REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynowskie Centrum Kultury na jeden wieczór zamieniło się w... dom aukcyjny. Licytowano dzieła sztuki i dary przekazane na aukcję, z której dochód pójdzie na pomoc Ukrainie. Zagrały gwiazdy: Stanisław Sojka, Grzech Piotrowski, Aga Zaryan i zespół Czerwony Tulipan.

  "I z marzeń można zrobić konfitury - trzeba tylko trochę cukru i malin" - ten znany aforyzm Stanisława Jerzego Leca przytoczył na początku koncertu jego współorganizator z Ursa Consulting.

  - Ta dzisiejsza uroczystość narodziła się z naszych marzeń, by zrobić coś dobrego dla Ukrainy. Maliny znaleźliśmy bez problemu to artyści i dzieła sztuki. A zapytacie, gdzie ten cukier? Będę dosłowny. Ten cukier jest w Waszych portfelach! Róbmy te konfitury! Z marzeń i malin da się zrobić, ale bez cukru się nie da! - padło ze sceny.

  Cukru "słownego" dostarczał niezawodny Artur Andrus, który ze swobodą i dowcipem poprowadził rozwleczony na cztery godziny koncert oraz aukcje. Zaczęło się patetycznie i uroczyście. Olena Leonenko zaśpiewała staroukraińskie pieśni, a aktorki Agata Buzek i Agnieszka Suchora wyrecytowały "Testament" Tarasa Szewczenki, ukraińskiego Mickiewicza.

  - Był wolny, jak wolne są zapisane przez niego słowa. I wolnością wciąż można oddychać - mówiła Suchora.

  Pokłon artystów dla tych, którzy pomagają

  Koncert był pokłonem artystów dla tych, którzy włączają się w pomoc dla Ukrainy. Choć ci, zaproszeni na Ursynów, sami są zaangażowani w niesienie pomocy. Tak jak warmińsko-mazurska grupa "Czerwony Tulipan", która wystąpiła chwilę później.

  - Zaraz po ich występie będziecie lepsi, obserwuję ich od kilku lat. Nie widziałem nikogo, kto nie stałby się lepszy, a dużo takich, co się po ich występach poprawili - żartował Artur Andrus.

  Grupa wprawiła widzów w dobrym nastrój m.in. swoim znanym utworem "Jedyne, co mam". To był idealny wstęp do sięgnięcia przez słuchaczy do portfeli - ruszyła aukcja dzieła sztuki i podarowanych przedmiotów. Można było nabyć dzieła sztuki znanych artystów, m.in. Jana Młodożeńca, Magdaleny Shummer-Fangory czy ursynowskiej malarki Barbary Bieleckiej-Woźniczko. Najostrzejsza licytacja dotyczyła tych najbardziej znanych nazwisk, ale także inne prace sprzedawały się po kilka tysięcy złotych. Ogromną "przebitkę" zyskał plakat sobotniego koncertu z podpisami gwiazd - z wywoławczych 100 złotych szybko zrobiło się 2,2 tys. złotych!

  ZOBACZ VIDEO: Koncert gwiazd dla Ukrainy "Jest nas wielu"

   

  Ursynowianie licytowali matrycę rękopisu wiersza Adama Zagajewskiego przekazaną przez żonę poety (poszła za 3,6 tys.). vouchery na weekendy w hotelach, bilety do Teatru Ateneum (sprzedane za 2,5 tys.), jedyny egzemplarz audiobooka Wojciecha Pszoniaka z utworami Tadeusza Różewicza (1000 zł) czy też 8 książek noblistki Olgi Tokarczuk z autografami (sprzedane za 2,4 tys.).

  Nabywcy nie znalazła za to najdrożej wyceniona pamiątka - siodło Krzysztofa Kowalewskiego z filmu "Ogniem i Mieczem". Można je wylicytować jeszcze w internecie - cena wywoławcza 10 tys. złotych. Ostro licytowano ekskluzywne zaproszenia do Filharmonii Narodowej - jedno z nich poszło za 1,6 tys. złotych!

  Creme de la creme

  W drugiej części koncertu, który uspokoił nieco aukcyjne emocje, pojawił się fenomenalny saksofonista jazzowy Grzech Piotrowski, który w jednym z utworów wystąpił z dwiema młodymi artystkami z Ukrainy, a w innym - z Tamarą Behler, wokalistką, która czarowała głosem w stylu lat 20. XX wieku. Piotrowski dał też własny popis - świetnie brzmiące, eksperymentalne solówki, które bardzo się spodobały publiczności. 

  Creme de la creme ursynowskiego koncertu charytatywnego "Jest nas wielu" nastąpił na samym końcu. Swoje interpretacje poetyckich tekstów powstańczych zaśpiewała Aga Zaryan. Oryginalnie zabrzmiało w jej wykonaniu także "Imagine" Johna Lennona. Później na scenie pojawił się niepodrabialny Stanisław Soyka. Wśród trzech utworów nie mogło zabraknąć słynnej "Tolerancji".

  W sumie podczas akcji i koncertu zebrano w sobotę ponad 48 tys. złotych, a dochód z biletów na koncert przekroczył 18 tys. Całkowity dochód, zgodnie z zapowiedziami organizatorów, przekazany zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukrainie.

  ZOBACZ: Koncert i aukcja charytatywna "Jest nas wielu" w UCK "Alternatywy"

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4492 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022