REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UM)

  REKLAMA

  Ruszyła piąta edycja Budżetu Partycypacyjnego. Do podziału ma Ursynowie mieszkańcy mają aż 6,5 mln złotych. Dziś w ratuszu od 13:00 maraton pisania projektów.

  Można już zgłaszać projekty do Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok. Mogą to być wszelkie pomysły, które będą służyć integracji społeczności lokalnej, a więc inwestycje - np. place zabaw, brakujące latarnie. Mogą też być to spotkania i imprezy lokalne - np. kino plenerowe czy potańcówki. Kolejna edycja przebiga pod nieco górnolotnym hasłem "Przyszłość Warszawy leży w Twoich rękach".

  W jaki sposób mogę zgłosić swój pomysł?

  Najłatwiej swój pomysł opisać w formularzu na stronie: app.twojbudzet.um.warszawa.pl - to zdecydowanie najprostsza forma udziału w budżecie obywatelskim. Można również wypełnić formularz w formie papierowej dostępny w urzędzie dzielnicy. Na zgłaszanie pomysłów jest sporo czasu - do 22 stycznia 2018 r. Później nastąpi weryfikacja projektów przez urzędników, i właśnie do tej procedury jest zawsze najwięcej zastrzeżeń autorów projektów. W poprzednich latach dzielnica oskarżana była o zbyt pochopne i niesprawiedliwe odrzucanie pomysłów. Część z nich została przywrócona dzięki zespołowi ds. budżetu partycypacyjnego i ponownej weryfikacji.

  Dziś w urzędzie od godz. 13:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w maratonie pisania projektów. - W czasie maratonu pisania projektów pracownicy dziewięciu wydziałów i członkowie zespołu ds. budżetu partycypacyjnego pomogą wypełnić formularz. Będzie też można sprawdzić własność gruntów - zapowiadają organizatorzy.

  Mieszkańcy jednak nie próżnują. Już zgłoszono co najmniej 4 projekty. Trzy z nich dotyczącą kolejnych doświetleń ulic na Ursynowie, a jeden to pomysł budowy tężni na Kabatach.

  Rekordowa kwota do wydania

  W piątej edycji Budżetu Partycypacyjnego na projekty mieszkańców przeznaczono 6,5 mln złotych. Dzielnica została podzielona na 3 obszary lokalne i jeden ogólnodzielnicowy.

  • Obszar 1: Zielony Ursynów – 1 200 000 zł
  • Obszar 2: Ursynów Północny – 1 800 000 zł
  • Obszar 3: Ursynów Południowy – 1 500 000 zł
  • Projekty ogólnodzielnicowe – 2 000 000 zł

  Koszt jednego projektu ogólnodzielnicowego lub lokalnego nie może przekroczyć 650 000 złotych.

  PODZIAŁ DZIELNICY NA OBSZARY W BP 2019:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 1 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Myślę że aktywisci miejscy nie zawiodą w zgłaszaniu ciekawych pomysłów. Wniosek wygra, a potem będzie zdziwienie mieszkańców jak obecnie na mokotowskiej ul. Dąbrowskiego.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1336 sekundy
  REKLAMA