REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2015, 17:25 komentarzy 4
  Turniej Szachowy UCSiR

  Turniej Szachowy UCSiR (SK)

  Ludzie grający w szachy są inteligentniejsi, postępują bardziej logicznie i w sposób przemyślany. Tak jak... setka uczestników niedzielnego Turnieju Szachowego UCSiR 2015.

  W głośnej zazwyczaj hali sportowej UCSiR przy Hawajskiej w niedzielę od rana panowała cisza i skupienie. Przy stolikach z szachownicą zasiadło 98 zawodników mikołajkowego Turnieju Szachowego. Obsada bardzo silna - w kategorii Open - dwóch mistrzów najwyższej kategorii, kilku kandydatów na mistrza. W kategorii do 14 lat - same bystrzaki, na razie jeszcze bez dużego dorobku szachowego, ale wszystko przed nimi.

  - Zacząłem grać 4 lata temu. Wybrałem ten sport, bo lubię myśleć logicznie, dobrze mi idzie matematyka, sprawia mi to przyjemność - mówi 11-letni Hubert, uczeń Szkoły Podstawowej nr 319, z klubu Szachowy Uniwersytet Warszawa, zdobywca 3 miejsca.

  W rywalizacji najmłodszych wziął udział również 8-letni Ignacy ze szkółki UCSiR Arena Ursynów. - Polubiłem szachy. Podobają mi się. Wymagają skupienia i myślenia - mówi. Jego mama Karolina potwierdza dobry wpływ gry w szachy na dziecko.

  - Wszystko zaczęło się w domu. Syn miał pociąg do gier logicznych i zabaw, mąż zaproponował warcaby i szachy. Bardzo mu się to spodobało, więc zapisałam Ignasia na zajęcia bezpłatne w szkółce szachowej UCSiR. Dziecko rewelacyjnie radzi sobie w szkole z matematyką, ma fajne, logiczne myślenie. Wyróżnia się na tle rodziny. Mamy starszego syna, który uprawia szermierkę, a ten młodszy przyłapuje go na logice, potrafi mu pomóc w matematyce. Bardzo polecam zajęcia szachowe. One powinny być obowiązkowe w szkole! - mówi pani Karolina.

  W erze komputerów i smartfonów, na których dzieci ciągle grają cieszy fakt, że na Ursynowie maluchy garną się do gier logicznych. - To pozytywne zjawisko, bo szachy uczą codziennego podejmowania decyzji, myślenia i koncentracji - mówi Kamila Jarmużyńska, która prowadzi zajęcia z szkółce szachowej UCSiR Arena Ursynów, organizatorka turnieju. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki - są bezpłatne.

  Niedzielny turniej w hali przy Hawajskiej rozgrywany był w 7 rundach systemem szwajcarskim, wg którego pary przeciwników kojarzy się wg liczby punktów. Osoby z czołówki tabeli mogą spotkać się z tymi ze środka lub końca. Mistrz może zagrać z początkującym, a wygrana tego drugiego powoduje duży awans w klasyfikacji.

  - To był wyjątkowo silny turniej. Mamy dwie osoby z kategorią mistrzowską, kandydatów na mistrzów - mówi Kamila Jarmużyńska. Rywalizację na Ursynowie wygrał Błażej Kaleta, 21-latek, który ma na swoim koncie wiele sukcesów w zawodach krajowych. W kategorii do 14 lat zwyciężył 8-letni Szymon Pancewicz z Szachowego Uniwersystetu Warszawa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~voyteke 4 ponad rok temu

   Cieszy fakt, że na Ursynowie też gra się w szachy. Chętnie wezmę udział także w kolejnych edycjach i nowych inicjatywach. Pozdrawiam organizatorów - uczestnik .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uczestnik 3 ponad rok temu

   Sprawnie zorganizowany turniej dla dzieci i dorosłych. Prosimy o więcej!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Widz 2 ponad rok temu

   Oby częściej odbywały sie takie turnieje. Pozytywnie spędzony czas a przede wszystkim duża frajda dla młodych szachistów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amator 1 ponad rok temu

   Bardzo fajnie, że taki turniej odbył się na Ursynowie. Było dużo osób, więc na pewno będzie z kim rywalizować jak będą kolejne takie zawody. Dziękuję za miło spędzony czas.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2231 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020