REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2022, 14:50 komentarzy 1

  (MSO)

  Choć wydaje się, że do wakacji jeszcze daleko, to właśnie ruszyły zapisy do programu „Lato w Mieście”. Z zajęć będzie mogło skorzystać na Ursynowie ponad 2 tys. uczniów, również dzieci uchodźców z Ukrainy. Drastycznie jednak wzrosła opłata za opiekę.

  Tym razem na Ursynowie powstanie 12 wakacyjnych placówek edukacyjnych, zlokalizowanych w szkołach podstawowych. Przez pięć dni w tygodniu w godz. od 7 lub 8 do 16 lub 17 rodzice będą mogli zostawić dziecko pod opieką wychowawców. Szkoły zapowiadają zarówno zajęcia w placówkach, np. plastyczne, muzyczne czy sportowe, jak i wycieczki.

  50 złotych dziennie za opiekę i wyżywienie

  Sporą przeszkodą w dobie szalejącej inflacji mogą być opłaty za udział w akcji "Lato w Mieście". Rośnie o 5 złotych opłata za wyżywienie dziecka - do 15 złotych dziennie. Od dwóch lat trzeba też zapłacić za opiekę. W tym roku opłata rośnie jednak aż o 250 procent i wyniesie 35 złotych dziennie.

  W sumie więc opieka kosztować będzie 50 złotych dziennie, co - jak przyznają sami miejscy urzędnicy - obniża frekwencję. Jest możliwość zwolnienia z tych opłat, ale tylko wtedy, gdy dziecko korzystało ze zwolnienia lub obniżenia opłat za posiłek w ciągu roku szkolnego.

  Dzisiaj (10 maja) ruszyły zapisy do akcji "Lato w Mieście". Można to zrobić na stronie internetowej: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Najpierw podajemy numer Pesel dziecka i tworzymy własne hasło do konta. Po wprowadzeniu danych o dziecku możemy wybrać turnus i odpowiadającą nam szkołę.

  - Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia wakacji - informuje stołeczny ratusz.

  24 maja o godz. 16 zostanie opublikowana lista przyjętych dzieci. Można wtedy zobaczyć na swoim koncie czy nasze dziecko zostało zakwalifikowane. To jest też czas na wpłatę opłat, a do 8 czerwca trzeba zanieść do każdej wybranej placówki potwierdzenie wpłat wraz z wydrukowaną kartą uczestnictwa (drukujemy z konta "Lata w Mieście").

  Gdzie i kiedy na Ursynowie?

  Ursynowskie ośrodki wakacyjne powstaną w szkołach rozsianych po całej dzielnicy, tak aby dzieci miały blisko. Wyjątkiem jest pierwszy turnus, w którym nie ma ani jednej szkoły z Zielonego Ursynowa. W "Lecie w Mieście" udziału nie bierze bowiem szkoła z ul. Kajakowej.

  Dodatkowych informacji na temat akcji "Lato w Mieście" w naszej dzielnicy udzielają dzielnicowi koordynatorzy z ratusza: Joanna Szrejner - tel. 22 443 73 97, jszrejner@ursynow.pl oraz Piotr Nietz - tel. 22 443 72 78, pnietz@ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Irga 1 9 dni temuocena: 67% 

   Kiedyś opłata za Lato w Mieście była naprawdę symboliczna...

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5066 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022