REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wspólne prace przy domkach na świetlicy

  Wspólne prace przy domkach na świetlicy (nadesłane)

  REKLAMA

  Uczniowie ze świetlicy w szkole podstawowej nr 336 i harcerze z 69 WDSH Rapido wykonali domki dla bezdomnych kotów. Akcję nazwali „Pomagamy bezdomnym kotom przetrwać zimę". Teraz poszukują na Ursynowie miejsc, w których mieszkają bezdomne koty.

  W mijającym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt, z tej okazji dzieci postanowiły pomóc bezdomnym kociakom z Ursynowa.

  - Wszystko zaczęło się od tego, że chciałam pomóc dzikim kotom będąc na Kaszubach. Tam pierwszy raz zobaczyłam styropianowe domki i stąd wziął się pomysł akcji – mówi Agnieszka Dzierżanowska, kierownik świetlicy SP nr 336.

  W szkole od lat odbywają się różne akcje, niosące pomoc zwierzętom, które jednocześnie mają uczyć dzieci wrażliwości i empatii.

  - Współpracujemy z Fundacją Koci Azyl, organizujemy akcję „Puszeczka dla koteczka” – opowiada pomysłodawczyni akcji. – Dzieci bardzo się zaangażowały, napisały do kotków listy, zrobiły dla nich rysunki - dodaje.

  W ramach akcji w szkolnej świetlicy powstało 14 pięknie ozdobionych domków. Do działań włączyli się także harcerze, teraz wszyscy wspólnie szukają odpowiedniej lokalizacji dla budek.

  Także dzielnica nie pozostaje obojętna na los ursynowskich zwierzaków. W urzędzie zarejestrowanych jest ponad 2000 kotów i 135 opiekunów społecznych, którzy odbierają z urzędu karmę i rozdzielają ją wśród swoich podopiecznych.

  - Aby ustawić domki, musi być zgoda spółdzielni. Trzeba odpowiednio wybrać miejsce, żeby nie zostały ukradzione –  mówi Ewa Rosińska z Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów. – Zaraz zadzwonię do opiekunek kotów i postaram się pomóc – dodaje.

  Jest duża szansa, że zrobione z potrzeby serca domki, trafią niebawem do wolno żyjących kotów

  - To nie jest jednorazowa sprawa! Chcę robić takie akcje co roku – deklaruje Agnieszka Dzierżanowska z SP 336.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~elf 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   A może ktoś pomyśli o jeżach, których na Ursynowie jest dużo. One zapadają jesienią w sen zimowy. Budzą je ryki silników spalinowych kosiarek i dmuchaw na liście. No i nie mają gdzie zasnąć, bo wygrabia się wszystkie liście, nawet te spod krzaków.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1119 sekundy
  REKLAMA