REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Trudno znaleźć na Ursynowie otwarte boisko na świeżym powietrzu. Dzielnica zamierza otworzyć je dopiero za kilka dni. Powód jest prozaiczny, ale dla części mieszkańców zima to nie wymówka. 

  Zrobiło się ciepło i słonecznie, dni coraz dłuższe. Nic więc dziwnego, że wielu ursynowian chce wreszcie pograć w piłkę na dworze. Od 12 lutego rząd poluzował pandemiczne obostrzenia i zezwolił uprawiać sport amatorski na świeżym powietrzu. Pomimo że dopuścił funkcjonowanie m.in. boisk piłkarskich pod gołym niebem, trudno takie znaleźć w naszej dzielnicy. 

  Mąż z synem - miłośnicy piłki nożnej, zjeździli Ursynów w poszukiwaniu otwartego boiska, na którym mogliby  pograć w piłkę.

  Niektóre z boisk były zamknięte, inne - z powodu zalegającego śniegu - nie nadawały się do użytkowania.

  Dlaczego skazujemy dzieci na siedzenie przed ekranami, zamiast udostępnić im boiska, otwierając je i dostosowując do używalności???

  - pyta Anna, nasza czytelniczka. Jej syn chciał pograć na boisku przy Kórnickiej na Zielonym Ursynowie, które wydaje się zdatne do gry.

  "Niebezpieczne boiska"

  Jednym z najbardziej popularnych boisk w dzielnicy jest "Orlik" położony w parku Jana Pawła II. Wejścia na niego broni zamknięta na klucz bramka, ale nawet jeśli byłaby otwarta, to o graniu w piłkę nie ma co marzyć.

  - Można najwyżej ulepić bałwana. To dziwne, że wszędzie śnieg się topi, a tu jeszcze tyle zalega. Można to przecież posprzątać. Trochę śniegu i problem. Nawet chłopaki by to zrobiły same, jakby ich tu wpuścić, ale na sztucznej trawie to chyba jest ślisko? - zastanawia się pan Adam, którego spotykamy przy boisku.

  Rzeczywiście, pomimo odwilży, na boisku są jeszcze resztki śniegu i lodu, ale dzielnica nie zamierza ich sprzątać. Dotyczy to wszystkich około 30 zarządzanych przez urząd boisk plenerowych, które na razie pozostaną zamknięte.

  - Korzystanie z nich byłoby niebezpieczne. Boiska zostaną otwarte po przeprowadzeniu niezbędnych przeglądów bezpieczeństwa po zimie - informuje rzecznik ratusza Kamila Terpiał. 

  Jeżeli pogoda będzie taka jak obecnie i nadal utrzymają się plusowe temperatury, to wszystkie dzielnicowe boiska zostaną otwarte w ciągu najbliższych kilku dni - obiecuje dzielnica.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~xxx 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Boisko przy szkole na ul Sarabandy cały czas otwarte do 22 z oświetleniem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   Kiedy ja byłem dzieckiem, to przed domem, obok dwóch górek do sankowania mieliśmy też całkiem fajny trawnik do gry w piłkę. Bo to były jeszcze czasy słusznie minionego mroku. Teraz to bezeceństwo już nie istnieje i zamiast górek jest piękny blaszany market a zamiast trawnika - uroczy betonowy parking. No ale w tych strasznych czasach, kiedy trawnik jeszcze istniał, wszystkie dzieciaki z okolicy chodziły grać na nim w piłkę, jak tylko śnieg odpuścił na tyle, że się nie wykładaliśmy na mordy. A "przegląd techniczny" robił Franek. Jak on się wyłożył albo zapadł w błoto, to oznaczało, że stan techniczny jest be i trzeba ze dwa dni poczekać. Teraz na szczęście to się zmieniło i stan techniczny jest badany godnie, przez stosowną firmę i przez stosownie godny okres czasu. Dla wspólnego bezpieczeństwa!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 3 4 miesiące temuocena: 79% 

   Drogi i chodniki zimą też są niebezpieczne , ale nikt ich jednak nie zamyka . Wymówka jest kiepska. Przy okazji zamykanie dostępu do boisk szkolnych już po lekcjach lub w weekendy stało się na Ursynowie normą . Jeśli zdarzają się otwarte przez dłuższy czas to są pełne dzieci i to zazwyczaj tych ,które chodzą do tej szkoły .

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mariano italiano 2 4 miesiące temuocena: 30% 

   Porównywanie boisk do dróg i chodników to jakieś totalne nieporozumienie. Boiska odśnieża się przy pomocy odśnieżarki wirnikowej, co jest drogie, więc w zimie nieopłacalne, bo przecież za chwilę śnieg może znowu spać. Odśnieżanie w innym sposób może prowadzić do uszkodzenia nawierzchni. Teraz jak została na boiskach cienka warstwa śniegu i lodu trzeba jej dać po prostu się rozpuścić. W informacji jest więc szukanie sensacji na siłę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 1 4 miesiące temuocena: 69% 

   Napisała do nas jedna pani, zróbmy o tym materiał. A że temat głupi? Tym lepiej, oby się klikało...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.374 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021