Zamknij

Dzieci z Ursynowa kochają zabawę i sport! Która szkoła najlepsza?

17:07, 28.11.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 17:43, 05.12.2022
Skomentuj UM UM

Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu? Przez takiego właśnie imprezy! Na Ursynowie odbył się finał dzielnicowego programu "Od zabawy do sportu". W niezwykle zaciętej rywalizacji zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 303.

Do rywalizacji w zawodach rozegranych w hali sportowej przy ul. Dereniowej stanęło 9 ursynowskich szkół. Uczniowskie reprezentacje mierzyły się w dwunastu konkurencjach: bieg przez szarfę, kozłowanie, magiczne pierścienie, spacer farmera, sokole oko, slalom unihokej, raczki z piłką, wyścig ze skakanką, podaj piłkę, totolotek, wyścig kelnerów i czerwony kapturek.

W rozgrywkach na wszystkich etapach reprezentacja szkoły liczyła 12 osób – w tym po dwie dziewczynki i dwóch chłopców z poziomu klas II-IV. Integralną częścią każdej reprezentacji były także dwie osoby dorosłe: nauczyciel wychowania fizycznego oraz inny nauczyciel lub rodzic. W każdej konkurencji do zwycięstwa niezbędna była współpraca całego zespołu.

- Po okrzykach entuzjazmu oraz uśmiechach na dziecięcych buziach widać było, że udział w tych zawodach sprawił młodym sportowcom wiele radości i świetnie się bawili, a o to przecież chodzi w sporcie, szczególnie u najmłodszych - mówi zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski.

"Od zabawy do sportu" na Ursynowie

Program "Od zabawy do sportu" jest realizowany na Ursynowie od wielu lat. Ma za zadanie poprzez zabawę i gry ruchowe zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Przygotowują też do udziału w zawodach szkolnych czy dzielnicowych, uczą zasad fair play, szacunku wobec rywala. Ma to ogromne znaczenie także dlatego, że lekcje wychowania fizycznego w pierwszych trzech klasach szkół podstawowych są nieobowiązkowe.

W piątkowych zawodach w hali przy Dereniowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 303 z Koncertowej, która zdobyła 219 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 319 z ul. ZWM z 207 punktami. Na trzecim - kabacka Szkoła Podstawowa nr 16, która wywalczyła zaledwie o jeden punkt mniej - 206. Zawodnicy z drużyn, które zajęły miejsca I-III otrzymali medale, dyplomy, puchary oraz paczki z upominkami.