REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Chodnik wzdłuż ul. Cynamonowej przejdzie w tym roku remont

  Chodnik wzdłuż ul. Cynamonowej przejdzie w tym roku remont (KW)

  Poloneza nie będzie już zalewana. Cynamonowa będzie miała nowy chodnik. Piesi nie będą się potykać pod Herbsta. Ursynowski ratusz planuje w tym roku remont lub budowę jezdni, chodników i drenaży w 33 lokalizacjach. Część z nich już wykonano, część jeszcze czeka na swoją kolej. 

  Jedną z ulic, która doczeka się znaczącej zmiany, będzie ul. Arbuzowa. Niby niewielka uliczka nie może narzekać na brak jeżdżących nią samochodów. Z tego powodu spacerujący nią piesi muszą mieć oczy dookoła głowy. Wzdłuż drogi nie ma nie tylko chodnika, ale i zwykłego pobocza.

  Arbuzowa to urokliwa ulica. Znajduje się przy niej wejście na teren Skarpy Ursynowskiej. Dlatego dzielnica - wychodząc naprzeciw problemom jej pieszych użytkowników - planuje budowę brakującego chodnika. Będzie się ciągnął na odcinku między domami numer 92 a 116. Dalej przez wyniesione przejście dla pieszych będzie połączenie z chodnikiem na Nowoursynowskiej.

  Bezpieczniej pod Herbsta

  Na Arbuzowej chodnik powstanie, zaś wzdłuż Cynamonowej zostanie wyremontowany. Chodzi o odcinek od Płaskowickiej do pawilonu przy numerze 2a. W dalszej części - w stronę Gandhi - zostały już wcześniej wyremontowane. Dzielnica wyremontuje też fragment chodnika po drugiej stronie ulicy - mniej więcej do budybku spółdzielni "Na Skraju".

  Przypomnijmy, na przyszły rok szykuje się metamorfoza chodnika przy Płaskowickiej po północnej stronie od Lanciego do Cynamonowej oraz od al. KEN do Dereniowej. Dzielnica przekazała na ten cel miejskim drogowcom 750 tys. złotych. Zarząd Dróg Miejskich planuje też rondo u zbiegu Lanciego i Płaskowickiej.

  Kolejnym ukłonem w stronę pieszych będzie remont przejścia podziemnego pod ul. Herbsta. Mieszkańcy od dłuższego czasu skarżą się na fatalny stan tamtejszej nawierzchni. - Boimy się, żeby się nie połamać na tych nierównościach - zwracali uwagę w styczniu tego roku.

  Dzielnica wyrówna nawierzchnię przejścia oraz schodów. 

  Krasnowolska bez dziur

  Wśród inwestycji skierowanych na wygodę kierowców jest z pewnością remont ul. Krasnowolskiej na Zielonym Ursynowie. Na jej okropny stan - dziurawa jak szwajcarski ser - użytkownicy zwracali uwagę co najmniej od grudnia zeszłego roku. Pod koniec stycznia tego roku dzielnica wzięła się za doraźne łatanie drogi. Teraz planuje całkowity remont na zaledwie stumetrowym odcinku od ul. Kujawiaka na wschód.

  Tak prezentowała się Krasnowolska na przełomie stycznia i lutego. fot. nadesłane

  Kolejną ulicą wymagającą remontu nawierzchni jest ulica Nugat. Na początku zeszłego roku mieszkańcy zwracali uwagę na porozrzucane tam po jezdni kawałki asfaltu. Wymieniona zostanie nawierzchnia na całej długości poza odcinkiem przy Nowoursynowskiej, gdzie jej stan jest całkiem dobry. Najgorzej jest na łuku za skrętem z Kiedacza. Prace rozpoczną się w czerwcu.

  W tej okolicy solidnego remontu doczeka się w tym roku jeszcze uliczka Kopcińskiego - cały 220 metrowy odcinek od szkoły do Kiedacza. W 2021 roku dzielnica wyremontowała uliczkę Przybylskiego.

  Dalszy ciąg remontu na Braci Wagów

  Ratusz planuje także kontynuację prac, które rozpoczął w zeszłym roku na ul. Braci Wagów. W grudniu oddano wyremontowany chodnik na wysokości bloku przy ul. Na Uboczu 4. Przy okazji przebudowano część tamtejszych miejsc postojowych. W tym roku urząd zaplanował remont kolejnych miejsc oraz przebudowę dalszego odcinka chodnika. I zdaje się, że już nawet wykonał prace, bo niewyremontowany został tylko kawałek najbliżej ul. Płaskowickiej.

  Ważną dla mieszkańców inwestycję zaplanowano także w Grabowie. Ta część Zielonego Ursynowa wręcz słynie z częstego zalewania ulic po deszczach. Krok po kroku ratusz stara się temu przeciwdziałać. Teraz problem ten ma przestać dotyczyć ul. Poloneza. W najniższym punkcie ulicy - na wysokości cmentarza - będzie drenaż do rowu melioracyjnego. To właśnie w tym rejonie zbierała się woda.

  Sporą inwestycją będą też wymiany nawierzchni na Indyczej między Bażancią z Jagielską (520 metrów) oraz 140 metrów Jagielskiej od posesji nr 5 do łuku drogi w kierunku wschodnim. Lepszej nawierzchni doczeka się też rozjeżdżona ciężarówkami z pobliskiej budowy ulica Żołny od Puławskiej do Kolibrów.

  W tym roku nie będzie żadnych prac nad chodnikami na ulicach Kujawiaka, Poloneza, Karczunkowskiej, Gogolińskiej i Jagielskiej. Jak informuje ratusz, żaden z właścicieli nie zgodził się na przekazanie dzielnicy kawałka gruntu pod tego rodzaju inwestycje.

  ZOBACZ: Pełna lista remontów poniżej - źródło: urząd dzielnicy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kazik 18 4 miesiące temuocena: 100% 

   Co z zapomnianą ulicą Gawota? Przejście na drugą stronę Puławskiej to ok. 1/2 godziny( tak wspaniale są ustawione światła) więc musimy jeździć samochodem. Ulica dziurawa, bez chodnika i bez możliwości wyminięcia samochodu. No cóż,władze uważają, że tu mieszkają ludzie II kategorii.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~życzliwy 17 4 miesiące temu

   Plany drogowców z udziałem Dz. Ursynów czy bez nich są bez wyobraźni , skoro Poloneza jest obecnie zamknięta (alternatywny ruch ,zamiast Puławską, od Poleczki poprzez Kujawiaka dalej w kierunku Piaseczna) czy dobrym rozwiązaniem nie będzie popularne tzw. rondo dla 5- 6 ciu połączeń ulic (karykatura skrzyżowania Poloneza z Krasnowolską )? ,

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~JPRDLE 16 4 miesiące temuocena: 100% 

   Wyremontowany niedawno chodnik na Cynamonowej rozjeżdżany jest przez służby porządkowe wykonujące prace dla Dzielnicy. Kempa o tym wie i nic z tym nie robi. Wystarczy popatrzeć ile płyt już jest popękanych. Za chwilę będzie można znów zlecić remont i wydać kilkaset tysięcy :/

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Franek kimono 15 4 miesiące temuocena: 89% 

   Wazne, ze wzdluz plaskowickiej powstaje droga rowerowa (wykorzystywana przez 6 miesiecy w roku) bez chodnika. A bieda piesi niech sobie popitalają bez chodnika przez 12 miesiecy w roku i przez kolejne kilka lat, do czasu az moze powstanie park linearny. Takie mamy priorytety w miescie, gdzie sekcja rowerowa dorwała sie do władzy. Czy wykształcenie puchalskiego zostało juz podane do publicznej wiadomosci. Moze pan panie dybalski moglby nam przekazac?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • ~cik 14 4 miesiące temuocena: 58% 

   A kiedy druga jezdnia Plaskowickiej??? Od Rosola w kierunku KEN robi się zwlaszcza po poludniu spory zator.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby
  • ~~gonzo 13 4 miesiące temuocena: 44% 

   A jest ona zniszczona i trzeba jej nawierzchnie wymienić/naprawić?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby
  • ~cik 12 4 miesiące temuocena: 100% 

   Sądząc po nierównościach (szczególnie koleiny w rejonie przystankow) to poprawienie stanu nawierzchni faktycznie by się przydało.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Franek kimono 11 4 miesiące temuocena: 60% 

   Moze jak ktos ze wsi przyjezdza to jednopasmowa wyremontowana ulica robi na nim wrazenie. Ale dwa pasy w kazdą strone tutaj powinny byc tak jak to jest od Pileckiego do Stryjeńskich.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby
  • ~Mac 10 4 miesiące temuocena: 40% 

   Kiedy remont jezdni al. KEN k. Tesco?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby
  • ~mądra jola 9 4 miesiące temuocena: 56% 

   a co jej dolega ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~ goostav234 8 4 miesiące temuocena: 75% 

   Dziury?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby
  • ~darek56 7 4 miesiące temuocena: 25% 

   KRASNOWOLSKA - remont na 100 metrów ? Przecież w ten sposób środkowa część pomiędzy Taneczną a remontowanym odcinkiem bedzie dalej dziurawa. A co z ogromnymi kałużami po deszczach przy pętli autobusowej ? czy nie można tego odwodnić do pobliskiego rowu ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby
  • ~sąsiad 6 4 miesiące temuocena: 85% 

   a kiedy remont chodnika przy Płaskowickiej od Rosoła do Cynamonowej?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby
  • ~~gonzo 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ja bym powiedział dalej. Od Dereniowej do Rosoła

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby
  • ~Maciek_ 4 4 miesiące temuocena: 67% 

   Oczywiście kolejny raz ul. Kinetyczna na przedłużeniu Wirażowej została pominięta.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby
  • ~Jaga 3 4 miesiące temuocena: 0% 

   Czy nie lepiej pociągnąć Achillesa 20 metrów do Nawłockiej po terenie który jest we władaniu dzielnicy? Dzielnica uzyskałaby Drogę z dostępem do Nawłockiej z obu stron, Dawidowska w tym miejscu to tak naprawdę czyjaś prywatna działka.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby
  • ~Mona 2 4 miesiące temuocena: 28% 

   Właściciele nie zgodzili się przekazać gruntu pod chodnik? Jaka ta Warszawa biedna jest, skoro chcą nieodpłatnie przejmować grunty pod chodniki...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby
  • ~Monia 1 4 miesiące temuocena: 71% 

   A co z ulicą Pustułeczki , od Puławskiej do Roentgena????? Ani kanalizacji , ani chodnika a po każdym deszczu jezioro . Za to ruch jak na Marszałkowskiej :(

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.3195 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022