużone. Na razie do 31 stycznia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wydział 7 10 dni temuocena: 0% 

   Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy kosztuje 450 000 miesięcznie.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 6 10 dni temu

   A ile kosztują zamknięte szkoły?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 5 11 dni temuocena: 27% 

   Pan Kempa (burmustrz) znów stara przypodobać się swoim partyjnym kolegom i głosi swoje mądrości. Szanowny Panie, a ja uważam, że głosi Pan bzdury jak rzadko który.... I klepie pan na okrągło tę swoją śpiewkę .... Pan burmistrz taki nowoczesny i oczywiście ma cudowne rozwiązania i gotów jest poświęcić wszystko, byle przeszkodzić rządowemu zespołowi ekspertów w wprowadzeniu obostrzeń sanitarnych. Dalszy wywód niema sensu, bo "nowoczesność" burmistrza Kempy jest wszystkim znana. A swoją drogą ciekawe, czy w swoim zespole doradców, ma tę panią od ************ wszystkich i wszystkiego, co nie mieści się w jej teorii "nowoczesności" ?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paróweczka 4 11 dni temuocena: 45% 

   Tylko Rząd PIS ma sens!

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ds 3 11 dni temuocena: 67% 

   PiS is love and love is PiS :)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 2 11 dni temuocena: 80% 

   Nie należę do fanów pana Kempy ale niestety ma rację. Nierząd pisowski chce zaoszczędzić kasę ZUSu na zasiłki, resztę mają.... Wiadomo gdzie

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aa 1 11 dni temuocena: 57% 

   Przeciez maja podatek cukrowy :)

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3438 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021