REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Szkoła czekała na nie aż 35 lat. Doczekała się dzięki inicjatywie rodziców. W sobotę uroczyście otwarto nowe boisko przy podstawówce na Koncertowej.

  Mimo soboty na Koncertowej gwarno i tłoczno. Z okazji otwarcia nowego boiska społeczność szkolna zorganizowała festyn rodzinny. Było przyozdabianie haloweenowych dyń, malowanie kartonowych domków, kiermasz ciast oraz zdobywanie umiejętności.

  Główną atrakcją soboty było jednak uruchomienie nowo wybudowanego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 303. Obiekt powstał dzięki inicjatywie Rady Rodziców, która złożyła projekt do Budżetu Partycypacyjnego i zmobilizowała rodziców do głosowania. Zebrano ponad 2,6 tys. głosów, projekt znalazł się na pierwszym miejscu budżetu obywatelskiego na 2016 rok.

  - Jestem absolwentką tej szkoły, sprzed 32 lat, cieszę się, że mamy to boisko! - mówiła Klaudia Żuber-Wigurska, szefowa RR w szkole. To właśnie dzięki niej powstał projekt a dzielnica wyłożyła pieniądze na długo oczekiwaną inwestycję. 

  Boisko przy SP 303 - przed i po remoncie

  Nowoczesny obiekt sportowy miał być gotowy już na 1 września ubiegłego roku, ale podczas budowy okazało się, że niezbędne będzie dodatkowe odwodnienie. Prace przedłużyły się o kilka miesięcy. 

  Oświetlony obiekt ma 200-metrową bieżnię, boisko do piłki nożnej i koszykówki oraz drugie, ogrodzone boisko do siatkówki czy ringo. Na wiosnę dzieci wreszcie będą mogły ćwiczyć w komfortowych warunkach, na świeżym powietrzu, co do tej pory było niemożliwe.

  Na otwarciu również burmistrz Robert Kempa, gratulował szkole nowego boiska i dziękował rodzicom za zaangażowanie. Motywował też radnych i rodziców do dobrej gry w meczu inauguracyjnym. - Jeśli wygrają radni, to po najbliższej sesji dostaną ode mnie sok, a jeśli rodzice, to będzie tablica multimedialna - mówił Kempa.

  Rodzice nie mieli więc wyboru - wygrali mecz z reprezentacją Rady Dzielnicy 6:4. Zgodnie z obietnicą szkoła zyska nową tablicę.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z FESTYNU W SP 303:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1225 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018